بیوگرافی حسین سنجری

5 سال پیش
عکس اینستاگرام حسین سنجری
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی حسین سنجری همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

حسین سنجری آهنگساز و نوازنده تار ایرانی است.

زندگینامه حسین سنجری

بیوگرافی حسین سنجری

وی پدر حشمت سنجری است.

آغاز کار هنری

وی جهت فراگیری موسیقی و نواختن تار نزد درویش‌خان رفت و پس از چندی به کلاس مرتضی‌خان نی‌داوود و سپس نزد استاد اول خود بازگشت.

حاشیه ها

آموزش حسین سنجری
وی نزد دوستان خود که با نت آشنایی داشتند خط نت را هم فراگرفت و برای تکمیل آن نزد سوقومون سیمونیان (سلیمان‌خان) افسر دسته موزیک نظام رفت و در این مدرسه نواختن پیانو را هم به خوبی آموخت و پس از چندی که مدرسه عالی موسیقی افتتاح شد در آن مدرسه با آقایان موسی‌خان معروفی و سلیمان‌خان سپانلو و عده‌ای دیگر در کلاس تار مشغول کار گردید و در اولین ارکستر مدرسه شروع به تمرین کرد.

علینقی وزیری و حسین سنجری
حسین سنجری در ضبط صفحات آهنگهای استاد علینقی وزیری شرکت کرد و خودش همیشه در جستجوی خواننده‌ای خوش‌صدا که از آوایی رسا برخوردار باشد بود و اتفاقاً شبی در منزل یکی از دوستانش با خانمی آشنا شد که از این نعمت خدادادی بهره داشت و او خانم روح‌انگیز بود و سنجری به تعلیم وی همت گمارد.

همکاری با رادیو حسین سنجری
حسین سنجری در سال ۱۳۲۰ همکاری خود را با رادیو آغاز کرد و در ارکستر نوین که از ابتکارات استاد علینقی وزیری بود شرکت و آهنگ‌هایی جهت اجرا برای خوانندگان ساخت.

فرزندان حسین سنجری
حسین سنجری دو پسر خود، حشمت و هوشنگ سنجری را شخصاً در جهت فراگیری موسیقی تریبت و راهنمایی و سپس آنها را به مدرسه عالی موسیقی گذاشت که به مدارج عالی رسیدند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی حسن میرباقری

فعالیت های هنری حسین سنجری

آثار:
سنجری آهنگ‌هایی به یادماندنی خوبی ساخت که از جمله «غم عشق» با شعری از سعدی و با صدای استاد غلامحسین بنان به یادگار مانده‌است.

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی حسین سنجری
5/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه