بیوگرافی احد شیخ‌لاری

4 سال پیش
بیوگرافی احد شیخ‌لاری
3.9/5 - (51 امتیاز)

بیوگرافی احد شیخ‌لاری به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

احد شیخ‌لاری (متولد ۱۳۳۹ محله چرنداب شهر تبریز) بازیکن سابق و مربی فوتبال ایرانی است.

زندگینامه احد شیخ‌لاری

بیوگرافی احد شیخ‌لاری

فعالیت ورزشی

پست تخصصی او حمله بود و در اواخر بازیگری به عنوان دفاع آخر بازی می‌کرد. او در حال حاضر مربی فوتبال می‌باشد. شیخ‌لاری سابقه بازی در تیم‌های منتخب تبریز، منتخب آذربایجان، ایدم تبریز، تراکتورسازی تبریز و ماشین‌سازی تبریز و استقلال رشت را دارد. او در رده‌های نوجوانان، جوانان، بزرگسالان پیراهن تیم ملی ایران را برتن کرده‌است و در حدود ۲۰ بازی برای تیم ملی ایران بازی کرده‌است.

او مهاجمی تکنیکی، سرعتی و گل زن بود و در زدن ضربات سر مهارت خاصی داشت.

هواداران فوتبال آذربایجان به دلیل علاقه وافری که نسبت به او داشتند لقب مارادونای آذربایجان را به او داده‌اند.

یاگودیچ سرمربی یوگسلاوی الاصل سابق تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان ایران دربارهٔ شیخ لاری گفته: «او در زمره بازیکنان استثنایی است که می‌تواند به هنگام پرش برای زدن ضربه سر، دو بار در آسمان خود را به پرشی مضاعف مهمان کند.»

در جریان اعزام تیم ملی ایران به بازی‌های آسیایی سئول ۱۹۸۶ در زمان مربیگری پرویز دهداری، در اثر یک سوء تفاهم شیخ لاری را در آخرین لحظه از پله هواپیما در فرودگاه مهرآباد پایین آوردند و او را از همراهی تیم ملی در این سفر منع کردند.

واسیلی گوجا سرمربی سابق تراکتورسازی تبریز دربارهٔ شیخ لاری گفته: «در تمام ایران لیبرویی مثل شیخ لاری یافت نمی‌شود و من تعجب می‌کنم که چرا به تیم ملی دعوت نمی‌شود. در ۳ تیم استقلال، پرسپولیس و پاس لیبرویی همچون احد وجود ندارد و من فکر می‌کنم عدم انتخاب او به دلیل شهرستانی بودنش است.»

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ایمی اکاف

شیخ لاری همیشه به پیشنهادهای اغواکننده تیم‌های تهرانی جواب رد داد و تعصب آذری خود را حفظ نمود و تا پایان دوران حرفه‌ای اش به عنوان بازیکن در تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز ماند. برخی معتقدند فوتبال آذربایجان بعید است بازیکن با تعصبی مانند او را بار دیگر بخود ببیند.”

وی توانست با مربیگری در مس سونگون ورزقان این تیم را از لیگ دسته سه به لیگ دسته دو و سپس به لیگ دسته یک ایران برساند. احد شیخ لاری اولین مربی ایرانی است که موفق شده یک تیم فوتبال را طی فصول متوالی از لیگ دسته سه به لیگ دسته یک برساند.

مدارک مربیگری

لیسانس جامع بین‌المللی مربیگری حرفه‌ای از فدارسیون فوتبال انگلستان
گواهی نامه بین‌المللی مربیگری حرفه‌ای از فیفا تحت نظر فیلیپ ردون
لیسانس A بین‌المللی مربیگری حرفه‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا

افتخارات ورزشی

دوران مربیگری

۱۳۶۸–۶۹ نائب قهرمانی لیگ استان آذربایجان شرقی و صعود به اولین دوره جام آزادگان با ایدم تبریز – در این سال احد شیخ لاری به عنوان مربی بازیکن در ایدم تبریز فعالیت داشت و تراکتورسازی تبریز به مقام قهرمانی استان رسید.
۱۳۸۳–۸۴ قهرمانی لیگ دسته یک جام آزادگان و صعود به لیگ برتر ایران باشهید قندی یزد
۱۳۸۴–۸۵ جلوگیری از سقوط ماشین‌سازی تبریز به لیگ دسته دو با مربیگری در ۱۱ بازی پایانی لیگ آزادگان و کسب ۲۰ امتیاز. در این فصل ماشین‌سازی که نیم فصل اول را با ۵ امتیاز در قعر جدول تمام کرده بود با آمدن شیخ لاری لیگ را با ۲۵ امتیاز و در میانه جدول تمام کرد.

۱۳۸۶–۸۷ مقام چهارمی لیگ دسته یک جام آزادگان با تراکتورسازی تبریز
۱۳۹۱–۹۰ صعود به لیگ دسته دو جام آزادگان با مس سونگون
۱۳۹۲–۹۱ نائب قهرمانی لیگ دسته دو و صعود به لیگ دسته یک با مس سونگون
۱۳۹۲–۹۱ اولین مربی ایرانی که موفق شده‌است یک تیم فوتبال را طی فصول متوالی از لیگ دسته سه به لیگ دسته یک ایران برساند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی یوسف وکیا
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی احد شیخ‌لاری
3.9/5 - (51 امتیاز)
1
برچسب ها :

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • علی
    3 سال پیش

    اینقدر تراکتور تراکتور نکنید . شما سواد ورزشی ندارید.شیخ لاری از زمان جام تخت جمشید به مدت ۱۰سال تا سال ۶۴ در تیم ماشین سازی بازی می کرد. سپس به تیم ایدم تبریز رفت و در اواخر فوتبال خود به تراکتورسازی پیوست. کمی مطاله ورزشی داشته باشید .