بیوگرافی رحیم شهریاری

6 سال پیش
عکس اینستاگرام رحیم شهریاری در حال اجرا
5/5 - (3 امتیاز)

بیوگرافی رحیم شهریاری همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

رحیم شهریاری متولد ۱ اسفند ۱۳۴۹ در تبریز، خواننده است.

زندگینامه رحیم شهریاری

بیوگرافی رحیم شهریاری

فارغ التحصیل دانشگاه تبریز است، در محله شنب غازان تبريز چشم به جهان گشود، او مشهورترین خواننده تورک زبان است، در سال های اخیر کنسرت های پر حاشیه ای داشته است.

آغاز کار هنری

سال ۱۳۷۳ خدمت سربازی را می گذراندم و زمانیکه که به مرخصی آمدم ترانه ای را نوشتم و تنظیم کردم که اسم آن را “آنا” (مادر) گذاشتم و به صورت آزمایشی آن را به صدا و سیما دادم که از من خواستند به صدا و سیما بروم و این قطعه را با صدای خودم بخوانم در نهایت رضا رضوی این قطعه را تنظیم کرد و سپس آن را ضبط کردیم که بارها از صدا و سیما و رادیو پخش شد. این قطعه اولین اثر باکلام من بود ، الان هم بعد از ۱۹ سال در کنسرت ها بیشترین طرفدار را دارد و همه مشتاق هستند که این قطعه خوانده شود.

حاشیه ها

خانواده رحیم شهریاری
پدربزرگ من از جمهوری آذربایجان و از عاشیق های موسیقی آذری بود و بعد از مدتی به ایران مهاجرت کردند به طور کلی این نوع موسیقی در خون ما در جریان بود و به من و برادرانم به ارث رسید. برادر کوچکم در ترکستان کلارینت می نوازد و برادر بزرگم هم صدای خوبی دارد.

دوران مدرسه رحیم شهریاری
زمانیکه وارد دبستان شدم اوایل انقلاب بود و در کلاس سرودهای محلی می خواندم و معلم ها همیشه من را تشویق می کردند به همین دلیل قصه موسیقی برای من از همان جا آغاز شد و تا به الان ادامه یافته است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی علیرضا اسحاقی

کلاس موسیقی رحیم شهریاری
همزمان با تحصیل در دانشگاه نزد یوسف عظیم زاده، ساز قارمون را فرا گرفت و از استادان جمهوری آذربایجان بهره فراوانی جست.

گروه های موسیقی رحیم شهریاری
از سال ۱۳۶۸ با ارکسترهای مختلف همچون سهند ، به سرپرستی رشید وطن‌ دوست و هلال احمر تبریز، دانشگاه آزاد و غیره همکاری داشته‌ است او سال ۷۲ پایه گذار گروه موسیقی آراز نیز شد که تا بحال با این گروه موفقیت های زیادی را بدست اورده است.

عشق به تبریز و ایران رحیم شهریاری
تبریز وطن من است. هر جای دنیا و در هر موقعیتی که باشم عاشق این شهر هستم. هر وقت از تبریز بیرون می‌روم هنگام برگشت و لحظه ورود هواپیما در فرودگاه تبریز، اشک شوق در چشمانم می‌ نشیند. در چشم من بهترین شهر دنیا تبریز است البته این عرق ملی است. وقتی به خارج از کشور هم می‌ روم ایران، تبریز من است و دلم برایش پر می‌ کشد.

اولین آلبوم رحیم شهریاری
در حالیکه ۲۴ سال بیشتر نداشت آلبوم او با نام «گَلمدین» در حوزه موسیقی آذربایجانی آن زمان غوغا کرد از آن سال تاکنون به طور متوسط هر سال یک آلبوم ساخته است. بیشترین آلبوم بین خواننده‌ های پاپ با ۱۷ آلبوم در دست اوست.

برادر رحیم شهریاری
در گروه آراز «حمزه شهریاری» نیز در کنار برادر بزرگش «رحیم» در اکثر اجراها حضور فعالی دارد و نوازنده ی کلارینت و مدیر برنامه های گروه «آراز» است.

خوانندگان هم دوره رحیم شهریاری
هم‌دوره‌ ای من محمد اصفهانی است و بعد از ما، احسان خواجه‌ امیری، بنیامین، آریان، سعید شهروز، خشایار اعتمادی و شادمهر عقیلی آمدند و ما زمانی که موسیقی پاپ آغاز شد، با یکدیگر هم‌ دوره بودیم.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی پدرام کریمی

رفسنجانی و ملکوتی و رحیم شهریاری
مسابقات قرائت قرآن و سرود در دوران مدرسه فعال بودم البته نه به صورت رسمی. فقط در یک دوره مدرسه ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان در استان اول و در کشور دوم شدم از دست آقای هاشمی رفسنجانی جایزه گرفتم. از دست شادروان ملکوتی (امام‌جمعه وقت تبریز) هم جایزه گرفتم.

حاشیه های کنسرت رحیم شهریاری
انتشار چندین کلیپ از کنسرت های رحیم شهریاری و رفتار ناشایست او در برخورد با جوانان تورک زبان باعث آزاردگی مردم شدهمین امر باعث شد کنسرت های وی برای مدتی توسط تورک زبانان تحریم شود. مردم از این دست اقدامات او بعنوان توهین رحیم شهریاری یاد می کنند.

ازدواج رحیم شهریاری
وی ازدواج کرده ومتاهل می باشد.

فعالیت های هنری رحیم شهریاری

آلبوم ها:
گلمدین
یالان دنیا
هایدی سویله
ریحان
آرزو قیزیم
بیاض گئجه لر۸۸
ایپک، سن سیز۸۶
وفاسیز
آغلاما۸۵
عصرین گوزلی۸۲
خبرین یوخدور
گئتمه قال۸۴
گوزللرین گوزلی۸۶
کیم بیلیر۸۸
یاواش یئری۹۱
و سنه گوره۹۲
منه گوره۹۵

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی رحیم شهریاری
5/5 - (3 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه