بیوگرافی الساندرو فلورنزی

5 سال پیش
بیوگرافی الساندرو فلورنزی
Rate this post

بیوگرافی الساندرو فلورنزی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

الساندرو فلورنزی (زادهٔ ۱۱ مارس ۱۹۹۱) بازیکن فوتبال اهل کشور ایتالیا است.

زندگینامه الساندرو فلورنزی 

بیوگرافی الساندرو فلورنزی

فعالیت ورزشی

وی سابقه دو گل ملی در مقابل ارمنستان در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و در مقابل نروژ در مقدماتی جام ملت‌های ۲۰۱۶ فرانسه را دارد.

سمبل باشگاه رم

فلورنزی در حال تبدیل شدن به یک سمبل در رم است. او روح تیم است.” سرمربی باشگاه رم رودی گارسیای فرانسوی به این شکل ستاره نوظهور تیمش را مورد تمجید قرار داده، اما در خارج از مرزهای سرزمین چکمه هستند کسانی که شاید نام این سمبل جدید رم را هم تا به حال نشنیده باشند: “الساندرو فلورنزی؟ اصلا در کدام پست بازی می کند؟”

و این دقیقا سوالی است که ما نیز در پی یافتن پاسخش هستیم! بهتر بگویم اکنون نمی توان پست خاصی را در زمین برای این بازیکن تعریف کرد. الساندرو امسال در تک تک خطوط برای تیم رودی گارسیا به میدان رفت و در همه آنها هم نمره قبولی گرفت. او فصل را به عنوان یک وینگر انرژیک شروع کرد که در دو سمت خط آتش رم به میدان می رفت اما با شروع بحران مصدومیت در خطوط هافبک و دفاع رم، آله رفته رفته به عقب منتقل شد؛ طوری که دیدنش در دو جناح خط هافبک هم اصلا عجیب نبود.

با این همه، اتفاقی که شاید به نقطه عطف در فوتبالش تبدیل شود در بازی مقابل زسکا مسکو در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا رقم خورد؛ زمانی که مایکون و توروسیدیس دو دفاع راست تخصصی رم به علت مصدومیت قادر به همراهی رم نبودند و گارسیا از فلورنزی در آن ناحیه زمین استفاده کرد. برخلاف اکثر پیش بینی ها فلورنزی عملکرد خوبی داشت و در همان بازی تک گل رم هم حاصل حرکت او بود؛ جایی که با نفوذ از سمت راست و یک دریبل به اصطلاح کشویی در پشت محوطه حریف خط دفاع زسکا را درهم ریخت و یک ضربه ایستگاهی در موقعیتی عالی برای رم به دست آورد، ضربه ای که فرانچسکو توتی استادانه آن را به گل تبدیل کرد.

دفاع کناری

بعد از بازی با زسکا اما رودی گارسیا کم کم به این نتیجه رسید که می تواند برای پست دفاع کنار بیشتر به قابلیت های بازیکن متعصب تیمش تکیه کند؛ او سریع است و تکنیک خوبی دارد، برای هر توپ می جنگد و قدرت توپ گیری قابل قبولی دارد و مهم تر از همه بازیکنی انرژیک است که در تمام طول بازی می توان روی استارت های انفجاری و کورس های کنار زمین اش حساب کرد حتی در دقایق آخر بازی و این را مقابل جنوا اثبات کرد؛ جایی که فلورنزی خستگی ناپذیر با یک توپ گیری عالی در زمین خودی آغازگر ضد حمله ای شد که با گلزنی خودش به پایان رسید!

مطلب مرتبط:  بیوگرافی آلن آیورسن

او که در طول بازی شاید بیش از تمام بازیکن رم در زمین دویده بود در دقیقه ۹۳ بازی و درحالی که بندرنشینان جنوا برای زدن گل تساوی سراپا حمله بودند، بعد از یک توپ گیری بی نقص نیمی از زمین را با مدافع جنوا کورس گذاشت و در نهایت با یک ضریه محکم توپ را به قعر دروازه جنوا فرستاد، در حالی که ماتیا پرین، شماره یک آینده ایتالیا فقط توانست نظاره گر تمام این صحنه ها باشد!

گلزنی

فلورنزی فصل قبل هم زیباترین گل فصل سری آ را وارد دروازه پرین کرد؛ جایی که الساندروی قصه ما توپ سرگردان حاصل از شوت توتی را با یک ضربه قیچی زیبا به تور دروازه جنوا چسباند و از خوشحالی بعد از گلش هم می شد فهمید که باور نمی کرد آن گل زیبا را زده باشد! ولی کم کم باید باور کند تمام این ها را؛ او چراغ امیدی را در دل هواداران آتزوری و رم روشن کرده است و دیگر برای شانه خالی کردن زمان خوبی نیست. ولی این تمامش نبود! بازیکنان چشم نواز در فوتبال زیاد هستند، ولی آله یک فوتبالیست عاشق است.

فلورنزی کمترین دستمزد را در رم می گیرد ولی بیشترین تلاش را در بازی های تیمش دارد، فلورنزی در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا بازی می کند ولی متواضع است، فلورنزی طوری خدایان شهر رم یعنی فرانچسکو توتی و دنیله دروسی را در آغوش می گیرد که از پشت قاب تلوزیون هم مشخص است که آنها را می پرستد! رک بگویم فلورنزی شبیه فوتبالیست های امروزی نیست.

الساندرو متولد شهر رم و پرورش یافته آکادمی باشگاه رم است و در فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ به تیم بزرگسالان راه پیدا کرد وقتی که فقط ۲۰ سال سن داشت، اولین بازی اش هم برای تیم بزرگسالان رم در اواخر آن فصل و پیروزی ۳-۱ مقابل سمپدوریا بود، جایی که به عنوان بازیکن تعویضی به جای اسطوره وفادار رم، فرانچسکو توتی به میدان آمد؛ لحظه ای که قطعا برای همیشه در ذهنش ثبت خواهد بود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی پدرو رودریگز
جدایی از رم

با شروع فصل ۱۲-۲۰۱۱ و سرمربیگری لوییز انریکه در رم اما جایی برای فلورنزی جوان نبود، او به طور قرضی به تیم دسته دومی کروتونه منتقل شد و اتفاقا فصل خوبی را هم سپری کرد، طوری که در پایان فصل باشگاه کروتونه با استفاده از بندی که در قراردادش گنجانده بود نیمی از مالکیت قراردادش را در ازای ۲۵۰هزار یورو خریداری کرد. همه شواهد حاکی از این بود که فلورنزی در کروتونه خواهد ماند مثل خیلی از جوانان ایتالیایی دیگر که برای کسب تجربه به دسته های پایین تر فرستاده می شوند ولی هیچ وقت برایشان برگشتی نیست و جای آنها را ستارگانی پوشالی و پا به سن گذاشته از کشور های دیگر می گیرند! اما برای آله ورق برگشت.

در ژوئن ۲۰۱۲ زدنک زمن به عنوان سرمربی باشگاه رم انتخاب شد. مربی شجاع چک تبار که نیمی از شهرتش را از سبک همیشه هجومی و دیوانه کننده تیم هایش دارد و نیم دیگر آن را از تربیت ستارگان جدید و جوانگرایی مطلق و این شاید بزرگترین شانس فوتبالی فلورنزی بود!

با پیوستن زمن به رم، این مربی خواهان اعتماد مسئولان تیمش به الساندروی جوان شد و باشگاه رم کمتر از یک ماه بعد از فروش نصف قرارداد فلورنزی به کروتونه این بازیکن را به پایتخت برگرداند و دوباره مالک تمام قرارداد او شد؛ البته با پرداخت یک میلیون یوروی بیشتر به باشگاه کروتونه! آن فصل، سال خوبی برای رم نبود ولی برای آله برعکس؛ او زیر نظر زمان و آندریاتزولی تبدیل به یکی از بازیکنان اصلی رم شد و فصل را با ۳۶بازی با پیراهن رم به اتمام رساند؛ این آمار نوید از ظهور یک پدیده جوان در سری آ می داد.

فصل بد با رم

فصل بد رم اما با باخت در فینال کوپا ایتالیا به رقیب دیرینه یعنی لاتزیو بدتر تمام شد و آندریاتزولی از هدایت رم برکنار شد؛ رودی گارسیای فرانسوی به رم آمد و درحالی که دیگر امیدی به رم آشفته وجود نداشت، این تیم ده بازی ابتدای فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ را با برد پشت سر گذاشت و درتمام این ده بازی هم آله یار ثابت رمی ها بود و ۴ گل حاصل کارش بود؛ جوان متعصب رمی ها تا پایان هم نقش پررنگی در تیمش داشت و با زدن ۶گل و فراهم کردن ۸پاس گل در طول فصل اعتماد رودی گارسیا را جلب کرد؛ او به عنوان یک هافبک فوتبالش را شروع کرد اما زیر نظر گارسیا دوبار تغییر پست داد. او ابتدا وینگر بود و سپس به عنوان دفاع کنار مورد استفاده قرار گرفت و جالب تر آنکه در تمام این پست ها عملکرد خوبی داشت!

مطلب مرتبط:  بیوگرافی حامد بحیرایی

الساندرو فلورنزی بازیکنی با قابلیت های فنی خوب و شخصیتی فوق العاده است، بیشتر در خدمت تیم است اما گاهی با حرکات پا به توپ انفجاری و شوت های ناگهانی اش توانایی باز کردن گره بازی را هم دارد؛ او در دوبازی آخر رم مقابل ساسولو و جنوا در پست دفاع راست بازی کرد و در هردو دیدار رم با گلزنی او پیروز شد و هردو بازی را هم به عنوان بهترین دفاع راست هفته انتخاب شد!

درخششی اتفاقی

آیا درخشش فلورنزی در این پست اتفاقی بوده یا ایتالیا

پس از سالها صاحب یک دفاع کنار خوب و صد البته آینده

دار شده است؟ در این سالها بودند بازیکنانی مانند فابیو

گروسو و فدریکو بالزارتی که بعد از رد کردن سی سالگی

ناگهان به پیراهن آتزوری رسیدند و درخشیدند ولی به

خاطر سن بالا و مصدومیت ها و عدم آمادگی کافی

ناگهان هم محو شدند، اما فلورنزی ۲۴ ساله شرایط

متفاوتی دارد. او می تواند تا سال ها در کنار متئو

دارمیان پدیده دیگر سری آ، در خط دفاع تیم ملی ایتالیا

بدرخشد. برای قضاوت کردن زود است ولی آله نشان

داده شایستگی اش را دارد به شرطی که تا پایان

همین جوان متواضع و عاشق باقی بماند، زیرا که

آتزوری برای موفقیت بازیکنان عاشق از نسل

فوتبالیست های رمانتیک می خواهد.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی الساندرو فلورنزی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه