بیوگرافی امیر حسین فتحی

6 سال پیش
عکس اینستاگرامی امیر حسین فتحی و درخت کریسمس
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی امیر حسین فتحی همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام
امیرحسین فتحی، فرزند دوم حسن فتحی کارگردان سینما، زاده‌ی ١٠ مهر ١٣٧٢است؛ وی بازیگر سینما و تئاتر است. دانشجوی ادبیات انگلیسی و سینما، فارغ‌التحصیل ممتاز بازیگری از موسسه‌ی سینمایی کارنامه است.

زندگینامه امیر حسین فتحی

بیوگرافی امیر حسین فتحی

آغاز کار هنری

او که پس از سینمایی پریناز (١٣٨٩) به کارگردانی بهرام بهرامیان برای گذراندن دوره‌های وورک شاب بازیگری و تحصیلات به خارج از کشور رفت. پس از بازگشت در کارهای کارگردانانی چون داوود میرباقری، بهروز شعیبی، حسن برزیده و فرزاد موتمن بازی کرد و در تئاتر بالابر غذا نوشته‌ی هارولد پینتر بازی کرد. سریال شهرزاد دومین همکاری او با پدرش حسن فتحی بعد از سینمایی کیفر (١٣٨٩) است.
حاشیه های امیر حسین فتحی

امیرحسین فتحی می‌گوید:
شخصاً بازی در نقش همایون را دوست داشتم و پذیرش آن باعث ایجاد چالش‌های زیاد در من شد. همایون در این داستان به‌عنوان مهمان قصه نیست و در قسمت‌های زیادی داستان را با خود حرکت داده و جلو می‌برد. وی در خصوص همکاری با پدرش در کار بازیگری گفت:
_«شهرزاد» دومین فیلمی بود که با پدر همکاری داشتم‌. بنا به توصیه پدر و به خواست پدر ما فعالیت مستقل داریم. وقتی برای «شهرزاد» انتخاب شدم، حتی در خانه هیچ صحبتی بابت آن نشده بود و از دفتر با من تماس گرفتند.

وی افزود: وقتی نقش را برایم توضیح دادند، اول دوستش نداشتم؛ چون تمایل نداشتم در نقشی تا این حد منفی بازی کنم؛ اما وقتی بیشتر از نقشم فهمیدم، متوجه شدم آن‌قدرها هم منفی نیست.
وی گفت: سریال «شهرزاد» را کامل ندیده‌ام و خودم هر دوشنبه منتظر رسیدنش هستم. خیلی خوشحالم که این سریال تا این حد محبوب شده و این به دلیل انرژی مثبت گروه است.
من یک سال قبل از فیلم «کیفر» به بازیگری علاقه‌مند شدم و در حال حاضر تمام زندگی‌ام را پای سینما گذاشتم. بازیگری دل‌مشغولی بزرگ زندگی من است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ریور فینیکس

به‌خاطر شرایط فیزیکی به من چند پیشنهاد مدلینگ شد؛ اما من نخواستم، چون بازیگری را دوست دارم. در حال حاضر هم چند پیشنهاد بازیگری دارم که در حال بررسی آن‌ها هستم تا نقشی متفاوت ایفا کنم؛ چون بازیگر باید بتواند هر نقشی را ایفا کند.

فعالیت‌های هنری امیر حسین فتحی

فیلم‌ها:
کیفر
پریناز
مزار شریف
آخرین بار کی سحر رو دیدی

نمایش خانگی:
شاهگوش
شهرزاد

سریال تلویزیونی:
پرده‌نشین

تئاتر:
آدم و حوا (۹۱) كوالالامپور
عمو نوروز و ننه سرما (۹۲) پيام گويا، كوالالامپور
بالابرغذا (٩٣) نوشته‌ی هارولد پينتر، كمال پيرهادی.
ستوان آينيشمور(٩٥) (آينده) نوشته مارتين مك دونا. شيكاگو

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی امیر حسین فتحی
5/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه