بیوگرافی حافظ ناظری

6 سال پیش
عکس اینستاگرام حافظ ناظری
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی حافظ ناظری همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

حافظ ناظری (زادهٔ ۸ مرداد ۱۳۵۸ در کرمانشاه)، خواننده سنتی، فرزند شهرام ناظری آهنگساز و خوانندهٔ ایرانی است.

زندگینامه حافظ ناظری

بیوگرافی حافظ ناظری

تحصیلات خود را در مدرسه (دانشگاه) موسیقی مانس در نیویورک در رشته آهنگسازی و رهبری ارکستر به اتمام رسانده است، وی پسر شهرام ناظری بزرگ است.

آغاز کار هنری

از سه سالگی در کلاس‌ های آواز پدرش شرکت می‌ کرد. آموزش جدی موسیقی را از سن نه سالگی نزد پدرش آغاز کرد و سپس به آموزش سازهای کوبه‌ ای چون دف و سه‌ تار نزد مسعود شعاری پرداخت و در نواحتن آنها به مهارت رسید. همواره از سنین کودکی با پدر در تورهای معتبر اروپایی حضور داشت. در سال ۱۳۷۵ وقتی ۱۷ سال داشت اجرای دف نوازی را در آلبوم حیرانی پدرش را منتشر کرد، سپس بعنوان نوازنده سه تار در اجراهای پدر حضور داشت.

حاشیه ها

مهاجرت به آمریکا حافظ ناظری
۲۱ سال داشت که به آمریکا رفت و در ایالت کالیفرنیا ساکن شد، سپس به نیویورک رفت تا در رشته موسیقی در این شهر ادامه تحصیل دهد.

ابداع سازی بنام حافظ ،حافظ ناظری
او سال ۱۳۸۸ از سه‌ تار ابداعی خود رونمایی کرد سازی که بعد از‌ آن در اغلب کنسرت‌ هایی که او در داخل و خارج ایران برگزار کرد به عنوان ساز اصلی او مورد استفاده و نواختن قرار می‌ گرفت.

روز حافظ ناظری در کالیفرنیا حافظ ناظری
در ۲۵ فوریه ۲۰۰۶ در سن دیگو ایالت کالیفرنیا روزی به نام حافظ ناظری به اسم بنده ثبت شده است. یعنی اگر شما در شهرداری کالیفرنیا روز بیست و پنجم فوریه ۲۰۰۶ را نگاه کنید حتما می بینید که روزی به نام حافظ ناظری در آن نوشته شده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی کریستینا اپل‌گیت

شهرت حافظ ناظری
حافظ ناظری به واسطه پدرش خواه نا خواه شهرتی در بین مردم دارد، اما با بررسی بعضی از ادعای وی میتوان گفت او یک بلوف هم در حرف هایش دارد :

ادعای شماره یک حافظ ناظری
ادعای اثر شماره یک موسیقی کلاسیک جهان : با این حال اگر یک جست و جوی ساده در سایت بیلبورد بزنید (که تمام رکوردهای منتشرشده تاکنون در آن وجود دارد)، نام آلبوم حافظ ناظری را در آن پیدا خواهید کرد اما نه به عنوان بهترین اثر کلاسیک جهان ! صرفا به عنوان یک آلبوم موسیقی که در آمریکا منتشر شده است.

ادعای شماره دو حافظ ناظری
ادعای روز حافظ در کالیفرنیا : هیچ مدرکی در سایت های رسمی و غیررسمی برای این ادعا وجود ندارد. اصلا شهرداری سن دیه گو یا هر شهر و ایالت دیگری در آمریکا چنین سیستم نام گذاری ندارند.

ادعای شماره سه حافظ ناظری
ادعای ابدع سازی بنام حافظ : حافظ ناظری ادعای ابداع سازی را دارد، که اتفاقا نام آن «حافظ» است. جدای از این که چقدر خودشیفتگی در این حرکت به چشم می خورد، آیا این ساز اتفاق فوق العاده ای در موسیقی به حساب می آید؟ ساز «حافظ» درواقع از ساز «سه تار» الهام گرفته است. با این تفاوت که با اضافه کردن سیم های بم، بیش از یک اکتاو (۸ نت) به گستره صوتی آن اضافه شده است !

ادعای شماره چهار حافظ ناظری
ادعای نامزد دریافت جایزه گرمی : حافظ ناظری چندی پیش ادعا کرده بود که در شش بخش نامزد دریافت جایزه گرمی خواهد بود. مهم ترین جایزه موسیقی ایالات متحده که هر سال حدود ۸۳ رشته توسط یک هئیت داوری و با یک پروسه پیچیده، انتخاب و اهدا می شود در سال ۲۰۱۴ هیچ نامی از حافظ ناظری در هیچ کدام از این رشته ها به چشم نمی خورد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی کت دنینگز

ازدواج حافظ ناظری
هنوز بصورت رسمی خبری از ازدواج وی، رسانه ای نشده است.

اولین آلبوم حافظ ناظری
پس از به بازار آمدن اولین آلبوم حافظ ناظری و انتشار ادعاهای وی دربارهٔ فعالیت‌های موسیقایی و تحصیلاتش در آمریکا، سجاد پورقناد اولین انتقادها را دربارهٔ او، در مجله گفتگوی هارمونیک منتشر کرد. همچنین پس از انتشار دومین اثر او هوشنگ کامکار در نامه‌ای سرگشاده انتقادات گسترده‌ای را نسبت به آهنگسازی و نوع تبلیغات وی در روزنامه شرق به انتشار رساند. حافظ ناظری جوابیه‌ای تند در جواب هوشنگ کامکار ارائه داد.

زلزله کرمانشاه و حافظ ناظری
این ماجرا از آنجا شروع شد که منتشر شدن دو عکس از حافظ ناظری که او را در حال سرم زدن در درمانگاهی در مناطق زلزله زده کرمانشاه نشان می داد در فضای مجازی جنجال‌برانگیز شد، متن ذیل از یکی از خبرگزاری‌ها در مورد این اتفاق است: “حافظ ناظری که برای کمک به مردم زلزله‌ زده غرب کشور راهی این منطقه شده بود، در بیمارستانی در کرمانشاه بستری شد. حافظ ناظری، خواننده کرد که چند روز گذشته در حال کمک به زلزله‌ زدگان غرب کشور بود، به دلیل فشار روحی و خستگی، در یکی از بیمارستان‌‌های کرمانشاه بستری شد.” اما ماجرا به اینجا ختم نشد و ویدئویی جدید از حضور حافظ ناظری در کنار ساختمان‌های آسیب دیده از زلزله مسکن مهر که در شهر سرپل ذهاب پخش شد که واکنش بسیار زیاد کاربران در شبکه‌های اجتماعی توییتر و اینستاگرام برانگیخت. عمده این واکنش‌ها انتقادی است و خیلی‌ها بر این باورند که حافظ ناظری با این کار شوآف کرده‌ است و نه تنها کاری از پیش نبرده بلکه ضمن اعلام شماره حساب بانکی در صفحه شخصی اینستاگرام خود تنها خود نمایی کرده‌ است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی یوکو کانو

فعالیت های هنری حافظ ناظری

آثار:
شور رومی که در ایران به اسم مولویه منتشر شده‌است
سه تار نوازی در کنسرت ۷۷ (شهرام ناظری و کامکارها)
دف نوازی در اثر آواز اساطیر (شهرام ناظری و فیض بشی پور)
دف نوازی در اثر حیرانی (شهرام ناظری و گروه شمس)
آلبوم بعد یازدهم (بخش اول پروژه سمفونی رومی) – انتشار در زمستان ۱۳۹۲ (۲۰۱۴)
ناگفته‌ – انتشار در تابستان ۱۳۹۴ (۲۰۱۵)

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی حافظ ناظری
5/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه