بیوگرافی ارغوان رضایی

5 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی ارغوان رضایی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 ارغوان در ۱۴ مارچ ۱۹۸۷ در شهر سنت اتین کشور فرانسه از پدر و مادری ایرانی به دنیا اومد و دارای یک خواهر کوچکتر و یک برادر بزرگتر هست. ارغوان که علاقه خودش رو به تنیس از همون دوران کودکی نشون داده بود ، از سن ۸ سالگی این ورزش رو نزد پدر و برادرش که تنیسور بودن ، آموزش دید.

زندگینامه ارغوان رضایی

بیوگرافی ارغوان رضایی

زندگی شخصی

پدرش ارسلان رضایی و برادرش انوشیروان رضایی هیچوقت بازیکن حرفه ای نبودن ، اما تمام تلاش خودشون رو کردن تا از ارغوان یک تنیسور حرفه ای بسازن و موفق هم شدن. ارغوان در مورد تمرینات سخت دوران کودکی عنوان می کنه : « بعضی روزها گريه می ‌كردم. برف و باران می ‌باريد و گاهی وقت‌ها درجه هوا به زير صفر هم می‌رسيد اما باز هم پدر مجبورم می‌كرد تمرين كنم. »

تنها و بدون حامی مالی

در تمام اين سال‌ ها ارغوان هيچ حامی مالی ‌ای نداشت و پدرش تمام هزينه ‌های زمين بازي ، بليت‌های مسافرت و اقامت در هتل‌ها رو پرداخت می ‌كرد. حتی پول نداشت كه كفش استاندارد تنيس روی چمن رو بخره. اما نتیجه سال ها تمرین این دختر ایرانی تبار این شد که در سنین نوجوانی تونست به مسابقات گرند اسلم راه پیدا کنه.

فعالیت ورزشی

از مسابقات مهمی که ارغوان در اون ها شرکت کرده می شه به مسابقات فدراسیون جهانی تنیس در سال ۲۰۰۳ ، مسابقات آزاد فرانسه در سال ۲۰۰۴ ، دور دوم مسابقات آزاد فرانسه در سال ۲۰۰۵ که با باخت به ماریا شاراپووا تموم شد ، نیمه نهایی مسابقات پالرمو و دور چهارم آزاد امریکا در سال ۲۰۰۶ ، نفر دوم مسابقات استانبول و دور سوم مسابقات ویمبلدون در سال ۲۰۰۷ و دور دوم مسابقات اوکلند و دور سوم آزاد استرالیا در سال ۲۰۰۸ اشاره کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ماکسی لوپز

درخششی خیره کننده

ارغوان رضایی یک درخشش خیره کننده در سال ۲۰۰۷ در مسابقات استانبول داشت که در این رقابت ها تونست ماریا شاراپووا و ونوس ویلیامز رو شکست بده و پدیده مسابقات لقب بگیره. اما در دیدار پایانی به دلیل آسیب دیدگی از ادامه مسابقه خودداری کرد و دوم شد. در همین سال بود که ارغوان رضایی در رتبه ۴۰ رنکینگ جهانی تنیس در قسمت زنان جای گرفت.

دعوت به ایران

ارغوان به دعوت فدراسیون تنیس ایران دو بار در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۵ به ایران اومد و به عنوان بازیکن تیم ملی تنیس زنان ایران در مسابقات اسلامی زنان شرکت کرد و به راحتی تمام حریفانش رو شکست داد و مدال طلا کسب کرد.

ارغوان از ۷۳ مسابقه ای که انجام داده در ۵۱ مسابقه برنده شده و نخستین

دختر ایرانی هست که به ۳ مسابقه گرند اسلم راه پیدا کرد و چهارمین تنیسور مشهور فرانسه محسوب می شود. ارغوان رکورد سریعترین پیروزی در یک گیم را دارد که با چهار سرویس متوالی تونست در عرض ۴۰ ثانیه گیم رو ببرد.ارغوان درآمد زیادی از راه شرکت در مسابقات بزرگ کسب کرده ، بطوری که پس از صعود به دور سوم آزاد فرانسه ۳۸۶۰۰ یورو دریافت کرد و تا به امروز ۵۴۷۰۰۰ دلار درآمد داشته است.

علاقه به ایران

ارغوان از كودكی عادت كرده كه در مسابقاتش پلاكی با طرح نقشه ايران رو به

گردن بندازه. اما اين پلاك چند وقت پیش براش دردسر شد و در يك كنفرانس

خبری خبرنگار خبرگزاری فرانسه از ارغوان پرسيده بود : « وقتی از امكانات

مطلب مرتبط:  بیوگرافی لوران بلان

فرانسه برای تمرين استفاده می ‌‌كنی چرا نقشه ايران رو به گردن میندازی ؟ »

و ارغوان اين‌ طور جواب داد : « من متولد فرانسه هستم اما پدر و مادرم ايرانی

هستن. انگار به يك مادر بگن كدام بچه رو دوست داری ، حتما می گه هر دو تا رو.

من اين كار رو می ‌كنم تا ثابت كنم ملیت ایرانی هم دارم. »

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی ارغوان رضایی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه