بیوگرافی مانو فررا

4 سال پیش
بیوگرافی مانو فررا
Rate this post

بیوگرافی مانو فررا به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

مانو فررا (اسپانیایی: Manu Ferrera؛ زادهٔ ۲۱ اکتبر ۱۹۵۸ ) بازیکن و مربی فوتبال اسپانیایی اهل بلژیک است که عمدتاً به دلیل حضورش در تیم ملی فوتبال بلژیک شناخته می‌شود.

زندگینامه مانو فررا

بیوگرافی مانو فررا

فعالیت ورزشی

وی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ به عنوان مربی جوانان باشگاه فوتبال خنت، به مربیگری مشغول بوده‌است؛ او در حال حاضر به عنوان مربی در تیم ملی فوتبال ایران فعالیت می‌کند.

مانو فررا، ۲۱ اکتبر ۱۹۵۸ در روستای ال سرو آنولادو اسپانیا به دنیا آمد و در چهار سالگی همراه با خانواده اش به شاربیک بلژیک مهاجرت کرد. مانول سه برادر به نام‌های امیلیو، یانیک و فرانچسکو دارد که تمام آن‌ها جزء مربیان مشهور فوتبال بلژیک هستند و می‌توان گفت به جز فرانچسکو، مانو فررا نسبت به برادران دیگرش شهرت کمتری در فوتبال این کشور دارد.

مانو بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۷ در تیم هایی، چون کراسینگ شاربیک، اندراخت آلست، مزدا (سانفرس هیروشیما) ژاپن ولیدکرک بازی کرد.

فررا اوایل سال ۱۹۹۰ تحصیلات خود را به عنوان یک فیزیوتراپ تمام کرد و در همان سال به عنوان مربی راسور، تیمی در لیگ ایالتی بلژیک انتخاب شد.

او همچنین در آن سال به عنوان نماینده شرکت پوما فعالیت می‌کرد.

سرمربیگری

او از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ در تیم جوانان سراینگ سرمربیگری کرد و سپس به عنوان یکی از دستیاران ژرژ هیلنز، یکی از بازیکنان مشهور تاریخ فوتبال بلژیک در تیم بزرگسالان این باشگاه انتخاب شد.

مانو ابتدای فصل ۹۶-۱۹۹۵ سرمربی تیم سراینگ شد، اما پس از تنها یک بازی جای خود را به ژان تیسن داد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی فرانک زین

فررا بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۰ سرمربی تیم جوانان اندرلخت بود و از این تیم بازیکنان مستعدی مانند اولگ لاشچوک (اوکراین) تام سوئیتارس، ژاویر توچن و اولیور ده شاخت را به فوتبال ملی و باشگاهی بلژیک معرفی کرد.

سال ۲۰۰۰ انزو شیفو مشهور که دنبال جذب یک مربی خوب برای تیم شارلروا بود ابتدا سراغ امیلیو فررا رفت، اما پس از رد این درخواست از سوی او، مانو فررا به عنوان سرمربی شارلروا و جانشین ریموند مامنس انتخاب و موفق شد این تیم را در سطح اول لیگ بلژیک حفظ کند، اما در نوامبر سال ۲۰۰۰ پس از دریافت غرامت ۲۰۰ هزار یورویی از این تیم جدا شد.

داریوش یزدانی و محمدرضا مهدوی، ۲ بازیکن ایرانی هستند که در تیم شارلروا با مانو همکاری کرده اند.

آوریل ۲۰۰۱ مانو به عنوان سرمربی تیم اندراخت آلاست انتخاب و بار دیگر موفق شد تیمش را در بالاترین سطح فوتبال بلژیک (ژوپیلر لیگ) حفظ کند، اما با وجود هزینه‌های زیاد این تیم در زمان نقل و انتقالات فصل ۰۳-۲۰۰۲ عملکرد موفقی در این رقابت‌ها نداشت و در زمستان سال ۲۰۰۲ از سمت خود اخراج شد.

اندراخت آلاست، تیمی بود که مانو در آن سرمربی بود.

مدیر فنی

مانو بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ مدیرفنی تیم کورتریک بود.

همچنین بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ در کادرفنی یوهان بوسکمپ هلندی و میشل پرودوم در تیم استاندارد لیژ کار کرد. تیمی که با استفاده از ستارگانی، چون استیون دافور، اکسل ویتسل، میلان یوانوویچ صرب و دیومرسی امبوکانی کنگویی در سال ۲۰۰۸ توانست پس از ۲۵ سال برای اولین بار قهرمان ژوپیلر لیگ شود و پس از آن هم قهرمانی سوپرجام بلژیک را کسب کند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مارتین پالرمو

او همچنین بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ به عنوان دستیار سرمربیانی،

چون میشل پرودوم، فرانک دوری، تراند سولید نروژی، باب پیترز، ویکتور

فرناندز اسپانیایی، میرچه آ ردنیک رومانیایی و پیتر بالت در تیم خنت

کار کرد. ضمن اینکه او ۲ دوره و در مجموع حدود یک ماه یعنی از ۲۳

اکتبر ۲۰۱۲ تا اول ژانویه ۲۰۱۳ و میانه‌های ژانویه ۲۰۱۳ سرمربی موقت خنت بود.

یک نایب قهرمانی لیگ برتر، یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی جام حذفی،

یک نایب قهرمانی سوپرجام حاصل دوران کاری مانو در تیم بزرگسالان خنت است.

مانو از سال ۲۰۱۴ تاکنون در تیم‌های پایه باشگاه خنت سرمربی بوده است.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی مانو فررا
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه