بیوگرافی بمرانی باند

6 سال پیش
عکس اینستاگرام بمرانی باند
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی بمرانی باند همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

بمرانی باند گروه موسیقی بلوز و کانتری ایرانی است که در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز کرد.

زندگینامه بمرانی باند

بیوگرافی بمرانی باند

این گروه از فضای مجازی و کافه‌ها شروع کرد و هم‌اکنون از گروه‌های فعال داخل ایران است.

آغاز کار هنری

تاریخچه تشکیل بمرانی به سال ۱۳۸۸ برمی‌گردد بهزاد عمرانی خواننده و نوازنده گیتار ریتم گروه در این سال‌ها از نام بمرانی برای نام مستعار خود در اجراهای خود استفاده می‌کرد. او بعد از چند اجرای تکی و انتشار آلبوم آسمان زرد خورشید آبی در سال ۸۸، با مانی مزدکی و جهانیار قربانی آشنا شد که منجر به تشکیل گروه بمرانی گردید.

حاشیه ها

موسیقی تجربی در کافه‌های بمرانی باند
در این سال‌ها گروه سه نفره بمرانی با انتشار برخی از کارهای خود در فضای مجازی توجه مخاطبان زیادی از موسیقی راک و بلوز ایرانی که عموماً از قشر جوان جامعه بودند را برانگیخت. اجراهای خصوصی از موسیقی تجربی در کافه‌ها و همکاری با برخی گروه‌های تئاتر باعث افزایش شهرت گروه در میان جوانان شد و بعدا اعضای دیگر گروه یعنی آرش عمرانی، کیارش عمرانی و آبتین یغماییان نیز به گروه پیوستند.

کنسرت خیریه بمرانی باند
قطعاتی که بمرانی تا سال ۱۳۸۹ تنظیم و اجرا کردند در آلبومی غیررسمی به نام جوراب‌های لخت منتشر شد. کنسرت خیریه آنها در بازارچه وحدت با استقبال دوهزار نفری مخاطبان مواجه شد که نشان از پا گرفتن گروهی نوظهور در موسیقی ایران می‌داد.

همکاری بمرانی باند
انتشار آلبوم‌های موسیقی در سبک‌های مختلف بلوز و راک در سال‌های بعدی و شرکت در برنامه‌های تلویزیونی و خصوصاً همکاری با خندوانه نام این گروه را بر سر زبان‌ها انداخت تا جاییکه هم‌اکنون بمرانی یکی از محبوب‌ترین گروه‌های موسیقی غیرمتعارف در داخل ایران به شمار می‌رود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی امید جهان

اتوبوس قرمز بمرانی باند
تجربه‌ی موسیقی‌های گوناگون با سبک‌های متفاوت که بمرانی در اجراهای تئاتر به نمایش می‌گذاشت، مخاطبان بیشتری با سلایق متفاوت را به سمت آنها جذب کرد. بمرانی در سال ۱۳۹۳ قراردادی با نشر چکه امضا کرد تا آلبومی برای کودکان بسازد. آلبوم اتوبوس قرمز در بیست و سوم خرداد ۹۳ منتشر شد و مورد توجه زیادی نیز قرار گرفت.

مخرج مشترک بمرانی باند
در همان سال ۹۳ بمرانی ضبط آلبوم دوم خود به نام مخرج مشترک را نیز آغاز کرد. این آلبوم برخلاف آلبوم قبلی برای مخاطب بزرگسال ساخته شد، با این وجود روحیه نوگرایی که بمرانی در کارهای پیشین از خود نشان داده بود همچنان در این آلبوم پابرجا بود. سبک آلبوم تلفیقی از موسیقی راک، کانتری و بالکان بود و بمرانی از گروه‌های موسیقی خارجی برای ساخت این آلبوم الهام گرفته بود. مخرج مشترک در نهم خرداد ۹۴ در خانه وارطان و با استقبال گسترده هوادارن گروه رونمایی شد و چندی بعد نیز در شیراز و در خانه زینت‌الملوک نیز مراسم معارفه و رونمایی از آلبوم برگزار شد. بمرانی مراسم مشابهی نیز در اصفهان و رشت برپا کرد و تور کنسرت این آلبوم در شهرهای مختلف اجرا شد.

گذشتن و رفتن پیوسته بمرانی باند
کار ضبط آلبوم بعدی بمرانی در سال ۱۳۹۴ شروع شد و این آلبوم با نام گذشتن و رفتن پیوسته در سال ۹۵ منتشر شد. در این بین آبتین یغماییان، درامر گروه، از بمرانی جدا شد. او نوازندگی درام را در برخی از آهنگ‌های آلبوم جدید عهده‌دار بود، با این وجود در ضبظ دیگر آهنگ‌ها بمرانی از درامر مهمان استفاده کرد. مراسم معرفی آلبوم در چارسو و به صورت آزاد برگزار شد و بمرانی در این مراسم چند قطعه از آلبوم را اجرا کرد. بهزاد عمرانی فضای این آلبوم را آرام‌تر از آلبوم‌های قبلی توصیف کرده که فضای آن به دلیل تاکید بر احساس تنهایی و فقدان عاشقانه‌تر شده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی کریستینا آگیلرا

اعضای بمرانی باند
اعضای کنونی:
بهزاد عمرانی – خواننده، گیتار ریتم
مانی مزدکی – سازدهنی
جهانیار قربانی – گیتار الکتریک
آرش عمرانی – پیانو، کیبورد
کیارش عمرانی – گیتار بیس
سالار اصغری – درام,کاخن

اعضای پیشین:
آبتین یغماییان – درام، کاخن

فعالیت های هنری بمرانی باند

آلبوم‌ها:
جوراب‌های لخت ۱۳۸۹ (زیرزمینی)
اتوبوس قرمز ۱۳۹۳
مخرج مشترک ۱۳۹۴
گذشتن و رفتن پیوسته ۱۳۹۵

تک آهنگ‌ها
پادکست شب یلدا ۱۳۹۴
شب چله ۱۳۹۵

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی بمرانی باند
5/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه