بیوگرافی فروغ عباسی

4 سال پیش
بیوگرافی فروغ عباسی
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی فروغ عباسی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

فروغ عباسی (زادهٔ ۲۴ شهریور ۱۳۷۲ – شیراز) یکی از اعضای تیم ملی ایران در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ و المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در رشتهٔ اسکی آلپاین و نخستین بانوی ایرانی که در دوره المپیک زمستانی شرکت کرده است.

زندگینامه فروغ عباسی

بیوگرافی فروغ عباسی

فعالیت ورزشی

عباسی در دوره بیست و دوم بازی های المپیک زمستانی در سوچی روسیه به عنوان چهل و هشتم دست یافته بود.

بیست و سومین دوره المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ یانگ کره جنوبی و فروغ عباسی نماینده ایران در پایان با زمان دو دقیقه و چهار ثانیه و شش صدم ثانیه به عنوان چهل و نهم دست یافت.

شایعه خداحافظی

فروغ عباسی بانوی ملی‌پوش اسکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با رد خبر خداحافظی‌اش از دنیای قهرمانی اظهار داشت: سال گذشته و پس از حضور در المپیک زمستانی این موضوع مطرح شد. اخیراً هم با من از یکی از رسانه‌ها تماس گرفتند و گفتند که چه تصمیمی برای المپیک ۲۰۲۲ گرفته‌ام؟ که پاسخ دادم فکر نمی‌کنم بمانم و البته هنوز تصمیمی برای حضور یا عدم حضور در المپیک زمستانی آینده نگرفته‌ام.

وی افزود: من قرار است به همراه سایر ملی‌پوشان در مسابقات قهرمانی جهان که نیمه دوم بهمن ماه به میزبانی سوئد برگزار می‌شود، شرکت کنم.

حضور در این تورنمنت یکی از انگیزه‌هایم برای ادامه فعالیت است. من در سال‌ ۲۰۱۳ قرار بود به آمریکا بروم، حتی ویزای ورزشکاران هم آمد، اما در آخرین لحظه گفتند که نمی‌توانیم برویم. در سال ۲۰۱۵ نیز نفر اول تیم ملی بود، اما فدراسیون اعلام کرد که نفرات اول و دوم به بازی‌های آسیایی ساپورو می‌روند و ورزشکاران بعدی در مسابقات قهرمانی جهان در سوئیس شرکت خواهند کرد. به هر حال امسال این فرصت پیش آمده تا برای نخستین بار در مسابقات قهرمان جهان شرکت کنم که از این بابت خوشحالم.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی احمد آل‌نعمه
ملی‌پوش اسکی ادامه داد:

واقعیت این است که با توجه به رویکردی که وجود دارد، از آینده می‌ترسم.

ترسم از این است که سه، چهار سال عمرم را بذارم و همه تلاشم را به کار بگیرم، اما به المپیک زمستانی ۲۰۲۲ اعزام نشوم.

من مثل بسیاری از اسکی‌بازان حقوقی نیم‌گیرم و اگر قرار است چنین سرنوشتی داشته باشم، ترجیح می‌دهم دیگر در ورزش نباشم. به هر حال همه چیز بستگی به رویکرد مسئولان دارد.

عباسی گفت: زمانی که قرار بود به المپیک زمستانی ۲۰۱۸ بروم، ۲۴ ساله بودم، اما گفتند که برای ادامه فعالیت در این رشته پیر هستم. وزارت ورزش گفته بود که جوانگرایی صورت بگیرد و کمیته فنی هم عنوان می‌کرد که سنم بالاست، اما رئیس فدراسیون حمایت زیادی کرد، به‌طوریکه برای اعزام به المپیک چهار مسابقه انتخابی برگزار شد و من در آنها نفر اول شدم و پیونگ‌چانگ رفتم.

وی خاطر نشان کرد:

آنقدر به من گفتند که سنم بالا رفته، خودم هم کم کم باور شده بود، اما خانواده‌ام تشویقم کرد و اگر این اتفاق نمی‌افتاد، شاید امسال در اسکی نبودم.

من دو بار به المپیک رفته‌ام و در ۲۵ سالگی در اوج تجربه هستم، اما می‌گویند که پیر شده‌ام.

بانوی المپیکی اسکی ایران با بیان اینکه اعضای تیم اسکی جوانان فاصله زیادی با بزرگسالان دارند و این نگرانی درخصوص نفرات بعدی تیم ملی در صورت خداحافظی احتمالی اسکی‌بازان با تجربه‌ای همچون او و کلهر وجود دارد، تصریح کرد: شاید سن امثال من از بقیه بیشتر باشد، اما هنوز ۲۵ سال بیشتر ندارم.

این در حالی است که قهرمان اسکی دنیا ۳۸ ساله است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی امجد شکوه‌مقام

پس ورزش کردن خیلی به سن و سال نیست.

می‌خواهند جوانگرایی کنند،

به همین دلیل نفرات باتجربه را با کوهی از تجربه کنار می گذارند.

مثل آن می‌ماند که نهالی را بکاریم،

رشد کند و تبدیل به درخت شود، درست زمانی که میوه می‌دهد،

آن را قطع کنیم و یک نهال به جایش بکاریم. کاشتن نهال کار خیلی خوبی است،

اما باید از درختانی که قرار است میوه بدهند و به اوج رسیده‌اند، حمایت کرد.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی فروغ عباسی
5/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه