بیوگرافی مارتین پالرمو

5 سال پیش
بیوگرافی مارتین پالرمو
Rate this post

بیوگرافی مارتین پالرمو به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

مارتین پالرمو (به اسپانیایی: Martín Palermo) (زادهٔ ۷ نوامبر ۱۹۷۳ در لا پلاتا) فوتبالیست اهل آرژانتین است که هم‌اکنون (۲۰۱۰) برای تیم آرژانتینی بوکا جونیورز و تیم ملی آرژانتین بازی می‌کند.

زندگینامه مارتین پالرمو

بیوگرافی مارتین پالرمو

فعالیت ورزشی 

پالرمو که به لوکو (دیوانه) و تیتان معروف است، در استودیانتس، ویارئال، رئال بتیس و آلاوس، لاسپالماس هم بازی کرده‌است.

پالرمو در سال ۱۹۹۸ بازیکن فوتبال سال آمریکای جنوبی شد و تاکنون در دسته برتر فوتبال آرژانتین ۲۱۳ گل زده‌است که او را هشتمین گلزن برتر تاریخ این لیگ می‌سازد.

پالرمو با از دست دادن ۳ پنالتی در بازی تیم ملی آرژانتین مقابل کلمبیا در کوپا آمریکا ۱۹۹۹ نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده‌است. در آن بازی که ۰-۳ به سود کلمبیا به پایان رسید، پنالتی اول پالرمو به دیرک دروازه برخورد کرد، پنالتی دوم به اوت رفت و پنالتی سوم را دروازه‌بان گرفت.

پس از آن بازی به‌نظر می‌رسید دوران بازی ملی به پایان رسیده، ولی در سال ۲۰۱۰ پس از ۱۰ سال دیگو مارادونا در بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ او را به تیم ملی دعوت کرد. مارادونا گل دقیقه ۹۳ پالرمو به پرو در این مسابقات را که به پیروزی ۱-۲ آرژانتین منجر شد، «معجزه دیگری از سنت پالرمو» توصیف کرد.

او در جام جهانی ۲۰۱۰ نیز در ترکیب تیم ملی قرار گرفت و در اولین حضور خود در جام جهانی و در اولین بازی خود با به ثمر ساندن یک گل در بازی با یونان در دقیقه ۸۹ در حالی‌که به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده بود، مسن‌ترین آرژانتینی شد که در جام جهانی گلزنی کرده‌است. موقعیتی که پیش از آن در اختیار مارادونا سرمربی تیم بود. از دست دادن سه پنالتی برای او بسیار شوک‌آور بود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی جیمی واردی
از دست دادن سه پنالتی در یک بازی

رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا ۱۹۹۹ به میزبانی پاراگوئه برگزار شد. مارتین پالرمو مهاجم میانی تیم ملی آرژانتین در این بازی‌ها حضور داشت. او بازیکنی بلند قد، قدرتمند، چپ پا و باشخصیت بود. خیلی از پسرهای بوینس آیرس به تقلید از پالرمو جلوی موهای خود را رنگ کرده بودند. مارتین پالرمو خیلی محبوب و گلزن بود. به او لقب گلزن خوشبین داده بودند. مهاجم بوکاجونیورز هنگام ضربه زدن شاد و مطمئن بود. مهاجم آرژانتینی باور داشت هر ضربه‌ای که به توپ بزند به گل تبدیل خواهد شد.

پالرمو در دیدار آرژانتین و کلمبیا در کوپا آمه‌ریکا حضور داشت اما در این بازی به یک شهرت ناخوشایند دست یافت. او در دیدار برابر کلمبیا فرصتی پیدا کرد که کمتر بازیکنی به آن دست پیدا می کند. مهاجم آلبی سلسته در آن بازی فرصت پیدا کرد که سه بار پنالتی بزند.

مارسلو آرائوخو گزارشگر شبکه ۱۳ آرژانتین سه پنالتی پالرمو را این چنین گزارش کرد.

دقیقه ۵:

آقایان و خانم ها … او برترین گلزن فعلی کوپا آمه‌ریکا است … یک گل دیگر پیش روی مارتین پالرمو است … پالرمو پشت توپ خواهد بود … میگل کالرو دروازه‌بان کلمبیا در حال دعا کردن است … دیوانه، دیوانه … تیر دروازه! او ضربه‌اش را به تیر دروازه زد …! بازی با تساوی بدون گل ادامه پیدا می‌کند. تو ما را کشتی، تو ما را کشتی، مارتین …!

دقیقه ۷۶: مارتین در حال نزدیک شدن به دروازه است … پنالتی، پنالتی برای تیم آرژانتین! آرژانتین توانایی زیادی دارد … مارسلو بیلسا ایبارا را فراخواند، همچنین روبرتو آیالا را صدا کرد … اما پالرمو در این لحظه توپ را برداشت و در نقطه پنالتی قرار داد … چهارمین پنالتی آن شب بود … پالرمو می‌خواست جبران کند … برو مارتین، برو مارتین … پالرمو پشت توپ قرار دارد … پنالتی را از دست داد! خدای من، چطور می‌توان …!

مطلب مرتبط:  بیوگرافی گابریل مرکادو

دقیقه ۹۰: پنجمین پنالتی شب …! باز هم می‌خواهند پنالتی را به پالرمو بدهند! پنجمین پنالتی شب … سومین پنالتی برای آرژانتین … پالرمو پشت توپ ایستاده است … کالرو دروازه‌اش را نجات داد! معتقدم زمانی که یک گل به این اندازه مهم است، بیش از یک نتیجه اهمیت دارد و در صعود تیم به مرحله بعد تاثیر گذار است نباید تنها شرایط یک بازیکن را لحاظ کرد …

با توجه به گزارش آرائوخو بین پنالتی   اول

و دوم آرژانتین مشخص شد داور دو پنالتی

به نفع کلمبیا سوت زده است. این تیم تنها

توانست یکی از آنها را به گل تبدیل کند. به

این ترتیب اوبالدو آکینو در یک بازی پنج پنالتی

اعلام کرد که تنها یکی از آنها از خط دروازه

عبور کرد. کلمبیا این بازی را با پیروزی ۳ بر

صفر به پایان رساند اما این بازی به خاطر

سه پنالتی که پالرمو از دست داد به تاریخ

پیوست. او چون خوشبین بود فکر می‌کرد که می‌تواند ضربه بعدی را به گل تبدیل کند اما این اتفاق نیفتاد.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی مارتین پالرمو
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه