بیوگرافی مرتضی سپهوند

4 سال پیش
بیوگرافی مرتضی سپهوند
4.3/5 - (7 امتیاز)

بیوگرافی مرتضی سپهوند به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

مرتضی سپه‌وند (زاده ۱۳۵۸، خرم‌آباد) بوکسور ایرانی است که در وزن ۶۴ کیلوگرم در المپیک تابستانی پکن شرکت کرد.

زندگینامه مرتضی سپهوند

بیوگرافی مرتضی سپهوند

فعالیت ورزشی

وی اولین بوکسور ایرانی است که توانست از طریق موفقیت در مسابقات جهانی، جواز شرکت در المپیک را کسب کند.

مرتضی سپه‌وند هم‌اکنون نائب رئیس هیئت بوکس استان لرستان است.

زندگی
وی در ۱۲ سالگی بوکس را زیر نظر ایرج ملک حسین پور آغاز کرد. البته با برادرش، رحیم سپهوند نیز کار می‌کرد.

اخراج از شغل

مرتضی سپه‌وند در کنار ورزش حرفه‌ای در شرکت ملی نفت ایران مشغول به کار بود اما به دلیل حضور در تمرینات تیم ملی و به گفته مسئولین عدم حضور در محل کار اخراج گردید. در پی اخراج این ورزشکار و اعتراضات رئیس وقت سازمان تربیت بدنی و فدراسیون بوکس ایران، اکنون وی به عنوان نگهبان در شرکت ملی نفت ایران مشغول به کار است.

صحبت در مورد بوکس ایران

بوکسورهای ایرانی پتانسیل بسیار خوبی دارند. سوال من این است آیا کسی می‌داند که فرق بوکس ایران، کوبا، قزاقستان و ازبکستان چیست؟ آنها هم دو دست دارند و بوکسورهای ما هم دو دست دارند، اما می‌بینیم آنها طلای جهان، آسیا، المپیک را کسب می‌کنند، اما ما در تورنمنت‌ها هم نمی‌توانیم مدال برنز کسب کنیم. مهمترین موضوع این است که در نوع تمرینات تفاوت وجود دارد، امکانات ما کمتر از کشورهای دیگر نیست. ما در اردوها و تورنمنت‌های مختلف نیز حضور پیدا می‌کنیم، اما نتیجه نمی‌گیریم مهمترین نکته و تفاوت این است که سطح دانش مربیان ما پایین‌تر از مربیان آنها است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی بکی لینچ

اگر مربیان تیم ملی ما سطح فنی بالایی داشته باشند، ما می‌توانیم حتی قهرمان المپیک شویم.مرتضی برادرم باید قهرمان المپیک می‌شد، اما مربیان بی تجربه اجازه ندادند. کوبا کشور فقیری است، اما شاهدیم ۴ تا ۵ مدال المپیک را کسب می‌کنند آنها فقط نیشکر صادر می‌کنند، اما ما یک کشور ثروتمند هستیم.متأسفانه بوکس ما درگیر مافیا شده است.

ورزشی بی انتها

بوکس یک ورزش بی‌انتها است و ۱۰ برابر شطرنج ورزش فکری است، سرعت عکس‌العمل و رفلکس مغز باید خیلی بالا باشد. من مرتضی سپهوند را پرورش دادم و تا پای رینگ المپیک هم رسید آقایان، اما اجازه ندادند که در المپیک پای رینگ او باشم، اما متأسفانه به خاطر اینکه سطح مربیگری ما پایین است ما در المپیک ناکام شدیم، اگر اجازه می‌دادند کنار رینگ باشم مطمئناً مدال می‌گرفتیم. من در مورد بوکس کوبا مطالعات زیادی را انجام دادم و تضمین می‌دهم بوکس ایران را در یکسال می‌توانم تغییر دهم و روی سکو ببرم این در حالی است که یکسال با من کار نداشته باشند.

من بوکسورهای زیادی مثل مرتضی سپهوند برادرم، مجید سپهوند پسرعمو، رضا مرادخانی، مصطفی زارع، ابراهیم بداغ، مهدی نوروزی‌پور و … را پرورش دادم و تحویل تیم ملی بوکس دادم و حالا نیز مدعی هستم که اگر به من فرصت بدهند، می‌توانم بوکس را روی سکو ببرم به شرط اینکه تغییراتی در تفکرات فدراسیون و پشت‌پردها ایجاد شود.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی مرتضی سپهوند
4.3/5 - (7 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه