بیوگرافی ایلکای گوندوغان

5 سال پیش
بیوگرافی ایلکای گوندوغان
5/5 - (1 امتیاز)

بیوگرافی ایلکای گوندوغان به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
ایلکای گوندوغان (به ترکی استانبولی: İlkay Gündoğan) (زاده ۲۴ اکتبر ۱۹۹۰) بازیکن فوتبال ترک‌تبار آلمانی است. وی در پست تخصصی هافبک برای تیم ملی فوتبال آلمان و منچستر سیتی بازی می‌کند.

زندگینامه ایلکای گوندوغان

بیوگرافی ایلکای گوندوغان

شروع فعالیت ورزشی

ایلکای در تاریخ ۲۴ اکتبر سال ۱۹۹۰ در شهر گلزن کیرشن بدنیا آمد. والدین او در سال ۱۹۷۹ از ترکیه به کشور آلمان مهاجرت کردند. گوندوغان و یک برادر بزرگتر از خود در گلزن کیرشن بزرگ شدند. پدر او عرفان گوندوغان نیز مشاور ورزشی‌اش می‌باشد. او فوتبال را از سنّ سه سالگی در باشگاه «اس فائو گلزن کیرشن – هِسلر» آغاز کرد که به مدت ۵ سال در آن باشگاه تمرین می‌کرد. از سنّ هشت سالگی به مدت یک سال به باشگاه شالکه ملحق شد.

بعد از آن از سنّ ۹ سالگی به باشگاه قبیلش «اس فائو گلزن کیرشن – هِسلر» برگشت و پنج سال در آنجا توپ می‌زد.

در سن ۱۴ سالگی دوباره باشگاهش را عوض کرد و به باشگاه «اس اس فائو بور» رفت که یک سال بعد از طرف باشگاه بوخوم به عنوان یک پدیده کشف شد. چهار سال در آن باشگاه بازی کرد که در فصل ۲۰۰۸/۰۹ به تیم دوم بوخوم ملحق شد و دو بازی هم برای این تیم انجام داد.

حضور در نورنبرگ

در زمستان سال ۲۰۰۹ باشگاه نورنبرگ که در آن زمان در دسته دو بوندس لیگا شرکت می‌کرد، با گوندوغان تا سال ۲۰۱۱ قرارداد بست و به عنوان بازیکن حرفه‌ای به این باشگاه پیوست. در تمرینات تدارکاتی فصل ۲۰۰۹/۱۰ جلب توجه مربی باشگاه شد که در آن فصل در بوندسلیگا در بازی با شالکه شرکت کرد. در فصل ۲۰۱۰/۱۱ این بازیکن هافبک پست بازیکن بازی ساز را بدست آورد و در این پست توانایی خود را کاملاً نشان داد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی آلن راجرز

متأسفانه در زمستان آن فصل مصدوم شد که مدتی از میادین دور بود و نتوانست بازی کند. در فصل ۲۰۱۱/۲۰۱۲ باشگاه بروسیا دورتموند با او قرارداد ۵ ساله تا سال ۲۰۱۵ با مبلغ انتقال یک میلیون یورو بست. در اوایل نتوانست انتظارت کلوپ را برآورده کنند و بیشتر بر روی نیمکت بود. در نیم فصل دوم تلاش زیادی انجام داد و توانست خود را نشان دهد و حتی در بازی با فورت در جام حذفی در دقیقه ۱۲۰ گل پایان بازی را به ثمر رساند. در آخر فصل ۲۰۱۱/۱۲ با باشگاه بروسیا دورتموند برای اولین بار قهرمان آلمان و قهرمان جام حذفی شد. در فصل ۲۰۱۲/۱۳ مدام در تیم دورتموند بازی می‌کرد و از طرف مجله کیکر به عنوان بهترین بازیکن شناخته شد که در این فصل به فینال لیگ قهرمانان راه پیدا کرد.

افتخارات ورزشی ایلکای گوندوغان

بروسیا دورتموند

بوندس‌لیگا: ۱۲–۲۰۱۱
جام حذفی فوتبال آلمان: ۱۲–۲۰۱۱
سوپر جام فوتبال آلمان: ۲۰۱۳
لیگ قهرمانان اروپا نایب قهرمانی: ۱۳–۲۰۱۲

منچستر سیتی

لیگ برتر فوتبال انگلستان: ۱۸–۲۰۱۷
جام اتحادیه باشگاه‌های انگلستان: ۱۸–۲۰۱۷

فردی

تیم فصل اروپا اسپورت مدیا: ۲۰۱۳

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی ایلکای گوندوغان
5/5 - (1 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه