بیوگرافی فالکائو ( فوتسال )

2 سال پیش
بیوگرافی فالکائو ( فوتسال )

بیوگرافی فالکائو به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

الساندرو روسا ویرا (انگلیسی: Alessandro Rosa Vieira؛ زادهٔ ۸ ژوئن ۱۹۷۷) که به اختصار فالکائو نامیده می‌شود یکی از سرشناس‌ترین بازیکنان فوتسال اهل برزیل است.

زندگینامه فالکائو 

بیوگرافی فالکائو ( فوتسال )

فعالیت ورزشی

او در ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶ در بازی مقابل ایران قرار گرفت و پس از باخت برزیل از فوتسال خداحافظی کرد، در پایان این مسابقه، فالکائو بزرگترین ستاره فوتسال جهان که قصد داشت با کسب یک جام قهرمانی دیگر از دنیای فوتسال خداحافظی کند، بازنشستگی خود را اعلام کرد و بازیکنان تیم ملی ایران برای بزرگداشت او، وی را روی دست به هوا پرتاب کردند.

این حرکت تیم ایران باعث تمجید فیفا شد و فدراسیون بین‌المللی فوتبال با انتشار عکسی از این حرکت بازیکنان ایران نوشت: «ایرانی‌ها می‌توانستند به رختکن رفته و برد بزرگشان مقابل برزیل را جشن بگیرند ولی ایستادند تا خداحافظی یک افسانه را گرامی بدارند». این بازیکن بعد از مسابقات جام جهانی ۲۰۱۶ با هدف پشت سر گذاشتن وحید شمسایی از حیث تعداد گل‌های ملی چند مسابقه برای تیم ملی برزیل انجام داد و در حالی که هفت گل تا رسیدن به رکورد گل‌های ملی وحید شمسایی فاصله داشت در روز ۲۶ مارس سال ۲۰۱۷ آخرین بازی ملی خود را برابر تیم کلمبیا انجام داد و از بازی‌های ملی برای همیشه خداحافظی کرد. در نهایت او با بازگشت چند باره به تیم ملی رکورد آقای گلی فوتسال جهان را در مسابقات گرندپری از آن خود کرد.

خداحافظی ۳ باره

فالکائو یکی از سرشناش‌ترین بازیکنان فوتسال جهان برای سومین بار قصد خداحافظی از بازی‌های ملی را دارد. او در همین رابطه اعلام کرد که می‌خواهد در دیدار روز یکشنبه (۲۸ اکتبر / ۶ آبان) مقابل پاراگوئه از بازی‌های ملی خداحافظی کند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مایکل بردلی

او ۲۰ سال لباس تیم ملی برزیل را به تن داشته در ۲۵۸ دیدار برای برزیل به میدان رفت و دو بار از بازی‌های ملی خداحافظی کرد و دوباره برگشت تا رکوردهایش را بهبود بخشد و عنوان آقای گلی جهان را به نام خود ثبت کند. حالا هم که دوباره به فکر خداحافظی افتاده، هنوز به رکورد ۴۰۰ گل ملی دست نیافته و قصد دارد در این دیدار رکورد خود را بهبود بخشد. بعید نیست اگر در این بازی موفق نشود به رکوردی که می‌خواهد برسد، این خداحافظی‌اش هم دوباره با بازگشت همراه باشد!

اولین باری که فالکائو تصمیم گرفته بود از بازی‌های ملی خداحافظی کند، ۲۲ سپتامبر سال ۲۰۱۶ بود. همراه تیم ملی فوتسال برزیل مقابل ایران قرار گرفت و بعد از باخت به ایران از فوتسال خداحافظی کرد. هنوز تصاویر به یادماندنی ملی‌پوشان فوتسال ایران در رسانه‌های بین‌المللی به یادگار مانده که چطور این ستاره فوتسال جهان را روی دست به هوا پرتاب می‌کردند و سعی داشتند خداحافظی‌اش را به یادماندنی کنند.

جام جهانی ۲۰۱۶

فالکائو اما بعد از مسابقات جام جهانی ۲۰۱۶ چند مسابقه برای تیم ملی برزیل انجام داد، بلکه بتواند عنوان آقای گلی فوتسال جهان را از وحید شمسایی بگیرد اما در حالی که هفت گل تا رسیدن به رکورد گل‌های ملی وحید شمسایی فاصله داشت در روز ۲۶ مارس سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت آخرین بازی ملی خود را برابر تیم کلمبیا انجام دهد.

بعد از خداحافظی وحید شمسایی از فوتسال، فالکائو عرصه را برای تحقق رویای همیشگی‌اش فراهم دید، برای دومین بار به تیم ملی فوتبال برزیل بازگشت و رکورد آقای گلی فوتسال جهان را در مسابقات گرندپری از آن خود کرد. برخلاف او که همیشه بستر لازم برای بهبود رکوردهایش و بازگشت به تیم ملی فراهم بود اما وحید شمسایی نتوانست مسوولان فوتسال ایران را راضی کند تا چند بازی تدارکاتی برای تیم ملی در نظر بگیرند و او با بازی در این دیدارها از آقای گلی‌اش در جهان مقابل فالکائو دفاع کند. به همین دلیل شمسایی به ناچار مقابل از دست رفتن عنوانش و رسیدن این آقای گلی به فالکائو تسلیم شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی پرنیل هاردر

افتخارات ورزشی

بهترین بازیکن فوتسال جهان: ۲۰۰۴، ۲۰۰۶، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲
کفش طلایی جام جهانی فوتسال: ۲۰۰۴
توپ طلایی جام جهانی فوتسال: ۲۰۰۴، ۲۰۰۸
کفش نقره ای جام جهانی فوتسال: ۲۰۰۸

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی فالکائو
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه