بیوگرافی وینسنت کمپانی

5 سال پیش
2.9/5 - (7 امتیاز)

بیوگرافی وینسنت کمپانی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
وینسنت کمپانی فوتبالیست بلژیکی که در پست دفاع میانی بازی می‌کند و کاپیتان تیم باشگاهی و‌ تیم ملی کشورش است. وینسنت ژین اِمپوی کمپانی در ۱۰ آوریل ۱۹۸۶ در اوکِل در شهر بروسل، منطقه بروکسل متولد شد.

زندگینامه وینسنت کمپانی

بیوگرافی وینسنت کمپانی

شروع فعالیت ورزشی

فوتبال خود را از ۱۴ سالگی در آکادمی اندرلخت بلژیک آغاز کرد و ‌پس از سه سال راهی تیم اصلی شد. در سال ۲۰۰۶ به هامبورگ آلمان و در تابستان ۲۰۰۸ به منچسترسیتی انگلیس پیوست.

تیم های باشگاهی

اندرلخت

وینسنت دوره فوتبالی خود را در تیم ‌اندرلخت در ۱۷ سالگی آغاز کرد و برنده چندین جایزه فردی از جمله کفش طلای بلژیک و کفش #آبنوس بلژیک شد. با اینکه چند باشگاه سطح بالا اروپایی فورا به او ‌علاقه نشان دادند او و همراهانش تصمیم گرفتند سال‌های بیشتری را در اندرلخت سپری کنند. وینسنت کمپانی در مصاحبه با بِرِند شولتِن در یوفا گفت: ”نگران نباشید، من در اینجا می‌مانم. در حال حاضر صفرهایی که در قرارداد من هستند اهمیت زیادی ندارد. اگر می‌خواستم باشگاه را ترک ‌کنم، تا به حال اینکار را کرده بودم.“

هامبورگ

باشگاه هامبورگ آلمان به ازای مبلغ ۸ میلیون یورو وینسنت کمپانی را از اندرلخت به خدمت گرفت و در تاریخ ۹ ژوئن ۲۰۰۶ مراسم معارفه او را انجام داد. باشگاه هامبورگ وینسنت کمپانی را به عنوان جایگزینی برای دنیل فن بویتن که تازه از هامبورگ به بایرن‌مونیخ پیوسته بود، خریداری کردند. اگرچه او ‌در فصل اولش به علت مصدومیتی که از ناحیه تاندون آشیل براش پیش آمد ادامه فصل را از داد و ‌تنها ۱۳ بازی انجام داد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمد جمشیدی

منچسترسیتی

بعد از دو ‌فصل که کاملا موفق نبود به دلیل مصدومیت و‌ درگیری با مدیریت باشگاه هامبورگ به‌ منچسترسیتی پیوست. جایی که او‌ به رهبر تیم و یک فوتبالیست واقعا حرفه‌ای تبدیل شد. کمپانی در دوره حضورش در منچسترسیتی توانسته است تمامی جوایز ممکن را حداقل برای یک بار بدست آورد. در ۲۲ آگوست ۲۰۰۸ منچسترسیتی کمپانی را با مبلغ ۸.۵ میلیون یورو با قراردادی ۴ ساله به خدمت گرفت.

دو روز بعد کمپانی اولین بازی خود را برای سیتیزن‌ها مقابل وست‌هم در پست هافبک دفاعی انجام داد. در ۲۸ سپتامبر اولین گل خود را در روز شکست ۲-۱ مقابل ویگان به ثمر رساند. در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۰۹ قراردادی ۵ ساله با باشگاه امضا کرد که او ‌را تا سال ۲۰۱۴ در باشگاه نگه می‌داشت. وینسنت کمپانی در سال‌های اول حضورش در منچسترسیتی شماره ۳۳ را بر تن داشت.

در سال ۲۰۱۰ و با خروج چینِدوم اونوها او شماره ۴ را از این ‌بازیکن ربود.

وینسنت کمپانی خودش را بخش جدایی ناپذیر از تیم منچسترسیتی می‌داند که یکی از خریدهای مقرون به صرفه در دوره انقلابی این تیم ‌بعد از ورود شیخ منصور می‌باشد. کمپانی به صورت پیاپی در سال‌ها ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و در سال ۲۰۱۴ در تیم منتخب لیگ برتر قرار گرفت. در سال ۲۰۱۲ گاردین (روزنامه بریتانیایی) لیستی از ۱۰۰ بازیکن برتر جهان ارائه کرد که وینسنت کمپانی در رده ۲۳ اُم قرار داشت. کمپانی در مجموع ۳۳۳ بازی برای منچسترسیتی انجام داده است که حاصل آن ۱۹ گل و ۱۰ پاس گل بوده است.

حاشیه ها

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مرجان کلهر

امور خیریه

وینسنت کمپانی سفیر رسمی فیفا برای ثبت نام امور خیریه به‌منظور حمایت مالی از کودکان فقیر است. او پروژه‌هایی را با هدف ارائه آموزش، نگهداری و ‌زندگی امن و سالم برای کودکان فقیر سرمایه گذاری کرده است. او در مارس ۲۰۱۳ باشگاه دسته سومی BX Brussels را به عنوان ”یک تعهد نسبت به جوانان بروسل“ با هدف ارائه فرصت به جوانان محروم برای استفاده در ورزش، خریداری کرد.

زندگی شخصی

پیِره کمپانی پدر وینسنت کمپانی یک ‌مهاجر اهل کشور کُنگو‌ بود که برای خدمت به موکلش به بلژیک سفر کرد و در آنجا با دختری به نام جاکلین که اهل بلژیک بود ازدواج می‌کند. فرانسوا کمپانی برادر کوچکتر وینسنت کمپانی یک فوتبالیست است که در حال حاضر در تیم روزِلِر توپ می‌زند همچنین وینسنت کمپانی یک خواهر بزرگتر از خود نیز دارد. در تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۱۱ وینسنت کمپانی با دوست دخترش که اهل منچستر و یکی از حامیان تیم ‌منچسترسیتی بود ازدواج می‌کند.

او هم اکنون صاحب یک دختر به نام سیه‌نا و یک پسر به نام کای است. وینسنت چند تفریح و سرگرمی که او را از فوتبال جدا می‌کند دارد، او‌به سیاست علاقه دارد و پس از سال‌ها درس خواندن در ۲۹ دسامبر ۲۰۱۷ در رشته مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد. از وینسنت کمپانی در مقایسه با بسیاری از همتایان خود در فوتبالبه عنوان یک دانشمند و یک‌ سخنران عالی تعریف شده است. در آوریل ۲۰۱۴ کمپانی دو بار (مشروب فروشی) در بلژیک به اسم ”کمپانیِ خوب“ تاسیس کرد که یکی در بروکسل و دیگری در آنتورپ بود. اگرچه حدود یک سال بعد هر دوی آن‌ها را تعطیل کرد، او در این باره گفت: ”از این تصمیم پشیمان هستم، ما مشتری‌های کافی داشتیم، گردش مالی خوب بود اما برای پوشش هزینه‌ها کافی نبود بنابراین آن جایی بود که آن کار پایان یافت.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی صباح شریعتی

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری همیشه دارای ریسک است. چیز‌هایی را به دست می‌آوری و چیز‌هایی را از دست می‌دهی.“

افتخارات ورزشی

افتخارات وینسنت کمپانی؛

↩️ اندرلخت؛

لیگ برتر بلژیک: ۲۰۰۳-۲۰۰۴ و ۲۰۰۵-۲۰۰۶

↩️ هامبورگ؛

جام اینترتوتو یوفا: ۲۰۰۷

↩️ منچسترسیتی؛

لیگ ‌برتر انگلیس: ۲۰۱۱-۲۰۱۲ ، ۲۰۱۳-۲۰۱۴ ، ۲۰۱۷-۲۰۱۸

جام حذفی: ۲۰۱۱

جام اتحادیه: ۲۰۱۳-۲۰۱۴ ، ۲۰۱۵-۲۰۱۶ ، ۲۰۱۷-۲۰۱۸

جام خیریه: ۲۰۱۲

🥇 افتخارات شخصی؛

کفش طلای بلژیک: ۲۰۰۴

کفش #آبنوس (به بهترین بازیکن آفریقایی یا بازیکنی که اصالتا آفریقایی باشد و در لیگ بلژیک بازی کند، اهدا می‌شود) بلژیک: ۲۰۰۴ ، ۲۰۰۵

کفش نقره بلژیک: ۲۰۰۵

بازیکن فصل لیگ برتر: ۲۰۱۱-۲۰۱۲

حضور در تیم منتخب سال لیگ برتر: ۲۰۱۰-۲۰۱۱ ، ۲۰۱۱-۲۰۱۲ ، ۲۰۱۳-۲۰۱۴

بازیکن فصل منچسترسیتی: ۲۰۱۰-۲۰۱۱

حضور در تیم منتخب اروپا اسپورت مدیا: ۲۰۱۰-۲۰۱۱

حضور در تیم سوم منتخب فیفا: ۲۰۱۳ ، ۲۰۱۴

حضور در تیم‌چهارم منتخب فیفا: ۲۰۱۵

جایزه آلن هارداکر (جایزه‌ای که به بهترین بازیکن میدان در فینال جام اتحادیه داده می‌شود): ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۸

 

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی وینسنت کمپانی

 

2.9/5 - (7 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه