بیوگرافی فاستینو آسپریا

2 سال پیش
بیوگرافی فاستینو آسپریا

بیوگرافی فاستینو آسپریا به همراه داستان زندگی شخص و عکس های اینستاگرامی

فاستینو ارنان «تینو» آسپریا اینستروزا (اسپانیایی: Faustino Hernán “Tino” Asprilla Hinestroza؛ زادهٔ ۱۰ نوامبر ۱۹۶۹) یک بازیکن فوتبال اهل کلمبیا است.

زندگینامه فاستینو آسپریا

بیوگرافی فاستینو آسپریا

فعالیت ورزشی 

از باشگاه‌هایی که در آن بازی کرده‌است می‌توان به اتلتیکو ناسیونال، پارما، نیوکاسل یونایتد، پالمیراس، فلومیننزه، یونیورسیداد شیلی و استودیانتس اشاره کرد.

آسپریا در فوریه ۱۹۹۶ با ۶٬۷ میلیون پوند از باشگاه فوتبال پارما به نیوکاسل یونایتد منتقل شد.

اظهار نظر درباره خامس رودریگز

من هامس را خیلی دوست دارم و برای او احترام زیادی قائلم اما دوستی او با رونالدودر حال آسیب رساندن به وی می باشد. او هم همانند رونالدو وقتی در تیم ملی پاسی دریافت نمی کند همان ژست ها را می گیرد. کریستیانو هم به کسی پاس نمی دهد و بقیه را مدیریت می کند و این اتفاق برای هامس هم افتاده است.
او ادامه می دهد:

نبرد با حریف و صحبت با داور یک چیز طبیعی است ولی اعتراض و اخلاق بد با هم تیمی ها بدترین چیزیست که یک فوتبالیست می تواند داشته باشد. او این چیزها را از رونالدو یاد گرفته است چون هر ۸ روز این کار را می کند.

توهین به رئال

آسپریا که سابقه بازی برای پارما و نیوکاسل را در کارنامه دارد و با پارما قهرمان جام یوفا نیز شده بود، پس از اتمام دیدار رئال و بایرن در توئیتر خود نوشت:« دزدی دیگر بس است. دو گل آفساید رونالدو و اخراج ویدال باعث حذف بایرن شدند. دزدی بس است تیم موش ها (رئال مادرید).»

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ژرومه بواتنگ

تیم ملی
وی همچنین در تیم ملی فوتبال کلمبیا بازی کرده‌است.

افتخارات ورزشی

باشگاهی
پارما
جام حذفی فوتبال ایتالیا: ۹۹–۱۹۹۸
جام برندگان جام اروپا: ۹۳–۱۹۹۲
سوپرجام اروپا: ۱۹۹۳
لیگ اروپا: ۱۹۹۵، ۱۹۹۹

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی فاستینو آسپریا
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه