بیوگرافی الشن مرادی

6 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی الشن مرادی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

الشن مرادی ابدی (زادهٔ ۱ خرداد ۱۳۶۴ در تهران) استاد بزرگ شطرنج اهل ایران است. وی در سال ۲۰۰۴ درجهٔ استاد بین‌المللی را بدست آورد و در سال ۲۰۰۵ سومین شطرنج‌باز ایرانی، پس از احسان قائم‌مقامی و امیر باقری شد که به درجهٔ استاد بزرگ دست یافت.

زندگینامه الشن مرادی

بیوگرافی الشن مرادی

 

فعالیت ورزشی

مرادی در سال ۱۳۸۰ در ۱۶ سالگی با امتیاز ۱۰ از ۱۱ (نمایش ریتینگ ۲۷۱۲) قهرمان شطرنج ایران شد. وی در المپیاد شطرنج ۲۰۰۴ (میز دو)، ۲۰۰۶ (میز چهار)، ۲۰۰۸ (میز دو) و ۲۰۱۰ (میز دو) و ۲۰۱۴ (میز دو) عضو تیم ملی ایران بوده‌است.

مقام یازدهم قهرمانی جوانان زیر ۲۰ سال جهان در سال ۲۰۰۴ از دیگر عناوین اوست. وی در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه یک مدال برنز در بخش کلاسیک تیمی (به همراه احسان قائم‌مقامی و آتوسا پورکاشیان)، در بازی‌های آسیایی داخل سالن ۲۰۰۷ ماکائو دو مدال برنز یکی در بخش انفرادی کلاسیک و دیگری در تیمی سریع (به همراه احسان قائم‌مقامی، همایون توفیقی، شادی پریدر، شایسته قادرپور و میترا حجازی‌پور)، در بازی‌های آسیایی داخل سالن ۲۰۰۹ کوانگ‌نین یک مدال برنز در شطرنج برق‌آسای تیمی (به همراه احسان قائم‌مقامی، مرتضی محجوب، آتوسا پورکاشیان، شادی پریدر و شایسته قادرپور) و در بازی‌های جهانی ورزش‌های فکری ۲۰۰۸ پکن یک مدال برنز در شطرنج سریع تیمی مردان کسب کرده‌است.

وی همچنین به همراه تیم ملی شطرنج ایران در قهرمانی جام ملت‌های آسیا سه بار در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ به مقام سوم تیمی در آسیا دست یافته است

مطلب مرتبط:  بیوگرافی سهراب مرادی

او فارغ‌التحصیل دبیرستان علامه حلی تهران و مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف است.

از جمله رکوردهای او مبارزهٔ هم‌زمان با ۵۵ نفر در سال ۸۴ در دانشگاه صنعتی شریف است که به تساوی با ۴ نفر و برد از بقیه بازیکنان انجامید. در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۵ نیز مسابقه‌ای خیریه‌ای در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و مرادی به طور هم‌زمان با ۱۲۰ نفر به رقابت نشست که نتیجهٔ آن ۷ تساوی و برد باقی افراد بود. این مسابقه بزرگ‌ترین مسابقهٔ شطرنج هم‌زمان ایران در آن زمان بود.

مهاجرت به امریکا

الشن مرادی در سال ۲۰۱۲ به آمریکا مهاجرت کرد و در دانشگاه صنعتی تگزاس مشغول به تحصیل و تدریس شد. تیم شطرنج دانشگاه تگزاس تکنولوژی به همراه الشن مرادی قهرمان شطرنج دانشگاه‌های آمریکا در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ شد. وی در اسفند ۱۳۹۵ تابعیت آمریکا را اخذ نمود و از آن پس در مسابقات بین‌المللی، با پرچم آمریکا شرکت می‌کند.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی الشن مرادی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه