بیوگرافی داریو سرنا

4 سال پیش
بیوگرافی داریو سرنا
Rate this post

بیوگرافی داریو سرنا به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

داریو سرنا (کرواتی: Darijo Srna؛ زادهٔ ۱ مهٔ ۱۹۸۲) بازیکن فوتبال پیشین اهل کرواسی است.

زندگینامه داریو سرنا 

بیوگرافی داریو سرنا

فعالیت ورزشی

وی برای تیم ملی کرواسی ۱۳۴ بازی انجام داده و ۲۲ گل به ثمر رسانده‌است. پست تخصصی این بازیکن نیز، دفاع راست است. او رکورددار بیشترین تعداد بازی در تاریخ تیم ملی کرواسی است. او همچنین دارای بیشترین بازی در تاریخ شاختار دونتسک نیز می‌باشد، به همین دلیل او را جز اساطیر این باشگاه به حساب می‌آورند. او با توجه به پیشنهادهایی که از بایرن مونیخ و چلسی داشت آن‌ها را رد کرد تا وفاداری خود را به این باشگاه نشان دهد.

نقل قول ها درباره داریو

میرشا لوچسکو، سرمربی سابق شاختار:

سرنا تنها بازیکنی است که از روز اول با من در شاختار بود. در ابتدا بازیکنی هجومی محسوب می شد اما او را به دفاع راست آوردم. همیشه بهترین عملکرد خود را نشان می داد و این کار، اصلا ساده نیست.
اسلاون بیلیچ، سرمربی سابق تیم ملی کرواسی:

او یکی از بزرگان است. نه فقط یک بازیکن کامل، بلکه یک شخصیت کامل. داریو یک رهبر است، او قلب تیم است؛ چه در داخل و چه در خارج زمین. وی همیشه می تواند به تیم روحیه دهد. سرنا همین گونه به دنیا آمده است و راهی ندارید جز آنکه عاشقش باشید.
دوماگوژ ویدا، مدافع دینامو کیف و تیم ملی کرواسی:

او اولین کسی بود که قهرمانی دینامو را به من تبریک گفت. حتی با اینکه ما تیم آن ها، شاختار را شکست داده بودیم تا به این قهرماین برسیم. سرنا مانند نوشیدنی نابی می ماند که هر سال، بهتر و بهتر می شود.
پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی:

مطلب مرتبط:  بیوگرافی پله

بازی های متعددی از سرنا را در تیم ملی کرواسی و باشگاهش دیده ام. او می تواند در هر باشگاهی از دنیا بازیکنی برجسته باشد.

آیا می دانستید؟

اوزیر، پدر داریو، دروازه بان سابق تیم سارایوو که شغل نانوایی را در پیش گرفته بود، تاثیر زیادی بر فوتبال سرنا داشت. او بود که سرنا را به فوتبال آورد و این در حالی بود که هندبال، ورزش اول منطقه زندگی آن ها بود. اوزیر، شیفت هایش در آلمان را دو برابر کرد تا بتواند خرج کفش و توپ فرزندش را بدهد.

خالکوبی های بدن سرنا شامل یک گوزن هنگام فوتبال بازی کردن (سرنا، در زبان کروات، به معنای گوزن است) و نام برادرش، ایگور است. سرنا تمام گل هایش را به ایگور تقدیم می کند.

سرنا همسرش، میرلا را توسط دوستی مشترک به نام بوشکو بالابان شناخت. آن ها دختر شش ساله ای به نام کاسیا دارند و پسر یک ساله شان نیز، کارلو نام دارد.

سرنا در جام جهانی ۲۰۱۴، موفق شد سرعت ۳۲٫۹۸ کیلومتر بر ساعت را در بازی کرواسی برابر کامرون ثبت کند.

بازیکن باسابقه شاختار، باور دارد که مهم ترین صفات آدمی، عزم راسخ، درستکاری، عدالت و توانایی عاشق شدن هستند. در ۳۴ سالگی، او قبول نکرد به بارسلونا برود و در شاختار ماند.

به ندای قلبم گوش دادم و در شاختار ماندم. من تصمیم درستی گرفتم.
سرنا درباره لوکا مودریچ، هموطنش می گوید:

بهترین هافبک دنیا در حال حاضر، لوکا مودریچ است. نمی گویم او یکی از بهترین ها است، او بی شک،

عملکرد فعلی

بازی های ملی: ۱۳۴ بازی و ۲۲ گل

مطلب مرتبط:  بیوگرافی میلاد کمندانی

بازی های اروپایی: ۱۴۵ بازی و ۱۰ گل

بازی های داخلی: ۴۷۳ بازی و ۴۷ گل

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی داریو سرنا
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه