بیوگرافی کارلوس آلبرتو پریرا

5 سال پیش
بیوگرافی کارلوس آلبرتو پریرا
Rate this post

بیوگرافی کارلوس آلبرتو پریرا به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

کارلوس آلبرتو گومز پریرا (به انگلیسی: Carlos Alberto Gomes Parreira) (زاده ۲ فوریهٔ ۱۹۴۳ ‏(۷۶ سال) در شهر ریو د ژانیرو) سرمربی سابق تیم ملی فوتبال برزیل است. وی موفق شد برزیل را در جام جهانی ۱۹۹۴ به قهرمانی برساند.

زندگینامه کارلوس آلبرتو پریرا

بیوگرافی کارلوس آلبرتو پریرا

فعالیت ورزشی

کارلوس آلبرتو با ۲ عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا در سال‌های ۱۹۸۰ با کویت و ۱۹۸۸ با عربستان پرافتخارترین مربی غیر آسیایی در تاریخ این مسابقات است. وی از ابتدای سال ۲۰۰۷ سرمربی تیم ملی آفریقای جنوبی شد و با فدراسیون فوتبال این کشور که میزبان جام جهانی ۲۰۱۰ بود، قرارداد همکاری منعقد ساخت. وی تا سال ۲۰۱۰ با ۵ تیم در جام جهانی به عنوان سرمربی حضور داشته است. ۱۹۸۲ با کویت، ۱۹۹۰ با امارات، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۶ با برزیل، ۱۹۹۸ با عربستان سعودی و ۲۰۱۰ با آفریقای جنوبی.

وی با تیم ملی برزیل در سال ۱۹۹۴ به مقام قهرمانی جام جهانی رسید.

کارلوس آلبرتو پریرا مربى سرشناس برزیلى با ۲ عنوان قهرمانى جام ملت‌های آسیا در سال‌های ۱۹۸۰ با کویت و ۱۹۸۸ با عربستان پرافتخارترین مربى غیر آسیایی در تاریخ این مسابقات است.

وی از ابتدای سال ۲۰۰۷ سرمربی تیم ملی آفریقای جنوبی شد و‌ با فدراسیون فوتبال این کشور که میزبان جام جهانی ۲۰۱۰ است، قرارداد همکاری منعقد ساخت.

وی تا سال ۲۰۱۰ با ۵ تیم در جام جهانی به عنوان سرمربی حضور داشته است.

۱۹۸۲ با کویت، ۱۹۹۰ با امارات، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۶ با برزیل، ۱۹۹۸ با عربستان سعودی و ۲۰۱۰ با آفریقای جنوبی.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی دیوید ترزگه

پریرا سال ۱۹۹۷ مربیگری تیم مترواستارز را بر عهده داشت.

در پرونده‌اش مربیگری دو تیم برزیلی یعنی فلومنینس و کورتینهانس را نیز برعهده داشته است.

در سال های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ تیم والنسیا را رهبری کرد و در سال‌های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ روی نیمکت تیم فنر باغچه ترکیه نشست.

برزیل

در ژانویه ۲۰۰۳ برای دومین بار به عنوان مربی تیم ملی برزیل انتخاب شد و با این تیم در سال ۲۰۰۴ قهرمان جام ملت‌های آمریکا جنوبی شد.

پریرا در سال ۲۰۰۵ توانست تیم ملی برزیل را قهرمان جام کنفدراسیون کند اما در جام جهانی ۲۰۰۶ تنها توانست تیم ملی برزیل را تا مرحله یک چهارم نهایی به جلو ببرد و در این مرحله متوقف شد.

مربی برزیلی تیم آفریقای جنوبی در آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان اعلام کرده بود که این جام، جام عقل و علم است و شگفتی در آن جایی ندارد.

زمانی که تیم های بزرگ به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند این گفته پریرا قدری مفهوم یافت.

اما وقتی تیم پرآوازه برزیل در مقابل فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی حضور یافت این گفته رنگ بیشتری به خود گرفت و پرستاره ترین تیم ملی فوتبال جهان نتوانست از پس تفکر فرانسوی‌ها برآید و بازی را به آنها واگذار کرد تا از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند و در انتقادات به عملکرد پریرا را باز کند.

او پس از پایان رقابت‌های جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان،

مربیگری آفریقای جنوبی میزبان بعدی مسابقات جام جهانی را پذیرفت.

پریرا ژوئیه ۲۰۰۶ از سمت مربیگری تیم ملی برزیل برکنار شد و کارلوس دونگا جانشین او شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی لئوناردو بونوچی

او در ژانویه ۲۰۰۷ به طور رسمی کارش را با تیم ملی آفریقای جنوبی آغاز می کند و تا بعد از جام جهانی۲۰۱۰ این تیم را هدایت کرد.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی کارلوس آلبرتو پریرا
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه