بیوگرافی میروسلاو بلاژویچ

5 سال پیش
بیوگرافی میروسلاو بلاژویچ
4.9/5 - (35 امتیاز)

بیوگرافی میروسلاو بلاژویچ به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

میروسلاو بلاژویچ (Miroslav Blazevic) در سال ۱۹۵۳ در تراونیک بوسنی و هرزگوین به دنیا آمد.

 زندگینامه میروسلاو بلاژویچ

بیوگرافی میروسلاو بلاژویچ

فعالیت ورزشی

تیم ملی فوتبال ایران با «بلاژویچ» نتوانست به جام جهانی ۲۰۰۲ راه یابد و در مرحله پلی‌آف در مقابل تیم ملی فوتبال ایرلند، متوقف شد، اما باوجوداین ناکامی فدراسیون فوتبال وقت ایران همچنان خواستار ادامه همکاری با «بلاژویچ» بود، اما «بلاژویچ» نپذیرفت و از هدایت تیم ملی ایران کنار کشید، و فدراسیون فوتبال ایران با برانکو ایوانکوویچ وارد گفتگو شد، برانکو ایوانکوویچ، در واقع دستیار بلاژویچ بود. میروسلاو بلاژویچ بعد از ده سال به ایران بازگشت و سرمربی مس کرمان شد. چیرو همچنین از ایران به عنوان وطن دوم خود یاد می‌کرد. او گفته بود مایل بود مربیگری خود را در ایران به پایان برساند. او هم‌اکنون سرمربی‌گری تیم اسلوبودا توزلا در لیگ دسته اول بوسنی و هرزگوین را بر عهده دارد.

وی در ابتدا به عنوان بازیکن وارد زمین فوتبال می‌شد، اما خیلی زود متوجه شد که در این زمینه پیشرفتی نخواهد کرد. بنابراین در جوانی به مربیگری رو آورد.

حضور در فوتبال سوئیس

بلاژویچ از سال ۱۹۶۸ که مربی تیم ووی (Vevey) سوئیس شد، پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری پیمود تا روزی که به عنوان سرمربی تیم ملی سوئیس روی نیمکت این تیم نشست.

در کارنامه مربیگری بلاژویچ که با نام چیرو نیز شناخته می‌شود، نام باشگاه‌های فراوانی از کشورهای زیادی به چشم می‌خورد.

همچنین وی به عنوان سرمربی در کشورهای سوئیس، ایران و بوسنی و هرزگوین فعالیت کرده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی فرانک ریبری

چیرو از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۲ سرمربی تیم ملی ایران بود.

میروسلاو بلاژویچ بعد از ده سال به ایران بازگشت و سرمربی مس کرمان شد. چیرو همچنین از ایران به عنوان وطن دوم خود یاد می‌کرد. او گفته بود مایل بود مربیگری خود را در ایران به پایان برساند. او هم‌اکنون سرمربی گری تیم اسلوبودا توزلا در لیگ دسته اول بوسنی و هرزگوین را بر عهده دارد.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی میروسلاو بلاژویچ
4.9/5 - (35 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه