بیوگرافی حسن همایونفال

6 سال پیش
عکس اینستاگرام حسن همایونفال
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی حسن همایونفال همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

حسن همایونفال متولد ۱۳۳۱ در کاشان، خواننده است.

زندگینامه حسن همایونفال

بیوگرافی حسن همایونفال

از خوانندگان مشهور اواخر دهه هفتاد هستند، در آن روزگار برای خواندن در صدا و سیما سختی های زیادی کشیده است او به خاطر حرکت دست در خواندن مدتی ممنوع الکار بود !

آغاز کار هنری

خواندن را از ۷ سالگی شروع کرد. در ۱۰ سالگی در آزمون رادیو تلویزیون ملی از بین ۲۰۰۰ نفر قبول شد تا زیر نظر اساتید بنامی چون مهرتاش، قوامی، حنانه تعلیم آواز و … سلفژ را فرا گیرد. شعر و تلفیق را نزد استاد مرحوم مشیری و معینی کرمانشاهی آموخت.

حاشیه ها

بعد انقلاب حسن همایونفال

بصورت جدی از سال ۱۳۵۸ فعالیت خود را شروع کرد، در سال ۱۳۶۴ اولین تصنیف او بنام نوای عاشقانه از صدا و سیما پخش شد.

شهرت حسن همایونفال
از ترانه های معروف او می توان به آی نسیم سحری اشاره نمود و تاکنون سه آلبوم مرغ جان، جانان و وصل سحر از او منتشر شده است.

در سراسر دنیا حسن همایونفال
او اجراهای مختلفی در کشورهای جهان از جمله : آلمان، دانمارک، دبی، سوئد و … داشته است، او اجراهای بیاد ماندنی در سمفونی جهانگردی تالار وحدت هم داشت.

سخت گیری های آن زمان حسن همایونفال
ما در زمانی می خواندیم که شرایط خیلی سخت بود یعنی من مثلا وقتی برنامه اجرا می کردم حق نداشتم بایستم حتی با کت و شلوار، حتی اجازه پوشیدن کاپشن هم نداشتیم.

از کلهر تا مرحوم معلم حسن همایونفال
کاری به سیاست ندارم، آقای مهدی کلهر که بعدا مشاور احمدی نژاد شد آن زمان مدیر اداره موسیقی صدا و سیما بود و خیلی به موسیقی بها می داد. بعد از ان دوره فرمانروایی آقای مرحوم علی معلم شروع شد که بسیار سال بدی بود، شاید برای من البته، او یک قشر خاصی را برای خود آورد. از خشایار اعتمادی و مجید اخشابی تا قاسم افشار و …

مطلب مرتبط:  بیوگرافی جیم پارسونز

دیدار با معلم در بیمارستان حسن همایونفال
حتی وقتی علی معلم در بیمارستان بودند و من به عیادت ایشان رفتم، گفتند که فکر نمی کردم تو به دیدن من بیایی، واقعا من نمی دانم ایشان چه مشکلی با من داشتند …

۴۰ هزار تومان حسن همایونفال
یک نفر به من می گفت همایونفال اگر تو ای نسیم سحری را در آمریکا اجرا می کردی، چندین کنسرت برایت برگزار می کردند، اما من آن زمان برای این قطعه ۴۰ هزار تومان گرفتم.

فعالیت های هنری حسن همایونفال

آلبوم‌ها
ماه هجران
یک آسمان پرنده
وصل سحر
وصل جانان
بزم عاشقان (همراه با پرویز طاهری و بیژن خاوری)
انتظار
ریحانه

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی حسن همایونفال
5/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه