بیوگرافی سعید تحویلداری

5 سال پیش
عکس اینستاگرام سعید تحویلداری
4/5 - (8 امتیاز)

بیوگرافی سعید تحویلداری همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

سعید تحویلداری (زادهٔ ۲۴ آذر ۱۳۲۷) از خوانندگان فلکور گیلکی ایرانی است.

زندگینامه سعید تحویلداری

بیوگرافی سعید تحویلداری

سبک موسیقی او ترکیبی از موسیقی پاپ و سنتی ایرانی و محلی گیلان می‌باشد.

آغاز کار هنری

در دوره اول متوسطه که در دبیرستان پور داوود تحصیل می کرد با حسین حمیدی عدلی نوازنده ویلن آشنا شد و توسط ایشان به داریوش علی زاده معرفی شد و این آشنایی موجبات همکاریش با وی را فراهم آورد.

حاشیه ها

خانواده سعید تحویلداری
در تاریخ ۲۴ آذر۱۳۲۷ در شهر رشت در محله سرخبنده (تختی فعلی) به دنیا آمد. وی پنجمین فرزند ذکور خانواده بود. پدرش ابوالفضل تحویلداری دبیر ورزش مدارس رشت بود که در هشت ماهگی سعید برای نجات جان فردی خردسال در خیابان امام خمینی (پهلوی سابق) در برخورد با اتومبیل جان سپرد.

کودکی سعید تحویلداری
دوره ابتدایی را در دبستان رشدیه رشت ، کوی سرخبنده (تختی فعلی) گذرانده و به دلیل محبوبیت از نظر صدا نزد معلمین و سایر کارکنان مدرسه بیشتر ساعات تفریح را برای آنان ترانه می خواند.

اولین ترانه سعید تحویلداری
اولین ترانه خود را که از ساخته‌های داریوش علی زاده با شعری از حسن رویت پور در برنامه رادیو ارتش رشت اجرا نمود و سپس دو آهنگ و شعر از حسین حمیدی عدلی که بسیار کار موفقی بود اجرا شد و بعدها تعدادی از ساخته‌های خود و سایرین را اجرا کرد، که جملگی کارهای مردم پسندی شد و از محبوب‌ترین آن‌ها «سیه چومه» می‌باشد.

شیون فومنی و سعید تحویلداری
بعد از گذراندن دوران سربازی (سپاهی دانش) با شیون فومنی شاعر نام آشنای گیلانی آشنا شد که راه گشای تولید چندین اثر پی در پی به نام‌های «آشیون چوبی» ، «زخمی» ، «مره خیلی دوست بدار» و «همه حرفات دروغ بود» ، می‌باشد .

مطلب مرتبط:  بیوگرافی امانوئل بیرت

ازدواج سعید تحویلداری
با پیروزی انقلاب ؛ در سال ۵۸ ازدواج نمود و تا ۲۵ سال بعد از آن کلیه اوقات را صرف اداره زندگی و بهینه نمودن آن و پیشبرد اهداف در مسئولیت‌های متعدد سازمانی که در آن فعالیت داشت ، نمود. در نتیجه از دنیای هنر دور ماند.

بازگشت مجدد سعید تحویلداری
در سال ۱۳۸۲ با تولید نوار کاست بنام «سنگ صبور» مجدداً به دنیای هنر بازگشت و از آن زمان با «صدا و سیمای مرکز گیلان» همکاری دارد و برای آن تعدادی سرود و تیتراژ سریال‌ها را اجرا نموده است. وی هم‌اکنون از خوانندگان بنام شهر رشت می‌باشد که محبوبیت خاصی نزد مردم گیلان دارد.

سبک سعید تحویلداری
ترانه‌های وی اغلب به زبان گیلکی می‌باشند. سبک موسیقی او ترکیبی از موسیقی پاپ و سنتی ایرانی و محلی گیلان می‌باشد.

فعالیت های هنری سعید تحویلداری

آثار:
میان آثار وی ترانه «سیه چومه» را می‌توان محبوب‌ترین اثر وی دانست. بعد از انقلاب ایران (۱۳۵۷) نیز وی به فعالیت هنری خود ادامه داد و آلبوم سنگ صبور از آثار وی پس از انقلاب می‌باشد.

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی سعید تحویلداری
4/5 - (8 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه