بیوگرافی عبدالرشید سعدالله اف

6 سال پیش
بیوگرافی عبدالرشید سعدالله اف
Rate this post

بیوگرافی عبدالرشید سعدالله اف به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف متولد ۹ مه ۱۹۹۶ کشتی گیر فوق العاده آزادکار تیم ملی کشور روسیه می باشد. عبدالرشید سعدالله اف اهل داغستان روسیه و از آوارهای قفقاز است.

زندگینامه عبدالرشید سعدالله اف

بیوگرافی عبدالرشید سعدالله اف

زندگی شصی

عبدالرشید سعدالله اف ( قهرمان جهان و المپیک ) کشتی گیری مسلمان است که در میان تماشاگران، علاقه مندان و طرفداران ورزش کشتی به تانک کشتی روسیه معروف می باشد. کشتی گیر سعدالله اف در روستایی به نام داغستان روسیه به دنیا آمد، پدر و مادر عبدالرشید سعدالله اف به شغل کشاورزی مشغول هستند.

جالب است بدانید عبدالرشید سعدالله اف با وجود این همه افتخار در ورزش برخی اوقات به کشاورزی می پردازد و این احتمال وجود دارد که سعدالله اف پس از دوران قهرمانی اش به کشاورزی در روسیه بپردازد.

عبدالرشید سعدالله اف با وجود اینکه متولد سال ۱۹۹۶ است و سن کمی دارد تا به حال توانسته است در تمام مسابقات ( قهرمانی اروپا، مسابقات قهرمانی جهان، مسابقات المپیک ) صاحب عنوان شود و مدال کسب کند. وی جزو چهره های عنوان دار و مشهور کشتی جهان می باشد که می توان گفت عبدالرشید سعدالله اف این توانایی را دارد که در آینده تعداد بسیاری از رکوردهای کشتی در جهان را جا به جا کند.

گفتنی است که کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف نشان مسلمانانِ کشور روسیه را در میان ۲۰ هزار نماز گزارِ روسیه ای به خودش اختصاص داده است و یک مدرسه قدیمی و بسیار معروف که از مساحت ۲۲۰۰ متری برخوردار است را به دلیل زحماتش به نام عبدالرشید سعدالله اف زده اند.

ازدواج عبدالرشید سعدالله اف
کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف پس از قهرمانی اش در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو دوژانیرو در وزن ۸۶کیلوگرم، قصد به ازدواج نمودن گرفت و در حال حاضر متاهل است. عبدالرشید سعدالله اف مراسم عروسی بسیار باشکوهی اما ساده برگزار کرد، به طوری که مورد توجه تعداد فراوانی از کشتی گیران و طرفداران ورزش کشتی قرار گرفت.

مخالفت خانواده از کشتی گیر شدن سعدالله اف
خانواده کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف مخالف این قضیه بودند که پسرشان به ورزش کشتی برود و مادر عبدالرشید سعدالله اف دوست داشت که پسرش پزشک شود و به کشتی نرود. سعدالله اف در رابطه با این موضوع می گوید:مادرم مخالف کشتی گیر شدن من بود و دوست داشت من پزشک شوم اما بعد از ورودم به ورزش کشتی حمایتم کرد و در نخستین موفقیتم نیز مبلغ ۳۰۰ روبل به من جایزه داد.

لقب تانک عبدالرشید سعدالله اف
زیاد به لقب تانک کاری ندارم در ورزش هیچ چیزی مشخص نیست در حال حاضر ممکن است پیروز شوید ولی فردا شکست بخورید بنابراین من باید تنها تمرین کنم و تلاشم را چند برابر کنم و زمان را هرگز از دست ندهم.

آغاز فعالیت ورزشی

عبدالرشید سعدالله اف برای نخستین بار خود در ۱۶ سالگی پا به میدان مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان گذاشت و توانست قهرمان این دوره از رقابت ها در وزن ۷۶ کیلوگرم شود. عبدالرشید سعدالله اف در سال ۲۰۱۳ به وزن ۸۵ صعود کرد و مجدد به مسابقات نوجوانان اعزام شد که باز هم موفق به کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی لینا مگئول

بدین ترتیب وی در دو سال حضورش در مسابقات جهانی توانست دو مدال طلای مسابقات نوجوانان جهان را کسب کند و خودش را به مربیان کشور روسیه ثابت کند. اما نکته جالب توجه این است که عبدالرشید سعدالله اف در رده سنی جوانان کشتی نگرفته است بطوری که در سن ۱۸ سالگی باید اولین سال حضورش در رده جوانان را تجربه می کرد اما در رده سنی بزرگسالان شرکت کرد.

شرکت نکردن عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جوانان
شرکت نکردن عبدالرشید سعدالله اف در رده سنی جوانان به این دلیل بود که مربیان کشور روسیه طی تصمیماتی متوجه شدند که سعدالله اف از استعداد فوق العاده ای برخوردار است و توانایی فنی بالایی دارد، بدین ترتیب تصمیم گرفتند عبدالرشید سعدالله اف را به رده سنی جوانان به مسابقات اعزام نکنند و او را در سن ۱۸ سالگی برای مسابقات بزرگسالان آماده کنند. مربیان روسیه عبدالرشید سعدالله اف را برای محک زدن به مسابقات ایوان یارگین و جام یاشار دوغو فرستادند که کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در هر دو مسابقات فوق العاده ظاهر شد و قهرمان این مسابقات شد.

عبدالرشید سعدالله اف پس از قهرمانی اش در این تورنمنت رده سنی بزرگسالان به مسابقات کشتی قهرمانی اروپا سال ۲۰۱۴ اعزام شد که همانند دو مسابقات قبل در قهرمانی اروپا هم توانست قهرمان شود و مدال را طلا را کسب کند.

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف با توجه به عملکرد فوق العاده اش در سه مسابقات بزرگسالان با ۱۸ سال سن، برای مربیان کشتی روسیه راه دیگری جز انتخاب او نگذاشت و مربیان کشور روسیه مجبور شدند سعدالله اف را به طور مستقیم از رده سنی نوجوانان به رده سنی بزرگسالان بفرستند و عبدالرشید سعدالله اف در سال ۲۰۱۴ راهی مسابقات قهرمانی جهان تاشکند ازبکستان بزرگسالان هم شد.

عبدالرشید سعداله اف در مسابقات جهانی ۲۰۱۴
کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در این مسابقات با ۱۸ سال سن شرکت کرد و کمتر کسی فکر می کرد که وی بتواند در این مسابقات قهرمان شود، اما عبدالرشید سعدالله اف توانست در این مسابقات توانست کشتی های بسیار خوبی بگیرد و با شکست تک تک رقبای رده سنی بزرگسالان از جمله سلیم یاشار از ترکیه به فینال مسابقات راه پیدا کرد و توانست در دیدار نهایی رینیریس سالاس از کشور کوبا را شکست داد و قهرمان مسابقات جهانی ۲۰۱۴ شد.

عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جهانی ۲۰۱۵
کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف سال ۲۰۱۵ برای دومین بار عضو تیم ملی روسیه در وزن ۸۶ کیلوگرم شد و در مسابقات جهانی می توان گفت هیچ کشتی گیر نتوانست او را آزار دهد، سعدالله اف در دورهای اول و دوم و سوم کشتی گیران را به راحتی شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی به کشی گیر کشورمان علیرضا کریمی برخورد کرد در پایان موفق شد علیرضا کریمی را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست دهد و به فینال مسابقات راه پیدا کنید، وی در دیدار فینال سلیم یاشار از کشور ترکیه را مغلوب کرد و قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵ شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی هدر اورایلی

عبدالرشید سعدالله اف در المپیک ۲۰۱۶ ریو
کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ در دور اول ایستوان ورب از کشور مجارستان را مغلوب کرد، در دور دوم پترو سبالوس از کشور ونزوئلا را مغلوب کرد و در دیدار نیمه نهایی شریف شریف اف از کشور آذربایجان را مغلوب خود کرد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد. عبدالرشید سعدالله اف در دیدار فینال توانست سلیم یاشار کشتی گیر کشور ترکیه را شکست دهد و برای نخستین بار به مدال طلای المپیک دست پیدا کند.

عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جهانی ۲۰۱۷
سعدالله اف در سال ۲۰۱۷ در مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۷ در وزن ۹۷ کیلوگرم شرکت کرد و در دور نخست لوئیس میگوئل پرز از دومینیک را مغلوب کرد، در دور دوم متئوسز فیلیچک از کشور لهستان را مغلوب کرد و در دور سوم و چهارم به ترتیب الیزبار اودیکادزه از کشور گرجستان و گئورگی کتویف کشور ارمنستان را مغلوب خود کرد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد که حریف او در فینال کایل اسنایدر آمریکایی بود. عبدالرشید سعدالله اف در دیدار فینال در یک کشتی نزدیک با کایل اسنایدر(قهرمان جهان و المپیک ۹۷ کیلوگرم) در حالی که تا ثانیه های آخر پیش بود در لحظه های پایانی به کایل اسنایدر امتیاز داد و در نهایت با اختلاف یک امتیاز مقابل کشتی گیر آمریکایی شکست خورد و به مدال نقره مسابقات جهانی در وزن ۹۷ کیلو گرم رسید.

نایب قهرمانی عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پاریس
کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف بعد از قهرمانی در مسابقات المپیک

۲۰۱۶ ریو جوایز فوق العاده ای از جمله خانه و ماشین را از مسئولان کشور

روسیه گرفت. ماشینی که عبدالرشید سعدالله اف به عنوان جایزه دریافت

کرد شماره پلاک بسیار جالب و جذابی دارد.

عبدالرشید سعدالله اف آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی کشور

روسیه بعد از قهرمان شدن در مسابقات جهانی ۲۰۱۴ و مسابقات جهانی

۲۰۱۵ و همچنین رقابت های المپیک ۲۰۱۶ ریو، به دلیل سبک کشتی فوق العاده و خاصش و همچنین روحیه کشتی گرفتن بسیار بالایش به عنوان تانک کشتی کشور روسیه از سوی علاقه مندان و طرفداران ورزش کشتی لقب گرفت.

به همین دلیل پلاک خودرویی که این کشتی گیر عنوان دار از سوی مسئولان کشتی کشور روسیه به عنوان جایزه گرفت، شماره پلاک خودرو این کشتی گیر عدد نبود بلکه بر روی آن (تانک روسیه) حک شده است.
دلیل حک شدن عدد ۸۶ بر روی پلاک خودرو عبدالرشید سعدالله اف این است که وی صاحب سه مدال طلای جهانی و المپیک در وزن ۸۶ کیلوگرم است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ایوان پریشیچ

علاقه عبدالرشید سعدالله اف به ایران

عبدالرشید سعدالله اف نابغه کشتی کشور روسیه و دارنده ۳ مدال

طلای مسابقات جهانی و المپیک درباره علاقه خود به کشور ایران

اینچنین می گوید:از اینکه تعداد بسیاری از مردم کشور ایران، کشتی

گرفتن من را دوست دارند و نتایج کشتی من را دنبال می کنند بسیار

خوشحال هستم . کشور ایران را خیلی دوست دارم و از حضور در ایران

بسیار خوشحالم. در سال ۲۰۱۷ نیز برای حضور در مسابقات کشتی جام

جهانی کرمانشاه به کشور ایران سفر کردم و خاطرات خیلی خوبی در

ذهنمان به یادگار ماند چرا که مردم کشور ایران استقبال بسیار خوبی از

ما کردند و به گرمی پذیرای تمام ما بودند.

عبدالرشید سعدالله اف ادامه می دهد:کشتی گرفتن در حضور تماشاگران

بسیار زیاد کشور ایران که با شوق و اشتیاق بسیار زیادی کشتی گیرها را

تشویق می کنند احساس بسیار خوبی و فوق العاده است که در هیچ جای

دنیا همچنین چیزی وجود دارد.من از اینکه یک بار دیگر این شانس را پیدا کردم

که مقابل تماشاگران پرشپور کشور ایران کشتی بگیرم بسیار خوشحال هستم.

با وجود اینکه هزاران مایل از کشور ایران دور هستم منتها تعداد بسیار زیادی از

مردم ایران کشتی های من را دوست دارند و نتایج کشتی هایم را دنبال می کنند

و از بابت این احساس بسیار خوبی دارم و خوشحال هستم.

نظر عبدالرشید سعدالله اف درباره رضا یزدانی
کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف دارنده مدال ۴ مدال جهانی و المپیک در

رابطه با رضا یزدانی آزادکار وزن ۹۷کیلوگرم کشور ایران اینچنین می گوید:از

سنین کودکی رضا یزدانی الگوی من بود و همیشه علاقه بسیار به سبک

کشتی رضا یزدانی داشتم. اگر روزی شرایط فراهم بشود و این امکان به

وجود بیاید که با رضا یزدانی کشتی بگیرم، از کشتی گرفتن با او بسیار

خوشحال می شوم.

افتخارات ورزشی

قهرمانی المپیک

طلا مسابقات المپیک ریو سال ۲۰۱۶ در وزن ۸۶ کیلوگرم

قهرمانی جهان

نقره مسابقات جهانی پاریس سال ۲۰۱۷ در وزن ۹۷ کیلوگرم

طلا مسابقات جهانی لاس وگاس سال ۲۰۱۵ در وزن ۸۶ کیلوگرم

طلا مسابقات جهانی تاشکند سال ۲۰۱۴ در وزن ۸۶ کیلوگرم

قهرمانی بازی های اروپایی

طلا مسابقات اروپایی ۲۰۱۵ باکو در وزن ۸۶ کیلوگرم

مسابقات قهرمانی کشتی اروپا

طلا مسابقات قهرمانی اروپا کاسپییسک سال ۲۰۱۸ در وزن ۹۲ کیلوگرم

طلا مسابقات قهرمانی اروپا وانتا سال ۲۰۱۴ در وزن ۸۶ کیلوگرم

عکس های اینستاگرامی عبدالرشید سعدالله اف
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه