بیوگرافی یاحا کاشانی

6 سال پیش
عکس اینستاگرام یاحا کاشانی
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی یاحا کاشانی همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

یاحا کاشانی متولد ۱۵ مهر ۱۳۶۳ در تهران، ترانه سرا می باشد.

زندگینامه یاحا کاشانی

بیوگرافی یاحا کاشانی

فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد واحد شهر قدس می باشد، تنها یک برادر بنام علی دارد، پدرش مهندس راه و ساختمان و مادرش ليسانسيه علوم سياسى ميباشد.

آغاز کار هنری

در فاصله سالهاى ٨٠ تا ٨٦ در انجمنهاى گوناگون مانند انجمن شعر سينما ايران، كانون ترانه ايران، انجمن سنگ و … حضور داشت. اولين ترانه اى كه از او منتشر شد سال ۸۵ ترانه اى با يك موضوع اجتماعى به نام ; گل سر با صداى محسن چاوشى بود كه با استقبال خوبى از طرف اكثريت جامعه روبرو شد.

حاشیه ها

از ایران تا هندوستان یاحا کاشانی
در حالى كه تنها ۶ ماه از چشم گشودنش به دنيا ميگذشت براى ادامه تحصيل پدر به كشور هندوستان سفر كرد و بعد از يكسال دوباره به كشور بازگشت در سال ۱۳۶۵ تنها برادر او به نام على به دنيا آمد.

چگونه ترانه سرا شدن یاحا کاشانی
از دو سالگی پیانو می‌ زدم. پنج، شش سالم که بود مادرم شعرهای حضرت حافظ و سعدی را می‌ خواندند و من هم علاقه داشتم و حفظ می‌ کردم؛ نه خیلی زیاد در حد پانزده تا بیست، سی بیت را حفظ می‌کرد. پدرم هم شعر می‌گفتند و همینطور پدر بزرگم که الان در قید حیات نیستند.

علاقه اصلی‌ یاحا کاشانی
من خودم هم علاقه اصلی‌ ام حقیقتا خوانندگی بود و دوست داشتم خواننده بشوم و شانزده، هفده سالم بود که یک سری اتفاق ها افتاد و من هم شروع کردم و یک سری از کلمات را روی کاغذ آوردم و علاقمند شده و با تشویق اطرافیان مواجه شدم و تا الان ادامه دادم.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی اشلی سیمپسون

شناخته شدن یاحا کاشانی
چند سال پیش در برنامه علی ضیا به نام «برف می‌ باره» همزمان تراک «برف» تیتراژ ابتدایی بود و تراک «لیلا» تیتراژ انتهایی که مردم من را بیشتر شناختند و البته «چراغها رو خاموش کن» رضا صادقی و «پشیمون» مهدی مقدم هم بی تاثیر نبود.

احساسات روی ترانه سرایی یاحا کاشانی
من هم انسان هستم، گریه می‌کنم و خیلی وقت‌ها هم با ترانه گفتن خودم را تخلیه می‌کنم. اکثر کارهایی که من گفتم حس و حال مصنوعی نداشته، یا حس و حال خودم بوده و یا اطرافیانم.

معنی اسم یاحا 
یاحا به معنای احیا کننده است از کلمه حی گرفته می‌ شود، بارها گفته‌ ام ولی برای خیلی‌ ها سوال هست که معنی اسمم چیست.

ساز یاحا کاشانی
من نی می‌ زنم ، خودم هم یاد گرفتم و در تنهایی خودم می‌ زنم.

طناز بودن یاحا کاشانی
کلا با اینکه ترانه‌ سرا هستم، طناز هم هستم و دوست ندارم چون شاعرم افسرده و گوشه‌گیر باشم و با محیط پیرامون خودم در تماس نباشم.

خوانندگی یاحا کاشانی
سال ۸۱ یک تراک با کیبورد زدم و خواندم سال ۸۵ تراکی به اسم «گریه نکن» خواندم که الیاس شیرزاد تنظیم‌ کننده‌ اش بود. سال ۸۸ یک تراک با مهدی مقدم به اسم «خوشی زده زیر دلت» را با هم خواندیم و خدا را شکر کار خوبی از آب در آمد ولی متاسفانه کار ترانه‌ سرایی من باعث شد به خوانندگی نرسم.

علاقه به مادر یاحا کاشانی
مادر من تمام زندگی‌ ام است. در دوران بچگی، بچه نا آرام و پیش‌ فعالی بودم و مادر من همش پیگیر کارهای من بودند من در زندگی‌ ام تنبیه نشده‌ ام و بسیار خاطرات خوبی از دوران نوجوانی‌ ام دارم.

مطلب مرتبط:  بيوگرافی مریم سلطانی

فعالیت های هنری یاحا کاشانی

ترانه ها:
گل سر
لیلا
چراغا رو خاموش کن
برف
بیا بیا
با تو
خیانت
منو نگا کن
مسیر بهشت
ویتامین٣
غریبه
چى شد؟
شونه به شونه
خونه
بى تو میمیرم
عکس یادگارى
پدر
خوابم نمیبره

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی یاحا کاشانی
5/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه