بیوگرافی غفور جهانی

6 سال پیش
بیوگرافی غفور جهانی
4.7/5 - (14 امتیاز)

بیوگرافی غفور جهانی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

غفور جهانی (زاده ۲۸ خرداد ۱۳۳۰ – بندرانزلی) بازیکن فوتبال اهل ایران است.

زندگینامه غفور جهانی

بیوگرافی غفور جهانی

 

فعالیت ورزشی

وی فوتبال را در بندر انزلی و از زمینی شروع کرد که از آن زمین بازیکنان بزرگی چون سیروس قایقران، علی نیاکانی و عزیز اسپندار هم به فوتبال ایران معرفی شدند.

در نوجوانی به عضویت تیم نوجوانان منتخب بندرانزلی درآمد و از این راه ابتدا به تیم ملی نوجوانان در آمد. در ادامه وی به عضویت تیم‌های ملی جوانان، امید و در نهایت تیم ملی ایران درآمد.

در آن زمان فوتبال ایران به صورت باشگاهی نبود و بصورت منتخب استانها بود. در سال ۱۳۴۹ تیم منتخب گیلان با داشتن غفور جهانی قهرمان ایران شد. و او بعدها در باشگاههایی چون استقلال بندر انزلی و ملوان بندر انزلی عضویت پیدا کرد و به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد. غفور جهانی توانست آقای گل ایران شود.

توانست با گلزنی به تیم ملی فوتبال استرالیا، همراه تیم ملی ایران برای نخستین بار به جام جهانی فوتبال راه پیدا کند. تیم ملی فوتبال ایران، با بازی و گل‌های غفور جهانی توانست برای اولین بار به جام جهانی آرژانتین برود. وی به همراه ملوان هم افتخاراتی چون قهرمانی جام حذفی را بدست آورد و یکسال بعد از جام جهانی از فوتبال خداحافظی کرد.

غفور جهانی کارمند بازنشسته گمرک ایران است و هم اکنون مربیگری تیم‌های محلی بندرانزلی را برعهده دارد.

ملوان بندر انزلی
اوج درخشش این بازیکن به دهه پنجاه خورشیدی برمی گردد که وی در باشگاه ملوان بندر انزلی در نقش مهاجم بازی می‌کرد. با راهیابی به تیم ملی، شهرت و محبوبیت وی در سطح کشور گسترش یافت. غفور جهانی که از وی با عنوان شیر گیلان یاد می‌شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی کیسوکه هوندا
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی غفور جهانی
4.7/5 - (14 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه