بیوگرافی علیرضا رحیمی

5 سال پیش
بیوگرافی علیرضا رحیمی
5/5 - (1 امتیاز)

بیوگرافی علیرضا رحیمی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

علیرضا رحیمی (زادهٔ ۱۰ اسفند ۱۳۳۳ در اصفهان) رئیس فعلی فدراسیون هندبال کشور ایران می باشد.

زندگینامه علیرضا رحیمی

بیوگرافی علیرضا رحیمی

فعالیت ورزشی

وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشتهٔ تربیت بدنی می‌باشد. وی سال‌ها مدیر کل تربیت بدنی استان اصفهان بوده است. او از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۸ و از سال ۱۳۹۵ تا اکنون نیز بعنوان رئیس فدراسیون هندبال ایران مشغول به کار بوده است و سابقهٔ نایب رئیسی کنفدراسیون هندبال آسیا و ریاست کمیته فنی هندبال ساحلی آسیا را نیز دارد. رحیمی سابقه مدیرعاملی در باشگاه سپاهان اصفهان، باشگاه پرسپولیس تهران و باشگاه راه‌آهن را در کارنامهٔ مدیریتی خود دارد. وی بازیکن بازنشسته فوتبال نیز می‌باشد.

بازیکن

رحیمی فوتبالش را از تیم پایه سپاهان از سال ۱۳۴۸ شروع کرد و تا سال ۱۳۵۲ در این تیم حضور داشت. در سال ۱۳۵۲ او به تیم اصلی سپاهان دعوت شد و در جام تخت جمشید حضور داشت. او در بین سال‌های ۱۳۵۲ تا ۱۳۶۴ به مدت ۱۲ سال برای تیم سپاهان بازی کرد و سپاهان تنها باشگاهی است که وی در آن توپ زده است. رحیمی در سال ۱۳۶۴ و در سن ۳۰ سالگی بازنشسته شد.

مدیریت

پس از بازنشستگی علیرضا رحیمی در سال ۱۳۶۴ از فوتبال به عنوان بازیکن، او در سال ۱۳۶۵ به عنوان عضو کمیته فنی باشگاه سپاهان انتخاب شد و تا سال ۱۳۶۹ در این پست مشغول به کار بود.

در سال ۱۳۶۹ او به عضویت فدراسیون هندبال ایران در آمد و در سال ۱۳۷۲ به عنوان رئیس فدراسیون هندبال انتخاب شد. وی در تاریخ ۲۳ اسفند سال ۱۳۸۸ با وجود اینکه در تاریخ ۱۳ بهمن همان سال برای ۴ سال دیگر به عنوان رئیس فدراسیون هندبال انتخاب شده بود، از سمت خود استعفا کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی نیکلاس زوله

وی در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ با استعفای محمدرضا ساکت، جانشین او در مقام مدیرعاملی باشگاه سپاهان شد.

در زمان مدیریت او تیم فوتبال سپاهان اصفهان به مقام قهرمانی در لیگ برتر ۹۱-۱۳۹۰ و جام حذفی ۹۲-۱۳۹۱ رسید.

در دوران مدیریت وی در سپاهان بازیکنانی نظیر برونو سزار، جواهیر سوکای، اروین بولکو، محمدرضا خلعتبری، محمد غلامی، فرشید طالبی، شهاب گردان، مجتبی جباری، یعقوب کریمی، علی حمودی، شجاع خلیل‌زاده و آرش افشین به سپاهان پیوستند و بازیکنانی چون احسان حاج‌صفی، رحمان احمدی و هادی عقیلی به این تیم بازگشتند.

در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ با استعفای علیرضا رحیمی از مدیرعاملی باشگاه سپاهان نیز موافقت شد.

او از ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ تا ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ از جانب هیئت‌مدیره پرسپولیس تهران، به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شده بود.

رحیمی در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۳ به عنوان مدیرعامل باشگاه راه‌آهن نیز انتخاب شد. در ۱۲ آذر ۱۳۹۴ با استعفای علیرضا رحیمی موافقت شد و او از مدیرعاملی باشگاه راه‌آهن نیز کناره‌گیری کرد.

وی در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ برای چهار سال به عنوان رئیس فدراسیون هندبال انتخاب گردید.

رحیمی در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۹۶ از سمت خود به عنوان رئیس فدراسیون هندبال استعفا داد، اما وزارت ورزش با استعفای او موافقت نکرد.

رحیمی در ۱۹ آبان ۱۳۹۶ به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون هندبال آسیا نیز انتخاب شد.

فدراسیون فوتبال

علیرضا رحیمی در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۰ در انتخابات فدراسیون فوتبال، از سوی اعضای مجمع به عنوان نمایندهٔ باشگاه‌ها عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال شد و تا پایان دورهٔ ۴ ساله در آن سمت باقی ماند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی شایسته قادرپور

افتخارات ورزشی

قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران (۱): ۹۱-۱۳۹۰
قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران (۱): ۹۲-۱۳۹۱

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی علیرضا رحیمی
5/5 - (1 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه