بیوگرافی آرتور ژورژه

5 سال پیش
بیوگرافی آرتور ژورژه
Rate this post

بیوگرافی آرتور ژورژه به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

آرتور ژورژه (به پرتغالی: Artur Jorge Braga Melo Teixeira) (متولد ۱۳ فوریه ۱۹۴۶ در شهر پورتوی پرتغال) بازیکن سابق فوتبال پرتغال است.

زندگینامه آرتور ژورژه 

بیوگرافی آرتور ژورژه

فعالیت ورزشی

موفقیت‌ها

جرج سابقه بازی در تیم بنفیکا و همچنین تیم ملی فوتبال پرتغال را دارد. وی که از دهه ۱۹۸۰مربیگری را شروع کرده‌است، به همراه تیم پورتو به موفقیت‌های بسیاری دست یافته و هدایت تیم‌هایی متعددی از جمله پاری سن ژرمن و زسکا مسکو را بر عهده داشته‌است. وی که هوادارانش او را به نام «شاه آرتور» می‌شناسند، تجربه مربیگری در تیم‌های ملی پرتغال، کامرون و سوییس را هم در کارنامه دارد.

بازیگری

او بازی فوتبال خود را از تیم پورتو شروع کرد.او در تیم‌های مختلف کشور پرتغال بازی کرد.اما هنگامی که پایش هنگام تمرین در تیم ملی پرتغال شکست فوتبال را کنار گذاشت.

مربیگری

او پیش از ایران سرمربیگری تیم‌های ملی فوتبال سوئیس و پرتغال را هم بر عهده داشته است. در زمینه تیم‌های باشگاهی هم او مربیگری تیم‌های باشگاهی ویتوریو گیمارش، بلننزه، پورتیمنونسه، آکادمیکا کوئیمبرا، پورتو و بنفیکا از پرتغال، ماترا ریسینگ و پاری‌سن ژرمن از فرانسه، ویتس‌آرنهم هلند، النصر و الهلال عربستان و زسکا مسکو روسیه را برعهده داشته است.

ژورژه دوران بازیگری خود را با تیم پورتو شروع کرد و در تیم‌های بنفیکا و آکادمیکا دکومبیا هم بازی کرد. آخرین باشگاهی که ژورژه در آن به عنوان بازیکن عضویت داشت بالنسس بود.

وی در سال ۱۹۷۷ به دلیل آسیب‌دیدگی‌های مکرر و شدید زانو مجبور به خداحافظی از فوتبال به عنوان بازیگر شد. وی در دوران بازیگری فوتبال خود چهار قهرمانی در لیگ پرتغال را جشن گرفت و دو بار به عنوان بهترین گلزن مسابقات باشگاهای انتخاب شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی معین عباسیان

وی با وجود که آن که در دوران باشگاهی یکی از بهترین مهاجمان تیم بنفیکا بود به خاطر حضور ستاره‌هایی همچون اوزه‌بیو و ژوردائو فرصت چندانی برای درخشش در تیم ملی پرتغال نداشت. وی برای تیم ملی کشور تنها ۱۶ بار موفق به بازی شد و تنها یک گل به ثمر رساند.

دوران مربی‌گری

ژورژه پس از پایان دوران بازیگری فوتبال به لایپزیگ در آلمان شرقی رفت تا در کلاس‌های مربیگری فوتبال شرکت کند. وی در سال ۱۹۸۴ با پورتو برای مربیگری این تیم به توافق رسید و با این تیم سه بار قهرمان لیگ پرتغال شد.

بزرگ‌ترین موفقیت این مربی با پورتو قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا در سال ۱۹۸۶ به شمار می‌رود. تیم پورتو در این سال موفق شد با نتیجه ۲ بر یک از سد بایرن مونیخ بگذرد تا ژورژی با این تیم به بزرگ‌ترین افتخار باشگاهی‌اش به عنوان مربی دست پیدا کند.

وی پس از این قهرمانی به فرانسه رفت و مربی‌گری دو تیم رسینگ پاریس و پاریسن ژرمن را برعهده گرفت. در سال ۱۹۹۴ ژورژه دوباره به پرتغال برگشت و با بنفیکا به عنوان سومی لیگ پرتغال دست پیدا کرد.

از دیگر باشگاه‌هایی که ژورژه به عنوان مربی در آن‌ها مشغول به کار بوده است می‌توان به زسکا مسکو و النصر امارات اشاره کرد.

ژورژه در رده ملی هم چند بار به عنوان مربی تیم‌

های مختلفت مشغول به کار بوده است. وی مربی

پرتغال، سوئیس و کامرون بوده است.

ژورژه که پس از کسب عنوان قهرمانی در جام

باشگاه‌های اروپا از سوی طرفداران پرتغالی‌اش

مطلب مرتبط:  بیوگرافی خوان کوادرادو

با نام شاه‌آرتور شناخته می‌شود در دانشگاه

لیسبون فقه‌اللغه خوانده است و اشعاری هم سروده است.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی آرتور ژورژه
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه