بیوگرافی سپیده توکلی

5 سال پیش
بیوگرافی سپیده توکلی
Rate this post

بیوگرافی سپیده توکلی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

سپیده توکلی نیک (زادهٔ ۱۱ اسفند ۱۳۶۷) ورزشکار دو و میدانی اهل ایران و رکورددار رشته‌های هفت‌گانه، پنج‌گانه، و پرش ارتفاع ایران است.

زندگینامه سپیده توکلی

بیوگرافی سپیده توکلی

فعالیت ورزشی

وی فارغ‌التحصیل رشتهٔ مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی است.

توکلی در بازی‌های آسیایی داخل سالن ۲۰۰۷ ماکائو در ۶۰ متر بامانع به مقام ششم دست یافت، و در پرش ارتفاع به مقام هفتم رسید. وی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو به مقام ششم رشتهٔ هفت‌گانه رسید.

وی در قهرمانی داخل سالن آسیا ۲۰۱۲ مدال برنز رشتهٔ پنج‌گانه را دریافت کرد و در قهرمانی داخل سالن آسیا ۲۰۱۴ نفر پنجم رشتهٔ پنج‌گانه شد.

سپیده توکلی در رقابت‌های هفتگانه بازی‌های آسیایی اینچئون در جایگاه ششم قرار گرفت و از کسب مدال بازماند.

در مسابقات دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا ۲۰۱۶ که در دوحه، قطر برگزار شد، سپیده توکلی در پنج‌گانهٔ زنان موفق شد با پشت‌سر گذاشتن رقبای ژاپنی، ترکمنستانی و ازبکستانی نایب‌قهرمان شود و بانوی نقره‌ایِ پنج‌گانه لقب بگیرد.

تیم ۴در۴۰۰ متر زنان نیز با ترکیب سپیده توکلی، مریم طوسی، الناز کمپانی، و فرزانه فصیحی، با پشت‌سر گذاشتن تیم لبنان، بعد از قطرِ میزبان دوم شد و مدال نقره گرفت.

فارغ التحصیل لیسانس مهندسی صنایع و فوق لیسانس مدیریت ورزش از دانشگاه آزاد می باشد، رکورد دارد پرش ارتفاع و رشته های هفتگانه و پنج گانه می باشد

نام کاملش سپیده توکلی نیک است و به دختر پرنده ایران شهرت دارد

مطلب مرتبط:  بیوگرافی سارا شیربیگی
از والیبال تا دو و میدانی

از سال ۱۳۸۴ و پایه سوم راهنمایی وارد رشته دو و میدانی شد و از میان ورزش های گروهی و تیمی هم والیبال را انتخاب کرد ، بمدت سه سال در لیگ با تیم های هما و دانشگاه آزاد بازی کرد

اما در نهایت بصورت حرفه ای به سمت دو و میدانی رفت.

حمایت پدر و مادر

پدر و مادر مشوق های اصلی من بودند، انها برای من تا جایی که در توانشان بود وقت و هزینه گذاشتند، من یک برادر هم دارم و مادر با وجود اینکه یک فرزند دیگر داشت یمی از روزشان را صرف من می کردند

شروع حرفه ای

توکلی در بازی‌ های آسیایی داخل سالن ۲۰۰۷ ماکائو بطور رسمی ملی‌ پوش دوومیدانی شد و حرکت خود را در مسیر موفقیت در دوومیدانی آسیا آغاز کرد

افتخارات ورزشی

دختر ایرانی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو در رشته هفتگانه به میدان رفت و ششم شد و بعد از آن در قهرمانی داخل سالن ۲۰۱۲ آسیا مدال برنز رشته پنجگانه را بر گردن آویخت

بازی‌های اینچئون هم در کارنامه توکلی دیده می‌شود، اما مهم‌ترین مدال او در رقابت‌های ۲۰۱۶ دوحه به دست آمد، جایی که دختر ایرانی در میان رقبای آسیایی مدال نقره پنجگانه آسیا را به دست آورد

در مسابقات داخل سالن آسیا ۲۰۱۶ هم صاحب گردن آویز نقره شد

ازدواج

سپیده توکلی در تابستان ۹۶ با ایمانی روغنی مربی خود ازدواج کرد.

ماجرای آشنایی با همسر

همسرم ایمان روغنی رکورددار دوی ۲۰۰ متر ایران بود که در اردوها با هم آشنا شدیم و بعد از دوره کارشناسی ارشد تصمیم به ازدواج گرفتیم.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مایکل اسین

کتاب و تفریح

سفر، سینما و تئاتر از تفریح های مورد علاقم است، و اگر وقت کنم کتاب های داستات و رمان میخوانم.

همه ورزش ها را امتحان کردم

همه ورزش‌ ها را امتحان کردم تا د وو میدانی‌ کار شدم. از شنا و ژیمناستیک در پنج سالگی گرفته تا والیبال و بسکتبال‌. بعدها والیبال و دوومیدانی را با هم دنبال کردم.

حسادت می کنم

راستش همیشه معلم‌ها می‌گفتند در درس حسادت کنید، اما من علاوه بر درس می‌ گویم باید در ورزش هم حس حسادت داشت و با تلاش و تمرین به بهترین رکوردها رسید.

مقایسه

با دختری ازبکستانی به نام کاترین قهرمان

هفتگانه آسیا مقایسه می‌ شوم. برخی

هم به من می‌ گویند بلانکا ولاسیچ ایرانی …

علاقه به حیوانات

من خیلی حیوان خانگی داشتم.

مرغ و خروس و خرگوش‌. مار هم گرفتم.

جوجه رنگی هم در بچگی داشتم و با آنها بازی می‌ کردم.

عکس های اینستاگرامی سپیده توکلی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه