بیوگرافی سهیل نفیسی

3 سال پیش
عکس اینستاگرام سهیل نفیسی

بیوگرافی سهیل نفیسی همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

سهیل نفیسی (زاده ۱۳۴۶، تهران) خواننده، آهنگساز و نوازندهٔ گیتار اهل ایران است.

زندگینامه سهیل نفیسی

بیوگرافی سهیل نفیسی

او که خود به یادگیری موسیقی پرداخته‌است، بیش از ۲۰ سال در هرمزگان (بندرعباس) زندگی کرده و موسیقی‌اش تا حد زیادی تحت‌تاثیر این منطقه است.

آغاز کار هنری

سهیل نفیسی در ۵سالگی با ملودیکایی که از پدرش هدیه گرفته بود با موسیقی آشنا شد. بعدها آکاردئون و ارگ کوچک جایگزین ملودیکا می‌شوند. در ۱۴سالگی صاحب گیتاری می‌شود که سفر او را به دنیای موسیقی میسر می‌کند.

حاشیه ها

علایق سهیل نفیسی
علاقه فراوان او به شعر معاصر ایران، سهیل را به سوی ترانه‌سازی بر اساس برخی اشعار به یاد ماندنی ایران معاصر سوق داد. سبک خوانندگی و نواختن گیتار او را می‌توان نوعی نقالی موسیقایی به‌شمار آورد.

آشنایی با ابراهیم منصفی سهیل نفیسی
ملاقات با نوازندگان و مدرسان گیتار در تهران و کانون گیتار کلاسیک و آشنایی با ابراهیم منصفی شاعر و ترانه‌سرای جنوبی باعث جدی شدن کار او شده‌است. به قول نفیسی در هرمزگان کمتر خانه‌ای است که نواری از منصفی نداشته باشد.

زندگی در بندرعباس سهیل نفیسی
نفیسی ۲۳سال از عمرش را در بندرعباس زندگی کرد. در این ایام، با ابراهیم منصفی، رامی، آشنا شد. این آشنایی، سال‌ها بعد منشأ آلبوم ترانه‌های جنوب وی شد و آن‌طور که خودش می‌گوید آوازهای جنوبی‌اش او را ادامه می‌دهند و پاره‌ای از خودش و گذشته‌اش هستند.

شغل سهیل نفیسی
سهیل نفیسی هم‌اکنون در تهران زندگی می‌کند و حرفهٔ اصلی او نجاری است.

فعالیت حرفه‌ای سهیل نفیسی
در دوران جوانی، سهیل نفیسی دست به ساخت و اجرای موسیقی برای چند فیلم کوتاه و بلند زد. سهیل نخستین‌بار با انتشار آلبوم ری‌را خود را به علاقمندان موسیقی معرفی کرد. پس از آن، با برگزاری تعدادی معدود کنسرت و انتشار دو آلبوم دیگر به نام‌های ترانه‌های جنوب و چنگ و سرود، ارتباط خود را با دوست‌داران موسیقی خود حفظ کرد. به گفتهٔ خود او، شعر معاصر، افق‌های دید او را متأثر کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی فارست ویتاکر

سبک موسیقی سهیل نفیسی
وی، هم‌زمان با کار بر روی آلبوم ری‌را، کار روی چهارمین آلبوم خود که متمرکز بر اشعار حافظ است را آغاز کرد. سبک کار موسیقی سهیل، آن‌گونه که خود می‌گوید، یک ساز و یک نوازنده است، در مقابل کار بزرگ ارکسترال یا یک گروه موسیقی بزرگ.

فعالیت های هنری سهیل نفیسی

آلبوم ها:
۱۳۸۴- ری‌را، نشر موسیقی هرمس
۱۳۸۸- ترانه‌های جنوب، انتشارات ماهریز
۱۳۹۰- چنگ و سرود، نشر موسیقی هرمس
۱۳۹۵- طرح نو، نشر نغمه‌حصار

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی سهیل نفیسی
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه