بیوگرافی جوزپه برگومی

3 سال پیش
بیوگرافی جوزپه برگومی

بیوگرافی جوزپه برگومی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

جوزپه برگومی (زاده ۲۲ دسامبر ۱۹۶۳) یک بازیکن بازنشسته فوتبال است که تمام دوران حرفه‌ای خود را در باشگاه اینتر میلان گذراند.

زندگینامه جوزپه برگومی

بیوگرافی جوزپه برگومی

فعالیت ورزشی

وی به راحتی به عنوان یک مدافع مرکزی و میانی بازی می‌کرد. او رکورد بیشترین حضور را همراه با عنوان کاپیتانی باشگاه اینتر برای چندین سال داشت.

زندگی ورزشی باشگاهی
برگومی در میلان متولد شد و با اولین تیمش -اینترمیلان- در سن ۱۶ سالگی شروع به تمرین کرد. او ۲۰ فصل سری آ را با تنها باشگاه خود که غالباً زیر سایه آ. ث میلان بود سپری کرد. او یکبار موفق به کسب جایزه اسکودتو در سال ۱۹۸۹شد.

برگومی در سال ۱۹۹۹ در سن تقریباً ۳۶ سالگی بازنشسته شد و رکورد بیشترین حضور را برای اینترمیلان تا آخر سپتامبر ۲۰۱۱ داشت وقتی که رکورد او توسط خاویر زانتی شکسته شد. نام او همچنین به عنوان یکی از ۱۲۵ بازیکن برتر در مارس سال ۲۰۰۴ توسط پله برده شد.

زندگی ورزشی بین‌المللی
برگومی با ایتالیا جام جهانی ۱۹۸۲ را برد و هم‌چنین در جام‌های جهانی ۱۹۸۶ ، ۱۹۹۰ و ۱۹۹۸ و جام ملت‌های اروپا ۱۹۸۸ نیز بازی کرد.

برگومی در ۸۱ بازی برای آتزوری به میدان رفت که موفق به زدن ۶ گل هم شد.وی هم چنین در ۴ دوره ی جام جهانی(۸۲-۸۶-۹۰-۹۸) حضور داشت.

برگومی در سال ۱۹۹۹ در سن ۳۶ سالگی سرانجام پس از ۲۰ سال حضور در اینتر و تیم ملی از دنیای بازیگری کناره گیری کرد.

دوران مربی گری:

دوران مربی گری برگومی هم چون دوران بازی گری اش با اینتر آغاز شد.وی در سال ۲۰۰۸ مربی جوانان اینتر شد.جولای سال ۲۰۰۹ برگومی هدایت تیم زیر ۱۷ سال مونزا را بر عهده گرفت و یک سال بعد به عنوان مربی تیم زیر ۱۹ سال های مونزا با جوزپه چیه پا همکار شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ولادیمیر کومان

افتخارات ورزشی

۱-قهرمانی لیگ ایتالیا در سال ۱۹۸۸-۸۹

۲-قهرمانی جام حذفی ایتالیا ۱۹۸۱-۸۲

۳-قهرمانی سوپر کاپ ایتالیا ۱۹۸۹

۴-قهرمانی در یوفا کاپ در سال های ۹۰-۹۱ ۹۳-۹۴ ۹۷-۹۸

۵-قهرمانی جام جهانی ۱۹۸۲

۶-مقام سومی جام جهانی ۱۹۹۰

همچنین نام برگومی توسط پله در لیست ۱۲۵ بازیکن برتر تاریخ فوتبال قرار داده شده است.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی جوزپه برگومی
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه