بیوگرافی آندره آغاسی

5 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی آندره آغاسی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

آندره آغاسی (زاده ۲۹ آوریل ۱۹۷۰) در لاس وگاس، نوادا) یک تنیس‌باز آمریکایی ارمنی‌تبار می‌باشد.

زندگینامه آندره آغاسی

بیوگرافی آندره آغاسی

فعالیت ورزشی

از پرافتخارترین و مشهورترین قهرمانان تنیس دنیا است. او یکی از شش بازیکنی است که به همهٔ گرانداِسلَم‌های تنیس دست یافته‌است.

ابتدای زندگی

او فرزند امانوئل آغاسی بوکسور سابق تیم ملی بوکس ایران در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۴۸ لندن بود. مادر آندره «بتی» یکی از کسانی است که از سرطان سینه نجات پیدا کرد.

« پدرم آدم سختگیری بود. او وقتی به آمریکا آمده بود هیچ چیز نداشت و زبان هم نمی دانست .» و این بخشی از حرف های آندره آغاسی است در گفت و گو با شبکه بی بی سی .

مرد شماره یک سال های نه چندان دور تنیس ایران که یکی از۴ پسر امانوئل آغاسی ، قهرمان دهه های ۳۰ و ۴۰ شمسی کشورمان است درباره دوره قهرمانی اش اینچنین گفت:« من علاقه ای به تنیس نداشتم و با اجبار پدرم ناچار شدم تنیس بازی کنم. به خاطر سختگیری های پدرم همیشه از تنیس بدم می آمد و نمی توانستم با خود او هم صاف باشم. او همه رویایش را در موفقیت من می دید. خواب اینکه من در یک تورنمنت مهم بتوانم ۳۰ هزار دلار ببرم.»

او درباره امانوئل که آنجا مایکل نامیده می شود گفت:

« پدرم آدم زحمتکش اما سختگیری بود . او از ایران آمده بود به آمریکا و هیچ چیز از فرهنگ اینجا نمی دانست. باید خیلی تلاش می کرد. باید روزی دو شیفت کار می کرد تا بتواند زندگی را بگرداند و همه هدفش این بود که من در تنیس که ورزشی آمریکایی بود موفق شوم . او خیلی به من سخت می گرفت. خودش هم اینجا به امید بردن جایزه های بوکس در مسابقات شرکت می کرد و چند باری دستکش طلایی را برد. او به اجبار خود من را تنیسور کرد اما فکر می کنم این کار درست نیست و من هیچ وقت این راهکار ا برای دختر و پسرم در پیش نمی گیرم.»

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمدرضا مهدوی

آندره این روزها تمام وقتش را در لاس وگاس خرج آکادمی و بنیاد آموزشی خود می کند که بیش از ۶۰۰ کودک آمریکایی را تحت پوشش دارد.

زندگی شخصی

وی تا کنون دو بار ازدواج کرده‌است. همسر اول آندره آغاسی بروک شیلدز نام داشت که زندگی مشترک آن دو پس از مدتی پایان یافت. وی سپس با اشتفی گراف ازدواج نمود.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی آندره آغاسی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه