بیوگرافی غلامعلی کویتی‌ پور

5 سال پیش
عکس اینستاگرام غلامعلی کویتی‌ پور
4.2/5 - (4 امتیاز)

بیوگرافی غلامعلی کویتی‌ پور همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

غلامعلی کویتی‌ پور (زاده ۱ اردیبهشت ۱۳۳۷ در خرمشهر) مداح و خواننده قطعات حماسی و مذهبی است.

زندگینامه غلامعلی کویتی‌ پور

بیوگرافی غلامعلی کویتی‌ پور

او خود را نه مداح بلکه حماسه خوان می‌داند.

آغاز کار هنری

از سال اول راهنمائی وارد رشته موسیقی شد و به خاطر صدای خوبش از طرف دبیرستان به پیشاهنگی معرفی می‌شود. در سال ۱۳۵۶ به خوانندگی مذهبی روی آورد و در ایام محرم در مراسم عزاداری می‌خواند.

حاشیه ها

خانواده غلامعلی کویتی‌ پور
غلامعلی کویتی‌پور در سال ۱۳۳۷ در خرمشهر به دنیا آمد. پدرش خرمشهری و مادرش اهل آبادان بود. برادر بزرگتر او مشوق وی در موسیقی بوده‌است.

ازدواج غلامعلی کویتی‌ پور
در سال ۱۳۶۶ ازدواج می‌کند. وی در این‌باره می‌گوید: «پس از صحبتهای اولیه قرار شد خطبه عقدمان را حضرت امام (ره) بخواند ولی این مستلزم ماه‌ها و شاید سالها انتظار بود. تا اینکه در یک مراسم که داماد امام (ره) شرکت داشتند من این موضوع را مطرح کردم و وی به نوعی پارتی ما شد تا ما خدمت امام رسیدیم. خطبه عقد با مهریه ۵۰ هزار تومان در فضای معنوی خوانده شد. یادم هست که سید احمد آقا وکیل داماد بودند و امام هم وکیل عروس. آنجا آقای انصاری به امام گفتند آقای کویتی پور از حماسه سراهای جبهه‌ها هستند. امام (ره) که سرشان پایین بود به بنده نگاهی کردند و گفتند: خدا شما را حفظ کند».

مداحی جنگ غلامعلی کویتی‌ پور
کویتی‌پور از مداحان معروف در زمان جنگ ایران و عراق بود. از نوحه‌های معروف آن زمان می‌توان به «غریبانه»، «چنگ دل» و «دل پریشانم» اشاره کرد. نوحه «عمّه بابایم کجاست» یکی از زیباترین کارهای اوست که در محبوبیت و معروفیت وی نقش بسزایی داشت. همچنین وی به مناسبت آزادسازی خرمشهر نوحه حماسی معروف «ممد نبودی ببینی» را به یاد شهید محمد جهان آرا خواند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی سحر محمدی

فعالیت های هنری غلامعلی کویتی‌ پور

آثار:
کویتی‌پور علاوه بر خواندن تعداد زیادی نوحه و اشعار مذهبی و حماسی از جمله خوانندگانی است که در تولید و انتشار آثاری به قصد عزاداری محرم فعال بوده‌است.

آلبوم‌ها:
وی تاکنون آلبوم‌هایی به نام‌های «غریبانه» و «غریبانه۲» و «خاموش» را ارائه کرده‌است. آلبوم «غریبانه۲» بدون هماهنگی او تنظیم و پخش شد و بعد از مدتی از بازار جمع‌آوری شد. به گفته کویتی‌پور او برای آلبوم «غریبانه ۲» قراردادی نداشت و تنها دو قطعه از این آلبوم با صدای او بود. مجید رضازاده آهنگساز و تنظیم‌کننده آلبوم‌های غریبانه و غریبانه ۲، این دو آلبوم را بخشی از یک مجموعه ۱۷ قطعه‌ای صوتی ویژه محرم می‌داند که در قالب دو آلبوم “غریبانه ۱ و ۲” و با خوانندگی غلام کویتی‌پور منتشر شده‌است.

موزیک ویدئو:
وی موزیک ویدئوی حریم را برای مدافعان حرم خوانده است. از معروفترین و زیباترین نوحه‌های کویتی پور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱) عمه بابایم کجاست
۲) به کربلا آب روان قیمت جان شد
۳) الا یا ایها الساقی
۴) بر لب دریا لب دریا دلان خشکیده است
۵) دوست دارم کزغم جانسوز عاشورا بمیرم
۶) عمه جان اینجا کجاست
۷) ممد نبودی ببینی

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی غلامعلی کویتی‌ پور
4.2/5 - (4 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه