بیوگرافی فرنوش بهزاد

5 سال پیش
عکس اینستاگرام فرنوش بهزاد
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی فرنوش بهزاد همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

فرنوش بهزاد (۱۴ اردیبهشت ۱۳۳۰)، رهبر ارکستر، آهنگساز و از موسیقیدانان معاصر ایران است.

زندگینامه فرنوش بهزاد

بیوگرافی فرنوش بهزاد

طی سالهای گذشته وی ارکسترهای فراوانی را رهبری نموده‌است که طی آن اجرای آثار آهنگسازان برجسته موسیقی کلاسیک جهان را به اجرا درآورده است. امروز و پس از سالها فعالیت ساکن شهر لندن در کشور انگلستان است و در کنار آهنگسازی و رهبری ارکستر به تدریس موسیقی نیز می‌پردازد.

آغاز کار هنری

فراگیری موسیقی را از ۶ سالگی با فراگیری ویولن و سپس پیانو آغاز نمود. پس از اتمام دوران تحصیلات متوسطه و تجربه نوازندگی به همراه گروه‌های موسیقایی در ایران، جهت تکمیل تجربیات خود به کشور انگلستان مهاجرت نمود.

حاشیه ها

تولد فرنوش بهزاد
فرنوش بهزاد در روز ۱۴ اردیبهشت ۱۳۳۰ در تهران چشم به جهان گشود.

تحصیلات فرنوش بهزاد
دوره کارشناسی موسیقی را در رشته آهنگسازی و رهبری ارکستر را در دانشگاه گلد اسمیت لندن (به انگلیسی: Goldsmiths, University of London) به اتمام رسانید و در ادامه تحصیلات آکادمیک خود را به گرایش «مطالعه موسیقی بومی ملل» (به انگلیسی: Ethnomusicology) در مقطع کارشناسی ارشد به اتمام رساند.

دستاوردهای علمی فرنوش بهزاد
از مهمترین دستاوردهای علمی وی می‌توان به کسب تجربه و دانش در کلاس‌های آهنگسازی با «استنلی گلسر» (به انگلیسی: Stenely Glasser) و رهبری ارکستر با «جرج هرست» (به انگلیسی: George Hurst) اشاره نمود.

موسیقی فیلم فرنوش بهزاد
فرنوش بهزاد، در زمینه موسیقی فیلم نیز فعالیت داشته‌است. در سال ۱۹۹۱ آهنگسازی فیلم ۲۱ به کارگردانی دن بوید (به انگلیسی: ِDon Boyd) و با بازی پتسی کنزیت (به انگلیسی: Patsy Kensit) را به عهده داشت و در ادامه برای فیلم‌های Gone are the days of Summer و «زندگی محمد پیامبر» به سفارش شبکه چهار تلویزیون انگلستان اشاره نمود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی اوا هرزیگووا

اجرای صحنه ای فرنوش بهزاد
فرنوش بهزاد، رهبر ارکستر اجراهای صحنه ای بسیار زیادی در سالن‌های معروف شهر لندن، آلبرت هال (به انگلیسی: Albert Hall)، (به انگلیسی: The South Bank Centre)، سنت جان و بسیاری دیگر از ابتدای سالهای دهه ۶۰ خورشیدی بوده‌است. وی علاوه بر رهبری ارکستر و آهنگسازی در نواختن سازهای گوناگون نیز مهارت دارد.

رهبری ارکستر فرنوش بهزاد

او که رهبری ارکسترهای فبلارمونیک نو لندن، Eurasia و ارکستر کلاسیک اثنو (به انگلیسی: Ethno Classical Orchestra) را در کارنامه خود دارد، در کارهایش همیشه به دنبال ایجاد پیوند و گفتگو میان شرق و غرب می‌باشد.

فعالیت های هنری فرنوش بهزاد

آثار:
۲۰۰۴: ارکستر فیلارمونیک نو، تالار سنت جان شهر لندن
۲۰۰۴: جادوی شرق (به انگلیسی: Magic of the East)، تالار سنت جان شهر لندن
۲۰۰۵: پژواک شرق، گزیده‌ای از آثار موسیقی آهنگسازان ایران و جهان، تالار سنت جان شهر لندن
۲۰۱۱: ارکستر بزرگ گروه Eurasia در شهر لندن

آهنگسازی:
از جمله کارهای آهنگسازی وی می‌توان از ساخت مجموعه پنج قصه از شاهنامه با همکاری بهمن فرسی اشاره نمود که برای ساخت قطعات آن از صداها و آواها الهام گرفته و در سازبندی آن از سازهای بدوی و محلی در کنار اشیا و ابزار دیگری که ساز نیستند اما قابلیت تولید صدا دارند، در کنار سایر سازهای اروپایی استفاده کرده‌است. ساخت و اجرای فطعاتی مبنی بر اشعار سعدی و نیما یوشیج از دیگر دستاوردهای موسیقایی وی طی سالهای فعالیت هنری وی می‌باشد.

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی  فرنوش بهزاد
5/5 - (2 امتیاز)
1
برچسب ها :

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • چنگیز نیکبخت
    4 سال پیش

    استاد خوش ذوق هنرمند واقعی و مایع سر بلندی ایران و ایرانی . بسیار دوستش دارم و بهش افتخار میکنم . نیکبخت