بیوگرافی سعید علی‌حسینی

5 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی سعید علی‌حسینی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

سعید علی‌حسینی یکی از وزنه‌برداران ملی‌پوش ایران است که در ۱۲ بهمن ۱۳۶۶ در اردبیل متولد گردید.

 زندگینامه سعید علی‌حسینی

بیوگرافی سعید علی‌حسینی

فعالیت ورزشی

پس از اعلام دوپینگ و اعتراض‌های مستمر او، سرانجام در آبان ۸۹ فدراسیون جهانی وزنه‌برداری پس از یک سال بررسی پرونده این ورزشکار او را برای همیشه از شرکت در مسابقات وزنه‌برداری در تمامی سطوح محروم کرد. او در واکنش به این رای دوباره بر بی‌گناهی خود تأکید کرد و این اتهام را نتیجه دسیسه دشمنانش و رای فدراسیون جهانی وزنه‌برداری را نیز در نتیجه عدم پیگری حقش از طرف فدراسیون وزنه‌برداری ایران دانست، همچنین او در یک مصاحبه تلویزیونی عاملین دوپینگ خود را نام برد که در این بین نام یکی از سرشناس‌ترین وزنه‌برداران جهان (رضازاده) را نیز ذکر کرد.

سعید علی حسینی نسبت به حکم فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری به دادگاه عالی ورزش شکایت کرد. بر اساس قوانین جدید، در خرداد ۱۳۹۵ اعلام شد که محرومیت علی‌حسینی به پایان رسیده و او می‌تواند از سال ۲۰۱۷ در مسابقات رسمی شرکت کند.

دعوت به اردوی تیم ملی در بابلسر
او پس از اتمام دوره محرومیت در ۳ آبان ۱۳۹۶ در اردوی بابلسر توانست ۲۱۰ کیلوگرم در یک ضرب و ۲۵۳ کیلوگرم در دو ضرب و در مجموع ۴۶۳ کیلوگرم را بالای سر ببرد. رکورد او بالاتر از رکورد ۴۶۱ کیلوگرمی بهداد سلیمی بود.

مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۷
سعید علی‌حسینی در حرکت یک‌ضرب با مهار وزنه ۲۰۳ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت، در حرکت دوضرب ابتدا وزنه ۲۳۶ کیلویی را بالای سر برد و در دومین حرکت وزنه ۲۴۳ کیلویی را بالای سر برد و در سومین انتخاب خود وزنه ۲۵۱ کیلوگرم را مهار کرد و مدال برنز دو ضرب هم تصاحب کرد. علی‌حسینی با مجموع ۴۵۴ کیلوگرم به مدال نقره مجموع رسید. بنا بر این سعید علی‌حسینی در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۷ جهان، دو مدال برنز و یک مدال نقره گرفت و در مجموع نائب‌قهرمان شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی حسین نخودکار

او به پرسش خبرنگار ایسنا که در زمان اهدا مدال به چه چیزی فکر می‌کرد این‌گونه جواب داد که: «روزهایی که می‌توانستم باشم و نبودم و اتفاقاتی که افتاده بود؛ هر چیزی که هشت‌سال به آن فکر کرده بودم از جلوی چشمانم رد شد.»

افتخارات ورزشی

۱- مدال طلای نوجوانان آسیا سال ۲۰۰۳ اندونزی

۲- مدال طلای نوجوانان آسیا سال ۲۰۰۴ تایلند

۳- مدال طلای جوانان جهان سال ۲۰۰۶ چین

۴- مدال طلای جوانان جهان سال ۲۰۰۸ کره جنوبی

۵- مدال طلای جوانان باشگاه‌های آسیا سال ۲۰۰۶ ازبکستان

۶- مدال طلای بزرگسالان آسیا سال ۲۰۰۸ کره جنوبی

۷- رکورد دار جوانان جهان سال ۲۰۰۸

۸- مدال نقره قهرمانی جهان سال ۲۰۱۷ آمریکا

۹- مدال نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی سعید علی‌حسینی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه