بیوگرافی فیلیپو اینزاگی

3 سال پیش
بیوگرافی فیلیپو اینزاگی

بیوگرافی فیلیپو اینزاگی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

فیلیپو اینزاگی (به ایتالیایی: Filippo Inzaghi) (زاده ۹ اوت ۱۹۷۳ در پیاچنزا) بازیکن سابق فوتبال اهل ایتالیا است.

زندگینامه فیلیپو اینزاگی

بیوگرافی فیلیپو اینزاگی

فعالیت ورزشی

اینزاگی فوتبال خود را در تیم زادگاهش، پیاچنزا شروع کرد، او در سال ۱۹۹۱ تنها در ۳ بازی توانست به میدان برود ولی موفق به گلزنی نشد. در فصل بعد در یک انتقال قرضی به له فه در سری سی رفت و توانست در ۲۱ بازی ۱۳ گل به ثمر برساند. وی فصل بعد را در هلاس ورونا در سری بی گذراند و موفق شد در ۳۶ بازی ۱۳ گل بزند.

در فصل ۹۵–۹۶ به پارما پیوست و ۱۵ بار در لیگ به میدان رفت ولی فقط دو بار موفق به گلزنی شد. یکی از این گلها مقابل تیم زادگاهش، پیاچنزا بود که اشک را در چشمهای او جاری کرد. همچنین او در این فصل ۶ بار در بازی‌های اروپایی به میدان رفت و توانست ۲ گل به ثمر برساند.

وی درفصل ۹۶–۹۷ در تیم آتالانتا به فوتبال ایتالیا معرفی شد. این جوان ۲۳ ساله توانست در ۳۳ بازی ۲۴ گل بزند و عنوان آقای گلی ایتالیا را نصیب خود کند. او در این فصل جایزه بهترین بازیکن جوان سری آ را نیز بدست آورد. از دیگر افتخارات او در این فصل، گلزنی به تمام تیمهای حاضر در لیگ بود.

بعد از یک فصل باشکوه مشتریهای زیادی داشت ولی نهایتاً در یک انتقال ۲۳ بیلیون لیره‌ای (هر ۵۰۰ هزار لیره معادل € ۲۵۸٫۲۳ است) به یوونتوس پیوست و تا چهار فصل در این تیم ماند. در مجموع ۱۲۲ بار در لیگ برای این تیم در لیگ به میدان رفت و ۵۸ بار موفق به گلزنی شد. ۳۴ بازی در لیگ قهرمانان و ۲۷ گل دیگر دست‌آورد او بود او همچنین در جامهای دیگر ۹ بار برای یووه بازی کرد و ۴ گل به ثمر رساند. از افتخارات او در یوونتوس یک بار قهرمانی در سری آ(۹۷–۹۸) و یک نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان بود آنها مقابل رئال شکست خوردند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی غلامرضا رضایی

اگرچه او توانست در ۱۶۵ بازی ۸۹ بار برای یووه گلزنی کند، اما او در یووه به نیمکت نشینی برای ترزهگه تبدیل شده بود. به همین دلیل در فصل ۲۰۰۱–۲۰۰۲ در یک انتقال ۷۰ بیلیون لیره‌ای به میلان پیوست (البته رقمهای مختلفی ذکر شده، در جایی ۴۵ بیلیون لیره + کریستین زنونی یا ۱۷ بیلیون + کریستین زنونی). نیم فصل اول حضور خود در میلان را بدلیل مصدومیت زانو از دست داد. فصل ۲۰۰۲–۲۰۰۳ بهترین فصل حضور او در میلان بود. او توانست قهرمان چمپیونز لیگ شود و همچنین جام حذفی ایتالیا را نیز بالای سر برد. او در مجموع در ۴۹ بازی ۳۰ بار دروازه حریفان را باز کرد که فقط ۱۲ بار آن در لیگ قهرمانان بود. وی در فصل بعد نیز توانست قهرمان سری آ شود.

افتخارات ورزشی

باشگاهی

چمپیونز لیگ (قهرمانی): دو بار ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷
چمپیونز لیگ (نایب قهرمانی): دو بار ۹۸ و ۲۰۰۵
سوپر کاپ اروپا: ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷
جام باشگاههای جهان: ۲۰۰۷
انترتوتو کاپ اروپا: ۱۹۹۹
سری آ: سه بار ۹۷–۹۸ و ۲۰۰۳–۲۰۰۴ و ۲۰۱۰–۲۰۱۱
جام حذفی ایتالیا: یک بار ۲۰۰۲–۲۰۰۳
سوپر کاپ ایتالیا: ۹۷ و ۲۰۱۱

افتخارات ملی

قهرمانی جام جهانی: ۲۰۰۶
قهرمانی جام ملتهای اروپا زیر ۲۱ سال در سال ۱۹۹۴
نایب قهرمانی جام ملتهای اروپا:۲۰۰۱

افتخارات فردی

آقای گل سری آ در فصل ۹۶–۹۷
بهترین بازیکن جوان سری آ در همان فصل
دومین گلزن برتر تاریخ باشگاههای اروپا با ۷۰ گل
پنجمین گلزن برتر تاریخ ایتالیا با ۳۱۵ گل

عکس های ایستاگرامی بیوگرافی فیلیپو اینزاگی
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه