بیوگرافی براک لزنر

4 سال پیش
بیوگرافی براک لزنر
4.6/5 - (25 امتیاز)

بیوگرافی براک لزنر به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

براک ادوارد لزنر (به انگلیسی: Brock Edward Lesnar) (زادهٔ ۱۲ ژوئیه ۱۹۷۷) یک کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی، بازیگر، مبارز سابق هنرهای رزمی ترکیبی و بازیکن سابق فوتبال حرفه‌ای و قهرمان سابق دبلیودبلیوئی می‌باشد.

زندگینامه براک لزنر

بیوگرافی براک لزنر

فعالیت ورزشی

او همچنین قهرمان سابق سنگین وزن یواف‌سی بوده‌است.وی برنده مانی این د بنک ۲۰۱۹ نیز هست.او هم اکنون قهرمان کمربند یونیورسال است. لزنر بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ در دبلیودبلیوای حضور داشت. او در این دوره سه بار قهرمان دبلیودبلیوای شد تا بعد از نخستین قهرمانی‌اش در سن بیست و پنج سالگی، به عنوان جوانترین قهرمان تاریخ کمربند WWE شناخته شود. او همچنین برنده تورنمنت کینگ آو د رینگ ۲۰۰۲ و برنده مسابقه رویال رامبل ۲۰۰۳ بوده‌است.

قبل از اتفاقات رسلمنیا ۲۰، لزنر دبلیودبلیوای را ترک کرد و برای مدتی در ان‌اف‌ال بازی کرد. او اواخر سال ۲۰۰۵ به میادین کشتی بازگشت و به عضویت NJPW درآمد.

لزنر مقطعی را در ام‌ام‌ای سپری کرد. او در اولین مبارزه اش در ژوئن ۲۰۰۷ پیروز شد. در اکتبر ۲۰۰۷ قرار دادی را با یوافسی امضا کرد و مبارزه اولش را مقابل فرانک میر واگذار کرد، اما در مبارزه دوم مقابل هیث هرینگ پیروز شد. در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۸، لزنر با پیروزی مقابل رندی کوتور قهرمان سنگین وزن یواف‌سی شد و در یواف‌سی ۱۰۰ انتقام شکست مقابل فرانک میر را گرفت تا قهرمان اندسپیوتد شود.

لزنر در یواف‌سی ۱۱۶ از عنوان قهرمانی اش دفاع کرد اما در یواف‌سی ۱۲۱ از کین ولاسکوئز شکست سختی خورد و عنوان قهرمانی از او گرفته شد.(جای زخم مشتی که براک لزنر در این مبارزه خورد بعد از گذشت سال‌ها هنوزم روی صورتش مانده است.) لزنر در یواف‌سی ۱۴۱ بعد از شکست مقابل آلیستر آوریم به فعالیت خودش در یواف‌سی پایان داد. در آوریل ۲۰۱۲، لزنر دوباره به دبلیودبلیوای بازگشت. او در کشتی حرفه‌ای چهار با قهرمان جهان شده و با سه قهرمانی دبلیودبلیوای، یک قهرمانی سنگین وزن IWGP، و همین‌طور قهرمانی سنگین وزن UFC و NCAA دیویژن وان، تنها مردیست که تاکنون به این عناوین دست .

در تاریخ ۱۷ اوت ۲۰۱۴ در پی-پی-وی سامر اسلم (۲۰۱۴) لزنر با در هم شکستن جان سینا موفق به کسب کمربند دبلیودبلیوئی سنگین‌وزن جهان شد. او در این مسابقه ۱۶ سوبلکس به جان سینا زد که رکورد بیشترین تعداد سوبلکس در یک مسابقهٔ کشتی کج است. او در پی پر ویو رویال رامبل (۲۰۱۵) توانست در مسابقه تریپل ترید مچ از سد جان سینا و سث رالینز بگذرد و از کمربند خود دفاع کند. وی دردررسلمانیا ۳۱ به مصافرومن رینز رفت که در لحظات پایانی میستر مانی این د بنک سث رالینز وارد شد و چمدان خود را کش کرد وبا پین کردن رومن رینز قهرمان شد.

پس از مدتی دوری از کمپانی، لزنر دوباره در راو ۱۵ ژوئن بازگشت و تریپل اچ اعلام کرد که او باید در رزمگاه (۲۰۱۵) به مصاف سث رالینز برود. لزنرابتدادرلایو ایونت کوفی کینگستون را شکست دادوسپس هم گروهی‌های کوفی راداغون کرد. لزنر در بتل گراند بالاخره به مصاف سث رالینز رفت ودرحال پیروزی بودکه آندرتیکربرای انتقام شکستن استریکش درمسابقه دخالت کرد وبراک لزنررازد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی کریم بنزما
-بیوگرافی براک لزنر

در شو راو آن دو به شدت باهم درگیرشدندکه مأموران امنیتی لزنررا دستگیرکردند. آندرتیکر و لزنر در سامر اسلم (۲۰۱۵) به مصاف هم رفتند که آندرتیکر با یک ضربه غیرقانونی و همچنین با اشتباه داور برنده مسابقه شد اما بعداً اعلام شد او در هِل این اِ سِل دوباره به مصاف آندرتیکر خواهد رفت. همچنین اعلام شد لزنر قبل از مبارزه با آندرتیکر در هل تور به مصافبیگ شو خواهد رفت. لزنر سرانجام در هل تور بیگ شو را شکست داد.

شب بعد در راو هنگامی که مدیر برنامه‌های براک لزنر پل هیمن طبق معمول در حال تعریف و تمجید از او بود بیگ شو به رینگ آمد و خواستار دست دادن با او شد که براک آن را رد کرد. پس از بیرون آمدن او از رینگ بیگ شو به او گفت که امیدوار است در هل این ا سل از آندرتیکر شکست بخورد. براک پس از شنیدن این حرف به رینگ برگشت و به بیگ شو ابتدا یک سوبلکس و سپس یک اف فایو زد. لزنر در هل این ا سل از سد آندرتیکر گذشت.

در راو ۱۱ ژانویه ۲۰۱۶، لزنر بازگشت و به نو دِی، اتحادیه ملل، کِوین اُوِنز و رومن رینز حمله کرد. در راو هفته بعد هم لزنر وارد شد و با رینز درگیر شد تا اینکه هردو آن‌ها توسط خانواده وایت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. در رویال رامبل، لزنر که ورودی ۲۳ بود، بعد از اینکه توانست اریک روئن، لوک هارپر و حتی براون استرومن را از رینگ به بیرون بیندازد و حذف کند، آن‌سه باز هم وارد رینگ شده به کمک بری وایت آمدند و لزنر را حذف کردند.

-بیوگرافی براک لزنر

شب بعد در راو، استفنی مک‌ماهون اعلام کرد که در رویداد فست‌لین، یک مسابقه تریپل ترت بین دین امبروز، قهرمان قبلی دبلیودبلیوئی سنگین‌وزن جهان یعنی رومن رینز و همین‌طور لزنر برگزار خواهد شد و برنده مسابقه در رسلمانیا ۳۲ برای قهرمانی کمربند مقابل تریپل اچ قرار خواهد گرفت. امااو در این مسابقه برنده نشد. اوشب بعد در راو بادین آمبروز درگیری پیدا کردواو را مصدوم کرد و در همان شب دین آمبروز درخواست مبارزه با لزنر در رسلمانیای ۳۲را خواست وبراک لزنر آن را پذیرفت

براک لزنر در رسلمنیای ۳۲ توانست بر دین امبروز غلبه کند، وی پس از مسابقه اش در رسلمنیا برای مدتی از مسابقات دبلیو دبلیو ای کناره‌گیری کرد تا در رویداد یو اف سی ۲۰۰ برابر مارک هانت مبارزه کند، او توانست در این رویداد با تکیه بر پیشینه اش در کشتی ازاد توانست مارک هانت را با رأی داورن شکست دهد . پس از مسابقه تست دوپینگ براک لزنر مثبت در آمد و سازمان یو اف سی پیروزی اش را لغو کرد و آن مسابقه بی نتیجه اعلام شد.

براک لزنر پس از رویداد یو اف سی ۲۰۰ به دبلیو دبلیو ای برگشت و رندی ارتن را به مبارزه در رویداد بزرگ سامراسلم طلبید، رندی ارتن در اولین شب بازگشت دوباره لزنر به دبلیو دبلیو ای در شوی راو هنگام اجرای پروموی لزنر و هیمن وارد رینگ شد و فینیشر خود را به روی لزنر انجام داد و رینگ را ترک کرد، در شب بعد در شوی اسمکداون در حین مسابقه رندی ارتن در برابر فاندانگو با وجود نیروهای امنیتی در اطراف رینگ لزنر از بین تماشاچیان وارد رینگ شد و فینیشر خود را به روی رندی ارتن انجام داد و او را نقش بر زمین کرد و پس از ان توسط شین مکمن و نیروهای امنیتی به خارج سالن هدایت شد

مطلب مرتبط:  بیوگرافی علیرضا صمیمی
-بیوگرافی براک لزنر

لزنر در سامر اسلم ۲۰۱۶ در یک مسابقه جذاب پس از اف ۵ با ضربات متعدد مشت و آرنج به سر رندی ارتن او را ناک اوت کرد و رینگ را به خون کشید و توانست به پیروزی برسد، وی پس از پایان مسابقه باز هم رندی ارتن رامورد ضربات مشت قرار داد و هنگام خروج از رینگ با شین مکمن روبرو شد و پس از کمی بحث با فینیشر خود شین مکمن را نقش بر زمین کرد و رینگ را ترک کرد، شین مکمن در پاسخ به این حرکت لزنر در توییتر او را یک مین اونتر خوب دانست که پارا از حد فراتر گذاشته است.

سرانجام در شوی لایو اونت شیکاگو در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۶ رندی ارتن در ریمچ خود برابر لزنر پس از استفاده متعدد از صندلی هم نتوانست در برابر او به برتری برسد و باز هم بازنده میدان شد

سپس با بازگشت دوباره بیل گلدبرگ به شوهای راو لزنر برای بار دوم او را برای مسابقه در سوروایور سریس به مبارزه طلبید که در نهایت گلدبرگ توانست در کمتر از دو دقیقه برای بار دوم لزنر را شکست دهد.

لزنردر رویال رامبل ۲۰۱۷ شروعی طوفانی داشت اما با ورود گلد برگ به رینگ پس از درگیری با او توسط گلدبرگ حذف شد، وی در شوی راو از گلد برگ آخرین مبارزه را در رسلمنیای ۳۳ خواست که گلدبرگ در پاسخ به این مبارزه ان راقبول کرد

پس از این اتفاق در رویداد رویال رامبل براک لزنر و پاول هیمن درشوی راو گلدبرگ را برای بار اخر در رویداد رسلمنیای ۳۳ به چالش کشیدند که این چالش از سوی گلد برگ پذیرفته شد،گلدبرگ در رویداد فستلین باغلبه بر کوین اونز توانست دریک مسابقه کوتاه(۳۰ ثانیه ای) قهرمان یونیورسال شود و در شوی راو بعد از رویداد فستلین لزنر وارد شد و پس از رجز خوانی‌های هیمن لزنر فینیشر خود راروی گلدبرگ اجرا کرد که در راو بعد این حرکت لزنر از سوی گلد برگ با فینیشر اسپیر پاسخ داده شد

براک لزنر در تاریخ ۲ اوریل در رویداد رسلمنیا به مصاف گلد برگ رفت که علی‌رغم قدرت نمایی گلد برگ پس از انجام ۱۰ سوپلکس و یک اف۵ توانست گلدبرگ را شکست دهد و قهرمانی یونیورسال را ازآن خودکند.وی در رویداد رویال رامبل۲۰۱۸ توانست کین و بران استرومن را شکست دهدتا یکی از رکوردداران حفظ کمربند یونورسال باشد.براک لزنر در حال حاضر در شوهای راو کم حضور پیدا می‌کند.

براک لزنر همچنین در رسلمنیا ۳۴ توانست رومن رینز را شکست دهد و کمربند خود را حفظ کند. لزنر همچنین در بزرگ‌ترین رویال رامبل تاریخ wwe در شهر جدّه عربستان سعودی توانست برای بار دوم رومن رینز را در steel cage match شکست دهد و کمربند خود را حفظ کند.او در ماه ژوئن۲۰۱۸ توانست رکورد طولانی‌ترین دارنده کمربند جهانی در دوران مدرن که قبل از آن در اختیار سی ام پانک بود را بشکند.براک لزنر و رومن رینز در سامراسلم ۲۰۱۸ به مصاف هم خواهند رفت

مطلب مرتبط:  بیوگرافی گلن هادل

ولی براک این بار موفق به پیروزی نشد زیرا هم با استرومن و هم با رومن درگیر بود (چون استرومن صاحب کیف مانی این ده بنک بودمیتوانست در مسابقه دخالت کند)و کمربند خود را به رومن رینز واگذار کرداو نیز پس از واگذاری کمربند یونورسال با بران استرومن مسابقه داد و او را شکست داد براک نیز هم‌اکنون صاحب کمربند یونورسال است.

او دررویال رامبل قرار شد از کمربندش در مقابل براون

استرومن دفاع کند اما چون استرومن لیمو زین وینس

مک من را نابود کرد از مسابقه با لزنر محروم شد فین

بالور در شو راو در یک مسابقه سه نفره درو مک‌اینتایر

و جان سینا را شکست و حریف براک لزنر بر سر کمربند

شد در رویداد رویال امبل لزنر از کمربندش در مقابل بالور دفاع کرد

اما در و[رسلمانیا ]] از برنده رویال رامبل سث رالینز

باخت و کمربندش را به سث رالینز واگذار کرد او در

مانی این د بنک به طور ناگهانی حضور یافت و در

سابقه نردبانی با هل دادن علی از روی نردبان یف

مانی این دبنک لقب مستر مانی این دبنک را از ان

خود کرد.

براک لزنر بعد از به دست آوردن کیف در شو راو

بعد آن قرار شد که یک قهرمان را به چالش بکشد

و کیف را بر روی او کش کند. کوفی کینگستون

قهرمان دبلیو ای یا ست رالینز قهرمان یونیورسال

و او مثلما ست رالینز را به چالش کشید و در سوپر

شو دادن ۲۰۱۹ سعی کرد کیف رو بر روی کش کند

که ناگهان حواس لزنر پرت شد و

ست رالینز با ضربه ناگهانی مانع از دست دادن

قهرمانی یونیورسال شد.

لزنر بعد از آن اتفاق به شدت عصبانی شد

و در اکستریم رولز ۲۰۱۹، هنگامی که ست

رالینز و بکی لینچ در مقابل بارن کوربین و

لیسی ایوانز به پیروزی رسیدند، ناگهان وارد

شد و با کش کردن کیف مانی ایند بنک،

کمربند یونیورسال را که حقش بود، پس

گرفت. وی هم اکنون نیز صاحب کمربند

یونیورسال است.

فینیشرها (ضربات تمام کننده)

Suplex City (سوپلکس سیتی)

F-5 (اف فایو) Kimura Lock (کیمورا لوک)

 

مشخصات کامل بیوگرافی براک لزنر

محل زندگی الکساندریا، مینه‌سوتا
لقب(ها) براک لزنر، غول
قد ۱۹۱ سانتی‌متر
وزن ۱۳۵ کیلوگرم
معرفی‌شده از مینیاپولیس
مربی(ها) کرت هینیگ، دین مالینکو، براد رینگانس داک باشام، نیتماری دانی دیویس _ پاول هیمن
 

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی براک لزنر
4.6/5 - (25 امتیاز)
1
برچسب ها :

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • ماکان
    3 سال پیش

    سلطانی