بیوگرافی الکساندر نوری

4 سال پیش
بیوگرافی الکساندر نوری
Rate this post

بیوگرافی الکساندر نوری به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

الکساندر نوری (زاده ۲۹ مرداد ۱۳۵۸ در بوکستهوده در آلمان) بازیکن سابق و مربی فوتبال با تبار ایرانی است.

زندگینامه الکساندر نوری 

بیوگرافی الکساندر نوری

فعالیت ورزشی

وی سابقه مربی‌گری در تیم وردربرمن در بوندسلیگا آلمان را دارد.

او اولین سرمربی ایرانی در یکی از پنج لیگ بزرگ جهان یعنی بوندس لیگاست. همچنین وی سابقه ۷۰ بازی با پیراهن وردر برمن بی را در کارنامه دارد.

زندگی شخصی

نوری در تاریخ ۲۰ آگوست ۱۹۷۹ در شهر بوکست‌هوده واقع در شمال آلمان از پدری که اصالتی رشتی دارد و مادری آلمان چشم به جهان گشود. او ازدواج کرده و صاحب دو فرزند با نام‌های مینو و آریان است. او شهروند دو کشور آلمان و ایران به حساب می‌آید.

دوران بازیگری

الکساندر نوری که ملیتی آلمانی دارد، زمانی خود فوتبالیست بود و ۱۴ سال بازی کرد و پست تخصصی‌اش هم هافبک بود. او بازی خود را در سال ۱۹۹۸ زمانی که تیم ملی ایران راهی جام جهانی فرانسه شد با تیم دوم وردبرمن آغاز کرد و در سال ۱۹۹۹ به تیم سیاتل ساندرز آمریکا پیوست. نوری در سال ۲۰۰۱ به آلمان بازگشت و در تیم‌هایی اوسنابروک، هولشتین کیل و اولدنبرگ بازی کرد. او در سال ۲۰۱۱ با پیراهن تیم اولدنبرگ کفش‌هایش را آویخت.

دوران مربیگری

نوری در همان سال ۲۰۱۱ در تیم اولدنبرگ به عنوان دستیار مربی مشغول به کار شد و در سال ۲۰۱۳ هم سمت سرمربیگری این تیم به وی رسید. نوری سپس در سال ۲۰۱۴ به کادرفنی وردبرمن پیوست و به عنوان دستیار سرمربی مشغول به کار شد. الکساندر سپس بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ هدایت تیم زیر ۲۳ ساله‌های وردربرمن را بر عهده گرفت و در نهایت در سال ۲۰۱۶ به عنوان سرمربی تیم اصلی وردبرن منصوب شد و فصل جدیدی از دوران حرفه‌ای‌ او رقم خورد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی حمیده عباسعلی

اتفاقی که زندگی نوری را متحوا کرد

در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۶ بود که السکاندر نوری در پی شکست ۴ بر یک وردربرمن برابر بورسیا مونش‌گلادباخ، الکساندر نوری جانشین ویکتور اسکریپنیک شد تا تبدیل به اولین سرمربی ایرانی‌الاصل تاریخ رقابت‌های بوندس‌لیگای آلمان شود.

تیمی که وی هدایت آن را بر عهده گرفت، وضعیت خوبی نداشت و در رده‌های پایین جدول خطر سقوط به دسته پایین‌تر را احساس می‌کرد، اما این مربی ۳۷ ساله با تکفرات خود سبزپوشان برمن را متحول کرد. نوری در ۳۱ بازی از رقابت‌های فصل اخیر که روی نیمکت این تیم بود آمار ۱۳ برد، ۶ تساوی و ۱۲ باخت را از خود به جای گذاشت.

تیم تحت‌هدایت وی حتی تا آستانه کسب سهمیه لیگ اروپا پیش رفت، هر چند در نهایت تنها ۳ امتیاز کم آورد و فصل را در رده هشتم به پایان برد و شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست داد.

تمدید قرارداد؛ مزد عملکرد قابل‌قبول نوری

عملکرد فوق‌العاده نوری سبب شد تا باشگاه وردربرمن آلمان قرارداد سرمربی جوان خود را به مدت ۲ سال تمدید کند. به این ترتیب نوری تا سال ۲۰۱۹ در این تیم آلمانی ماندنی شد.
نوری ۳۷ ساله پس از قبول هدایت وردربرمن در ماه سپتامبر ۲۰۱۶، بهترین نتایج را با این تیم در بوندس‌لیگا پس از تیم‌های بایرن‌مونیخ، لایپزیگ، هوفنهایم و دورتموند گرفت که این خود گویای عملکرد این مربی ایرانی‌الاصل است.

اعتماد به جوانان با سیستم بازی خاص

نوری علاقه خاصی به سیستم بازی ۱-۳-۲-۴ دارد

و با همین سیستم بود که وردبرمن را متحول کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی والتر زنگا

او در کنار استفاده از بازیکنان جوان جوانان اعتماد

زیادی دارد چون خودش پیش از اینکه هدایت تیم

وردربرمن را برعهده بگیرد، سرمربی تیم زیر ۲۳ سال این باشگاه بود.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی الکساندر نوری
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه