بیوگرافی نصرالله ناصح پور

4 سال پیش
عکس اینستاگرام نصرالله ناصح پور
4/5 - (3 امتیاز)

بیوگرافی نصرالله ناصح پور همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

نصرالله ناصح پور (زاده ۲ آبان ۱۳۱۹ در اردبیل)، از استادان ردیف‌های آواز ایرانی است.

زندگینامه نصرالله ناصح پور

بیوگرافی نصرالله ناصح پور

او هم‌اکنون از اعضای هیئت مدیره کانون خوانندگان سنتی خانه موسیقی ایران است. ناصح پور، سالهاست که در کنسرتهای متعدد شرکت نموده و همچنین شاگردان بسیاری را تحت تعلیم شیوه و روش مخصوص خود قرار داده و خوانندگان قابل اعتنایی به بار آورده‌است.

آغاز کار هنری

وی از همان دوران کودکی، در خانواده‌ای موسیقی شناس پرورش یافت. با عزیمت به تهران، بیشتر اوقات خود را مصروف فراگیری موسیقی سنتی ایران کرد.

حاشیه ها

کودکی نصرالله ناصح پور
نصرالله ناصح پور در سال ۱۳۱۹ در اردبیل، به دنیا آمد و از همان دوران کودکی، در خانواده‌ای موسیقی شناس پرورش یافت. در آن زمان، موسیقی سنتی و منطقه یی پربار و عمیق آذربایجان، در حیطه فرادهی و فراگیری تعداد انگشت شماری از استادان فن بود و نغمه و ندای جدی موسیقی طنین چشم گیر داشت.

عزیمت به تهران نصرالله ناصح پور
نصرالله ناصح پور، با عزیمت به تهران، بیشتر اوقات خود را مصروف فراگیری موسیقی سنتی ایران کرد و پس از آشنایی با استاد محمود کریمی، به هنرستان آزاد موسیقی ملی راه یافت و مشغول تحصیل شد.

اساتید نصرالله ناصح پور
در آنجا، آشنایی با مطالب و نکته‌های شفاهی در کلاس درس استاد علی اکبر خان شهنازی، این امکان را ایجاد کرد که در محفل هنری استادامیر قاسمی نیز، با روح و حس ساز استاد سعید هرمزی و دیگر استادان حاضر در هنرستان محشور گردد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی منوچهر حامدی

کلاس های نصرالله ناصح پور
پس از تشکیل کلاس‌های مرکز حفظ و اشاعه موسیقی، از راهنمایی‌ها و آموزش و توصیه‌های ارزنده استاد نورعلی برومند بهره‌مند شد. وی از جلسات شناخت موسیقی و کلام و تلفیق شعر و موسیقی نیز، بهره‌های فراوان جست و سپس جهت فراگیری ردیف عالی موسیقی سنتی و آموزش تصنیف و ضرب آهنگ مربوط به آن، به محضر استاد عبدالله دوامی راه یافت. او همچنین چند سالی به تدریس «جواب آواز» در دانشکده موسیقی دانشگاه هنر مشغول بود.

شاگردان نصرالله ناصح پور
جمشید عندلیبی (در زمینهُ ردیف و جواب آواز)، محمود مخدوم، صدیق تعریف، پری ملکی، محسن نامجو، محمد ملاآقایی روزبهانی (همگی در رشتهُ آواز) از شاگردان ایشان می‌باشند.[۴]

فعالیت های هنری نصرالله ناصح پور

آلبوم ها:
سروده های آذربایجان
ز من نگارم
موسیقی آوازی ایران

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی نصرالله ناصح پور
4/5 - (3 امتیاز)
1
برچسب ها :

دیدگاه شما

یک دیدگاه

 • بهرام اذرمهر
  2 سال پیش

  با سلام!
  در سایتهای مختلف بدنبال شعر ترانه ترانه های اذربایجان به زبان ترکی گشتم اما پیدا نکردم. این ترانه را استاد محترم ناصح پور اجرا کرده و یکی از زیباترین خاطرات زندگی ۶۴ ساله منه. در صورت امکان لطف کنید و شعر این ترانه را برای من بفرستید و اگر ساینی را میشناسید که حاوی شعر این ترانه است لطف کرده و ان را به من معرفی کنید.
  با درودهای بیکران
  بهرام اذرمهر