بیوگرافی چنگیز حبیبیان

5 سال پیش
عکس اینستاگرام چنگیز حبیبیان در حال اجرا
Rate this post

بیوگرافی چنگیز حبیبیان همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

چنگیز حبیبیان متولد بهمن ۱۳۴۷ در تهران، خواننده است.

زندگینامه چنگیز حبیبیان

بیوگرافی چنگیز حبیبیان

فارغ التحصیل فوق لیسانس مهندسی معماری از دانشگاه مفید است در محله هفت چنار تهران بدنیا آمده و اصالتا اهل شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی می باشد.

آغاز کار هنری

حبیبیان فعالیت حرفه‌ای خود را در سال ۶۶ در رادیو معارف آغاز کرد. او از سال ۷۳ در مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی مشغول به همکاری است.

حاشیه ها

خانواده مشهور چنگیز حبیبیان
جد مادری اش ملا عبدالرزاق از مدرسین و علمای عصر خود در مرند و تبریز بود. جد پدری اش عاشیق حسین از فضلا و هنرمندان بزرگ و نامی آذربایجان محسوب می شد که از صدایی بسیار قوی و شش دانگ برخوردار بود پدرش متخلص به داننده هم یکی از مداحان و ذاکران دربار حسین (ع) بود که صدای بسیار گرمی داشت.

شروع از ۶ سالگی چنگیز حبیبیان
اولین استادش پدر بود و موسیقی مذهبی و مداحی را نزد او و از همان دوران کودکی یعنی ۶ سالگی آموخت . بذل توجه و عنایت مادرش هم مشوق وی در این راه بوده است.

آموزش های مذهبی چنگیز حبیبیان
دوران کودکی اش به دلیل علاقه فراوان در هیئت محترم سالار زینب (س) گذشت. دوره آموزش قرآن را نزد استاد تیمور داداشی گذراند و از تعالیم مفید و بیان شیوای دکتر سید جعفر موسوی که یکی از دانشمندان بزرگ علوم دینی و اجتماعی می باشد بهره ها گرفت و احکام و درس اصول اعتقادات شیعه را فرا گرفت.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محسن ایزی

مذهبی چنگیز حبیبیان
آواز را نزد اساتیدی جون استاد حسین صبحدل، کرامت اصلانی، هلی، شاهپور رحیمی،محسن حسن‌زاده و استاد مسلم آواز؛ حاتم عسگری و استاد فریدون شهبازیان فرا گرفت.

از رادیو و تلویزیون چنگیز حبیبیان
چنگیز حبیبیان فعالیت خود را در سال ۱۳۶۶ در رادیو معارف آغاز کرد سپس در سال ۱۳۷۰ به مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی وارد شد که حاصل آن بیش از ۱۶۰ قطعه سرود و ترانه می باشد.

شغل دوم چنگیز حبیبیان
او که تحصیلاتش در رشته مهندسی معماری می باشد مشغول فعالیت در کار ساخت و ساز است و بعنوان مهندس طراحی، نظارت و اجرا می کند و شرکت فنی مهندسی دارد.

آلبوم ها چنگیز حبیبیان
در سال ۱۳۷۸ با آلبوم همسفر کار حرفه‌ ای خود را شروع کردم باید بگویم در فاصله زمانی ۱۴ سال فعالیت حرفه‌ ای ۱۰ آلبوم روانه بازار کرده‌ام و فکر می‌ کنم آمار قابل قبولی باشد.

ازدواج چنگیز حبیبیان
دو فرزند دارم یک دختر و یک پسر ، همسرم هم پرستار هستند. جا دارد از زحمات بی دریغ ایشان، تشکر کنم که خیلی در زندگی کمک کار و همراه من بوده اند.

گروه خونی چنگیز حبیبیان
گروه خونی چنگیز حبیبیان o- می باشد !

فعالیت های هنری چنگیز حبیبیان

آلبوم ها:
نغمه‌های عاشورایی
همسفر
دلسپرده
ترانه بارون
یاد یار
قصه دیدار
عطش باران
لحظهٔ دیدار
شب عاشق
فراموشم نکن
عزیز

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی چنگیز حبیبیان
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه