بیوگرافی آرمیک دشچی

5 سال پیش
عکس اینستاگرام آرمیک دشچی
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی آرمیک دشچی همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

آرمیک با نام کامل آرمیک دشچی (زادهٔ ۲۵ ژوئیه در تبریز)، گیتاریست ایرانی-ارمنی سبک فلامنکو است.

زندگینامه آرمیک دشچی

بیوگرافی آرمیک دشچی

نام آرمیک برای همه نوازندگان گیتار و بسیاری از مردم آشناست چه آن زمان که نوای گیتار او روح بخش و غنای آثار خوانندگانی چون شهیار قنبری بود و چه زمانی که همه دنیا او را به عنوان گیتاریستی مطرح با سبکی مخصوص به او شناختند.

آغاز کار هنری

آرمیک نواختن گیتار را از شش سالگی آغاز کرد. در نوجوانی به باشگاه‌های شبانه می‌رفت و گیتار می‌نواخت.

حاشیه ها

خانواده‌ آرمیک دشچی
در کودکی با خانواده‌اش به تهران آمد و در محله دروازه‌دولت و سپس خیابان گرگان (نامجوی فعلی) ساکن شد. مادرش سرپرستار بیمارستان پارس بود. پدرش را در سه ماهگی در حادثه تصادف رانندگی از دست داد. بعدها برادر وی نیز در حادثه رانندگی دیگری درگذشت.

ترانه‌های پاپ ایرانی آرمیک دشچی
آرمیک در دهه پنجاه خورشیدی نواختن در ترانه‌های پاپ ایرانی را آغاز کرد و با مشهورترین خوانندگان ایرانی از جمله گوگوش، داریوش اقبالی و ابی و آهنگسازانی نظیر واروژان و حسن شماعی‌زاده همکاری داشت. او پس از مهاجرت به آمریکا، با آهنگساز بزرگی همچو صادق نوجوکی همکاری‌های فراوانی داشته‌است.

سکونت آرمیک دشچی
او اکنون ساکن لس‌آنجلس است و یکی از پرفروش‌ترین نوازندگان گیتار در بازار موسیقی این کشور است.

سبک آرمیک دشچی
آثار او بارها در صدر برترین‌ها قرار گرفته و جزو پرفروشترین‌ها نیز بحساب می‌آید. سبک آرمیک را عده‌ای فلامنکو می‌نامند که شاید چندان هم دور نباشد چون علاقه او به موسیقی فلامنکو امری انکار ناپذیر است اما باید دانست او و سبکش شمه‌ای از موسیقی فلامنکو – جز – و حتی موسیقی ایرانیست بنوعی تلفیقی از سبکهای مختلف که Nuevo Flamenco می‌نامند چرا رنگ و حس موسیقی فلامنکو بیشتر در آن نمایان است.

علاقه به موسیقی آرمیک دشچی
علاقه آرمیک به موسیقی از کودکی آغاز شد. در هفت سالگی او چنان شیفته یک گیتار کلاسیک شد که ساعت مچی خود را برای آن به گرو گذاشت. او گیتار را در زیرزمین خانه (جایی که پنهان از خانواده تمرین می‌کرد) مخفی نمود. زمانی که مادرش از جریان مطلع شد او استعداد شگرفی در موسیقی نشان می‌داد، بنابراین خانواده اش تأمین مخارج او را به عهده گرفت. او در حالی که مصمم به تکمیل نمودن آموزش رسمی خود در زمان تعیین شده بود، یک دوره آموزشی فشرده را طی دو سال گذراند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمد فرشته نژاد

آهنگسازی آرمیک دشچی
در ۱۲ سالگی به آهنگسازی می‌پرداخت و سبک جاز را به صورت حرفه‌ای آغاز کرده برای حدود ۱۰ سال آن را ادامه داد. در طول این مدت او یکی دیگر از علایق خود یعنی فلامنکو را پرورش داد. علاقه مادم العمر آرمیک به گیتار فلامنکو در اولین دیدار او از اسپانیا آغاز شد.

سفر به اسپانیا آرمیک دشچی
او اغلب برای همراهی و آموختن از موسیقیدانهای مختلف سبکهای کلاسیک و فلامنکو به اسپانیا سفر می‌کرد: «وقتی برای اولین بار یک گیتار فلامنکو را لمس کردم، دریافتم که این توانایی را دارم که بوسیله سازم حرف بزنم» با شروع کار تکنوازی در سال ۱۹۹۴ او از پیشینه جاز و علاقه اش به فلامنکو برای ایجاد تغییراتی اساسی در پدیدآوردن سبک جدیدی از فلامنکو استفاده کرد.

مهارت های موسیقایی آرمیک دشچی
در طول این سال‌ها او به عنوان یک موسیقیدان، تقدیر و تحسین بسیاری را برای احساسات عمیق و مهارتهای موسیقایی خارق‌العاده اش کسب نموده‌است. قطعات و اجراهای ازشمند او محدوده کاملی از ملودیهای محلی اسپانیایی را پوشش می‌دهد که در طی این سالهای سازنده از تعادل ظریفی که بین سبکهای فلامنکو و کلاسیک ایجاد کرده تا سبک لاتین و جازی که شنوندگان را امروزه در موسیقی او تحت تأ ثیر قرار می‌دهد پیشرفت محسوسی داشته‌است. قرار گرفتن آلبوم پیشین او درصدر بیلبورد جهانی و نمودارهای موسیقی دوره جدید و نیز یک فروش عالی در استرالیا دلیل قاطعی است مبنی بر پذیرش او عنوان هنرمندی که به تنهایی با طبقه‌بندیهای سنتی مقابله می‌کند.

گمشده در بهشت آرمیک دشچی
آغاز کار او برای قطعه (bolero) با نام ” گمشده در بهشت” (LOST IN PARADISE) حیطه استعدادهای موسیقایی او را به عنوان آهنگساز، تنظیم‌کننده، گیتاریست ونیز تهیه‌کننده گسترش داد. «گمشده در بهشت» دور نمای با شکوهی از یک سبک بی‌همتا را که خود”gypsy jazz“می نامدش به تصویر می‌کشد که ترکیب شادی ازفاکتورهای کلاسیک rhumba, cha_cha ,bolero, jazz و bossa nova می‌باشد. با AMOR DE GUITARRA” “این هنرمند الهام گرا بار دیگر نوآوری‌های جدیدی را که حاصل عشق او به گیتار است به شنوندگان خود عرضه می‌کند. در این قطعات که تقریباً شرح حال خود اوست، آرمیک خلأهای موجود را با کمک شور موسیقایی خویش پر می‌کند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی دیوید موریسی

قطعه‌ رومانتیک و عاشقانه آرمیک دشچی
AMOR DE GUITARRA قطعه‌ای رومانتیک و عاشقانه است که رشته مهارتهای هنری او را که به زیبایی تمام در پیش قرار می‌گیرند نشان می‌دهد. این قطعه یکی از زیباترین آهنگ‌های عاشقانه آلبوم است که علاقه، احترام و دانش موسیقایی آرمیک را به روشنی به تصویر می‌کشد؛ خاطره‌ای از گردش در جاده عشاق در شبی مهتابی. ROMANCERO” ” ملودی زیبایی از عشق و صلح است. ترتیب کار او در این قطعه به نحوی است که رفته رفته ملودی را گسترش داده و در ادامه تنها به جنبه‌های استعاره‌ای که در تصور شنوندگان می‌گنجد اضافه می‌کند.

تکنوازی آرمیک دشچی
در”MIDNIGHT BOLERO” به شنوندگان عشق عرضه می‌کند. او در این آهنگ ریتمهای فلامنکو و سازهای زهی را بطرز مبتکرانه‌ای با واکنشها و بانگهای احساسی ترکیب می‌کند که با طنین انداختن در بداهه نوازی باعث گرمی دلها می‌شود. در”FIESTA ” این علاقه به موسیقی با سبک منسجمی از ریتمهایی همه گیر دنبال می‌شود که تکنوازی او را با ضرباهنگی به یاد ماندنی و الهاماتی درونی متناوباً به وقفه می‌اندازد. آرمیک مهارت ویژه‌ای در ریتمهای فلامنکو دارد و قسمتی از مهمترین دغدغه‌های خود را در”FOR YOU” به نمایش می‌گذارد. این قطعه تکنوازی مهارت او را به بهترین نحو نشان می‌دهد. او با ترکیب بخشهای تکرار شونده تند (RIFF) با لحظاتی آرام موسیقی ای بوجود می‌آورد که شنیدن آن بسیار لذت بخش است.

بداهه نوازی آرمیک دشچی
AMOR DE GUITARRA“” مطئناً بسیاری را در سراسر دنیا مجذوب خواهد کرد و به شنوندگان فرصتی برای شنیدن زیباترین و عاشقانه‌ترین ملودیهای دنیا خواهد داد. ۱۱ قطعه موسیقی نفس گیر و عالی که بنحوی واقعی زنده و شفاف هستند وازاصوات ناب فلامنکو ولاتین جاز تشکیل شده‌اند که آرمیک با بداهه نوازی با شکوهی با آن مقابله می‌کند. از زیباترین آهنگ‌های آرمیک می‌توان بهMoorea , Espana , Almeria , For Annette , Lovers in Madrid ,Casa De Amor , Gypsy Flame و غیره اشاره کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی بوراک دنیز

فعالیت های هنری آرمیک دشچی

آلبوم‌ها:
Rain Dancer ۱۹۹۴
Gypsy Flame ۱۹۹۵
Rubia ۱۹۹۶
Malaga ۱۹۹۷
Isla Del Sol ۱۹۹۹
Rosas Del Amor ۲۰۰۱
Magic Touch ۲۰۰۱
Lost In Paradise ۲۰۰۲
Amor De Guitarra ۲۰۰۳
Piano Nights ۲۰۰۴
Treasures ۲۰۰۴
Romantic Dreams ۲۰۰۴
Cafe Romantico ۲۰۰۵
Mar de Sueños ۲۰۰۵
Mi Pasion ۲۰۰۶
Christmas Wishes ۲۰۰۶
Guitarrista ۲۰۰۷
Barcelona ۲۰۰۸
A Day in Brazil ۲۰۰۸
Serenata ۲۰۰۹
besose ۲۰۱۰
۲۰۱۲ casa de amor
۲۰۱۲ Reflections
۲۰۱۳ flames of love
۲۰۱۳ Alegra
۲۰۱۴ Romantic Spanish Guitar, Volume 1
۲۰۱۴ Mystify
۲۰۱۵ Romantic Spanish Guitar, Volume 2
۲۰۱۵ La Vida
۲۰۱۶ Romantic Spanish Guitar, Volume 3
۲۰۱۷ Enamor

همکاری با شهیار قنبری:

صدای درخت بی زمین (مجموعه شعرخوانی) (۱۹۹۱)
دفتر اول: غزلگریه‌های بی‌بی بی من
دفتر دوم:کودکانه‌ها
دفتر سوم: دلریختگان

قدغن (۱۹۹۲)
قدغن
Our children will remember
حرف
Forbiden
لالا لا لا
Rise up
ناب

قدغن + (۱۹۹۹)
قدغن
Our children will remember
حرف
Forbiden
لالا لا لا
Rise up
ناب
شاعر شعر می‌خواند
شاعر می‌کوشد ترانه بنویسد
نخستین انشای تابستانی
ترانه چشمه تشنه
قدغن، روایت تازه

آهنگسازی یا تنظیم برای خواننده‌ها:
رامش عید صدا
داریوش مرا به خانه‌ام ببر
ابی رازقی

تک‌آهنگ‌ها:
مرا به خانه‌ام ببر (صدای داریوش، شعر ایرج جنتی عطایی)
از نو (صدای رامش، شعر شهیار قنبری)
عید صدا مبارک (صدای رامش، شعر قنبری)

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی آرمیک دشچی
5/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه