بیوگرافی زلاتکو کرانچار

5 سال پیش
بیوگرافی زلاتکو کرانچار
Rate this post

بیوگرافی زلاتکو کرانچار به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 زلاتکو کرانچار (به کروات: Zlatko Kranjčar) (زاده ۱۵ نوامبر ۱۹۵۶ در زاگرب) بازیکن پیشین و مربی کنونی فوتبال اهل کرواسی است. او پدر نیکو کرانچار نیز می‌باشد.

زندگینامه زلاتکو کرانچار

بیوگرافی زلاتکو کرانچار

فعالیت ورزشی

مربیگری در ایران
پرسپولیس تهران
کرانچار در ۳۰ تیر ماه ۱۳۸۸ به‌عنوان سرمربی باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران انتخاب گردید.در ۷ دی ۱۳۸۸ کرانچار در حالی‌که تیم او پس از گذشت ۲۱ هفته در ردهٔ سوم جدول قرار داشت، از سرمربیگری پرسپولیس برکنار شد و علی دایی به‌عنوان جانشین وی در سمت سرمربیگری پرسپولیس انتخاب شد. توافق‌نامه فسخ قرارداد کرانچار با پرسپولیس در ۹ دی ۱۳۸۸ با حضور وی در باشگاه پرسپولیس امضا شد.

سپاهان اصفهان
او در ۶ آبان ۱۳۹۰ به‌عنوان سرمربی باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان انتخاب شد.

وی موفق شد تیم فوتبال سپاهان را در لیگ برتر ۹۱-۱۳۹۰ و جام حذفی ۹۲-۱۳۹۱ به مقام قهرمانی برساند.

کرانچار در ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ از هدایت تیم سپاهان استعفا داد.

او در ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ برای دومین بار به‌عنوان سرمربی سپاهان انتخاب شد. وی در ۳۰ دی ۱۳۹۶ با توافقی دوطرفه از سپاهان جدا شد.

کرانچار در مجموع ۱۶۸ بازی رسمی هدایت تیم‌های سپاهان و پرسپولیس را بر عهده داشته است. او ۱۴۷ بار روی نیمکت سپاهان و ۲۱ بار روی نیمکت پرسپولیس نشسته است.

تیم ملی فوتبال امید
او در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط حمید استیلی مدیر تیم ملی فوتبال امید، به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال امید ایران تا سال ۲۰۲۰ انتخاب گردید.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی فرید محمدی‌زاده

پیشینه
بازیکن
کرانچار فوتبال را از ۷ سالگی آغاز کرد و در سن ۱۱ سالگی به تیم پایه دینامو زاگرب و در ۱۷ سالگی به تیم اصلی دینامو زاگرب پیوست. او در خلال سال‌های ۱۹۶۶ تا سال ۱۹۸۳ در ۵۵۶ بازی برای این تیم بازی کرد و توانست ۹۸ گل برای این تیم به ثمر برساند.

وی همچنین سابقهٔ بازی در تیم‌های راپیدوین و سنت پولتن را نیز دارد و به همراه راپیدوین به مقام نایب قهرمانی جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۸۵ نیز رسید.

کرانچار یکی از بازیکنانی بود که پس از فروپاشی و تجزیه یوگسلاوی و تشکیل کشور کرواسی در نخستین بازی تیم ملی فوتبال این کشور برابر آمریکا در ۱۷ اکتبر ۱۹۹۰ به میدان رفت و نخستین کاپیتان تاریخ تیم ملی فوتبال کرواسی به شمار می‌آید.

مربی
کرانچار پس از خداحافظی از بازیکنی فوتبال، پای به دنیای مربیگری فوتبال نیز گذاشت. او سال ۱۹۹۱ به جرگهٔ مربی‌گری وارد شد و مربی‌گری را از یک تیم باشگاهی اتریشی آغاز کرد. وی سابقهٔ مربی‌گری در تیم‌های زیادی از جمله دینامو زاگرب را دارد.

او هم‌چنین مربی تیم‌های ملی فوتبال کرواسی و مونته‌نگرو نیز بوده است. وی موفق به راه‌یابی تیم ملی کرواسی به عنوان تیم اول و بدون باخت از گروه ۸ به جام جهانی ۲۰۰۶ شد و در جام جهانی ۲۰۰۶ سکان هدایت این تیم را در دست داشت.

افتخارات ورزشی

کرانچار بعد از قهرمانی سپاهان در جام حذفی ۱۳-۲۰۱۲
بازیکن
دینامو زاگرب

لیگ اول یوگسلاوی (۱): ۸۲-۱۹۸۱
جام یوگسلاوی (۲): ۱۹۸۰، ۱۹۸۳
راپیدوین

بوندس‌لیگا اتریش (۲): ۸۷-۱۹۸۶، ۸۸-۱۹۸۷
مربی
دینامو زاگرب

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مسعود همامی

لیگ برتر کرواسی (۱): ۹۶-۱۹۹۵
جام کرواسی (۲): ۱۹۹۴، ۱۹۹۶
زاگرب

لیگ برتر کرواسی (۱): ۰۲-۲۰۰۱

سپاهان

لیگ برتر ایران (۱): ۱۲-۲۰۱۱
جام حذفی ایران (۱): ۱۳-۲۰۱۲

 

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی زلاتکو کرانچار

 

Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه