بیوگرافی محمدحسین میثاقی

4 سال پیش
بیوگرافی محمدحسین میثاقی
3/5 - (5 امتیاز)

بیوگرافی محمدحسین میثاقی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

محمدحسین میثاقی مجری پرانرژی فوتبال در اجرا سبکی خاص دارد و با برنامه نود مشهور شد. میثاقی متولد سال ۶۵ در یک خانواده ۸ نفره است و پسرش سام در سال ۹۶ به دنیا آمد.

زندگینامه محمدحسین میثاقی 

بیوگرافی محمدحسین میثاقی

زندگی شخصی

محمدحسین میثاقی ۱۴ مهرماه ۱۳۶۵ در کرج به دنیا آمد. او یک برادر و چهار خواهر بزرگتر از خود دارد و خانواده میثاقی با حضورش هشت نفره شدند. پدرش فرهنگی بوده و اکنون از دنیا رفته است.
محمدحسین از دوران کودکی به فوتبال علاقه داشت و در چهارده سالگی عکس مارادونا را به دیوار اتاقش چسبانده بود. او قرار بود در تیم نوجوانان کرج بازی کند که با مخالفت پدرش روبرو می‌شود. پدرش دوست داشت که او به درس و تحصیلش اهمیت بیشتری بدهد. به خاطر همین بار‌ها شاهد مخالفت خانواده با علایق فوتبالی‌اش بود. مثلاً پدرش یک روز یک عالمه از کارت بازیکنان فوتبال او را می‌سوزاند.

با این حال محمدحسین علایق خودش را حفظ می‌کند، دور از چشم مادرش، توی مغازه سگافروشی با دوستانش بازی‌های کامپیوتری فوتبال بازی می‌کند و به قول خودش همیشه هم برنده می‌شود.
علاقه به گزارشگری از همان زمان در وجود او جرقه می‌زند و بعد‌ها موقع بازی‌های جام جهانی ۹۴ بازی‌ها را با صدای خودش گزارش می‌کند.
زخم شدن زانو‌ها و دعوا کردن بابا خاطرات شیرینیست که او از بچگی‌هایش دارد.

جوانی و تحصیلات

پس از پایان تحصیلات مدرسه، محمدحسین میثاقی کنکور ریاضی فیزیک شرکت کرد و با وجود اینکه رشته مورد نظرش مکانیک بود، با یک اشتباه در انتخاب کد رشته، ریاضی کاربردی دانشگاه رازی کرمانشاه قبول شد.
او که همیشه تحت حمایت پدرش بود، وقتی به دانشگاه رازی رفت، به دلیل دوری از خانواده تصمیم داشت از تحصیل در دانشگاه رازی انصراف دهد، اما به اصرار پدر، کل خانواده چهار سال در کرمانشاه زندگی کردند تا او تنها نباشد.

همچنین این پدر میثاقی بود که راه ورود او را به دنیای مجریگری باز کرد؛ به این صورت که در پی فراخوان صدا و سیمای مرکز کرمانشاه، برای او فرم تست صدا گرفت تا در مصاحبه آنجا شرکت کند. محمدحسین در مصاحبه تست و گویندگی برگزیده شد و این آغازی برای فعالیت در صدا و سیما بود.

ازدواج و همسر

در مورد جزئیات زندگی مشترک، تاریخ ازدواج و همسر محمدحسین میثاقی اطلاعات دقیقی در دست نیست. او در مصاحبه‌هایش اعلام کرده که شرمنده همسرش است، چون کل زندگی و نگهداری از فرزندشان را یک نفره پیش می‌برد.
تا کنون پیش نیامده که همسرش غر بزند و بگوید کارت را کم کن. حتی شده که وقتی میثاقی خسته بوده و خواسته کاری را بپیچاند، همسرش مخالفت کرده است.
همسرش پایه و همراه او برای فیلم دیدن است. همه فیلم‌های خوب ایرانی را با او می‌بیند، تماشای فیلم خارجی چند سال است که کم شده و به جایش سریال می‌بینند.

میثاقی در یکی از مصاحبه‌هایش به شوخی گفته است: «به طور کلی در زندگی‌مان تقسیم وظایف کرده‌ایم. مثلا من صحبت می‌کنم همسرم گوش می‌دهد.»

مطلب مرتبط:  بیوگرافی بهاران بنی‌ احمدی
فرزند

هر چند محمدحسین میثاقی طرفدار داشتن چند فرزند است و به نظرش به اندازه بازیکنان یک تیم فوتسال باید بچه داشت، مثلاً یک گلر خوب، دو تا سرعتی و یک بازیکن محکم برای دفاع! در حال حاضر فقط یک فرزند به نام سام دارد. پسر او در ۲۸ بهمن ۹۶ در بیمارستان صارم تهران به دنیا آمد. او پس از به دنیا آمدن فرزندش گفت: با سن و سال من، این بچه بیشتر رفیق من است تا فرزندم.

میثاقی برای انتخاب نام پسرش خیلی به جزئیات فکر کرده است. مثلاً نام انتخابی حتماً کوتاه باشد. اولین حرف فامیلی‌اش با آخرین حرف اسمش یکی باشد و بشود لوگو یا طرح خاصی با اسم و فامیلش طراحی کرد. حتی به کسانی که در این روز متولد شده‌اند نیز فکر کرده، روز تولد سام با روز تولد مایکل جردن و ۱۰ ورزشکار و هنرمند مشهور دیگر یکی است.

برایش آنقدر‌ها مهم نیست شغل انتخابی پسرش چه باشد، بیشتر دوست دارد پسرش در کار و حرفه انتخابی‌اش خاص و نفر اول باشد. حالا اگر ورزشکار یا خبرنگار و حتی نویسنده و اهل فیلم و موسیقی شود، مهم این است که در حرفه انتخابی‌اش خاص باشد و زبانزد.

سرگرمی‌ها و علایق

میثاقی بازیکن فوتسال است. وقتی حین فوتسال زانویش زخم می‌شود و رویش آب می‌ریزد، به او مزه می‌دهد. همینطور وقتی از سالن برمی‌گردد و چند روز بدن درد دارد، آن درد برایش لذتبخش است.
این مجری کتاب خواندن را هم خیلی دوست دارد. می‌گوید سادیسم و مازوخیسمی دارم که در خانه کتاب باید باز باشد و گاهی این موجب آزار همسرم می‌شود. عقاید یک دلقک، خداحافظ گری کوپر، جزء از کل و ناتور دشت از کتاب‌های مورد علاقه او هستند.
یکی دیگر از علاقه‌مندی‌ها و تفریحاتش تماشای فیلم خوب است.

در زمینه طرفداری در فوتبال او یک استقلالی است. فوتبالیست مورد علاقه‌اش مارادونا بوده و هست و از بین ایرانی‌ها نسل طلایی عابدزاده، علی دایی، علی منصوریان، خداداد عزیزی و خلاصه همه‌شان را دوست دارد.
از میان خوراکی‌ها به ماکارونی، ته‌دیگ برنج، قرمه‌سبزی، نوشیدن چای با خرما و… علاقه دارد.

خصوصیات اخلاقی و ویژگی‌های شخصیتی

محمد حسین میثاقی ۱۶۹ سانتیمتر قد و چهره‌ای نسبتاً زیبا دارد تا جایی که او را برای مدل شدن نیز مناسب می‌دانند. تسلط به زبان انگلیسی و پرانرژی بودن ازجمله خصوصیات متمایز اوست.
دوستان و نزدیکان میثاقی او را جوانی خوش‌مشرب، اجتماعی و مثبت‌اندیش می‌دانند.

یکی از خصوصیات بارز شخصیتی او تند حرف زدن است. تا جایی که از بچگی تا همین حالا مادرش هم معنی حرف‌هایش را نمی‌فهمد. «خیلی‌ها از من می‌پرسند که چرا انقدر تند تند و با هیجان حرف می‌زنی. یکی از دوستانم گفت: دلیلش این است که مغزت جلوتر از زبانت حرکت می‌کند زبانت هنوز جمله اول را تمام نکرده مغزت جمله دوم را ساخته است. حالا من دارم همه تلاشم را می‌کنم که سرعت زبانم رابه مغزم برسانم. همین موضوع باعث شده که وقتی ۱۰ دقیقه با مادرم صحبت می‌کنم مادرم چیزی نمی‌فهمد.»

مطلب مرتبط:  بیوگرافی عاصی زنبوری

او آنقدر پرشور و هیجان است که نمی‌تواند روی صندلی بنشیند.
رابطه میثاقی با کودکان و نوجوانان خوب است

و بچه‌ها با اینکه نمی‌فهمند او تندتند چه می‌گوید،

او را دوست دارند.

۲. زندگی کاری محمدحسین میثاقی

آغاز کار

میثاقی همزمان با تحصیلات دانشگاهی در آزمون گویندگی صدا و سیمای مرکز کرمانشاه شرکت کرد و پذیرفته شد. در ابتدا با رادیو کرمانشاه و سپس گروه اجتماعی تلویزیون کرمانشاه همکاری نمود. در ادامه، تیم شیرین فراز بعد از سال‌ها به لیگ برتر صعود کرد و راه برای میثاقی باز گردید تا بازی‌ها و حواشی مسابقات آن تیم را گزارش کند و برای شبکه ۳ بفرستد. این گزارش‌ها مورد توجه برنامه‌سازان فوتبالی شبکه ۳ قرار گرفت و به او گفتند وقتی درست تمام شد بیا تا با هم کار کنیم. میثاقی پس از اتمام تحصیلات و برگشت به تهران بلافاصله به صدا و سیما رفت و تست گزارش فوتبال داد. عادل فردوسی‌پور از او دعوت به همکاری کرد و به این ترتیب این مجری از سال ۸۷ به جمع برنامه نود پیوست.

فعالیت‌های هنری

میثاقی بعد از ورود به برنامه نود آیتم‌های «ایران نود» و

«تقویم نود» را تهیه کرد. سال‌ها به عنوان گزارشگر به

شهر‌های مختلف می‌رفت، اما بعد از مدتی کار گزارشگری

را کنار گذاشت و بیشتر به عنوان مجری در برنامه‌های

ورزشی ظاهر شد.
او همزمان با نود، سری سوم برنامه فوتبال ۱۲۰ را برای

شبکه ورزش اجرا کرد و البته در کار تولید محتوای این برنامه

نیز فعالیت می‌کرد.

میثاقی به تهیه‌کنندگی و مجری‌گری برنامه ورزشی رکورد

و اجرای برنامه هزار داستان شبکه نسیم پرداخت.
در چند دوره از رقابت‌های جام جهانی و جام ملت‌های اروپا

نقش گزارشگر و مجری دوم را بر عهده داشت.

این مجری از طرف صدا و سیما به عنوان گزارشگر به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ اعزام شد.

او در ویژه برنامه جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ (بیست چهارده)

به همراه عادل فردوسی‌پور و رضا جاودانی حضور داشت.
میثاقی در جام جهانی ۲۰۱۸ خبرنگار اعزامی صدا و سیما

به روسیه بود و وظیفه تهیه اخبار و گزارش زنده از حال و هوای

مسابقات را برعهده داشت.
همچنین برنامه آسیا ۲۰۱۹ ویژه جام ملت‌های آسیا را اجرا کرد.

او در فصل اول برنامه ستاره ساز، مسابقه بزرگ کشف استعداد‌

های فوتبال، در شبکه سوم حضور داشت.
یکی از فعالیت‌های غیرفوتبالی او مجری قرعه کشی جدول

زمان بندی فیلم‌ها در جشنواره فیلم فجر بود.

حاشیه‌ها

این روز‌ها برخی از هواداران فردوسی پور، درست یا غلط، میثاقی را به خیانت علیه استاد خودش متهم می‌کنند؛ زیرا میثاقی شهرت خودش را مدیون عادل فردوسی‌پور و برنامه نود است. شایعات شکر آب شدن بین عادل و میثاقی با خبر‌هایی مبنی بر جدایی میثاقی از برنامه نود شروع شد که مسبب این اتفاقات را اختلاف سلیقه عادل فردوسی‌پور و علی فروغی مدیر شبکه سه سیما می‌دانند.

در شهریور ماه ۹۷ وقتی میثاقی به عنوان مجری در فصل جدید برنامه ۹۰ حضور نداشت، شایعات اوج گرفت و او در گفتگو با روزنامه شهروند اعلام کرد:

مطلب مرتبط:  بیوگرافی باربارا گوئناگا

«مگر می‌شود آدم با رفیق و همکار و استاد خودش که سال‌های زیادی است با او کار و زندگی کرده است قطع همکاری کند و از او جدا شود؟ بار‌ها و بار‌ها از نقشی که عادل فردوسی‌پور و حمایت‌هایش در زندگی من داشته صحبت کردم به هیچ عنوان از برنامه نود جدا نشده‌ام. منتهی به خاطر مشغله کاری دیگر نمی‌توانم مثل گذشته برای گزارش‌های مختلف کار کنم.

ما همه خانواده نود هستیم و امکان ندارد که این برنامه را ترک کنیم. الان هم به خاطر اینکه مشغله کاری‌ام زیادتر شده فقط زمان حضورم در نود کمتر شده است. وگرنه همانطور که گفتم مگر می‌شود از کسی که انقدر با او رفاقت دارم و قبولش دارم جدا شوم؟ کاری به شایعات ندارم. همان‌طور که می‌دانید من مجری برنامه فوتبال ۱۲۰ هم هستم که تهیه‌کننده‌اش آقای فردوسی‌پور است. پس ارتباط من با ایشان مثل گذشته است و چیزی تغییر نکرده است.»، اما این پایان ماجرا نبود.

محمدحسین میثاقی با عادل فردوسی پور

پس از بالا گرفتن اختلاف علی فروغی و عادل فردوسی پور، در اواخر سال ۹۷، برنامه نود از آنتن پخش شبکه سوم حذف شد و برنامه فوتبال برتر با اجرای محمدحسین میثاقی که قبلاً در زمان مسابقات مهم پخش می‌شد، با جابجایی‌های ساعتی به نوعی با آیتم‌های مشابه ۹۰ روی آنتن رفت و به نوعی جای آن را گرفت. در ادامه فردوسی‌پور، به عنوان تهیه کننده برنامه ۱۲۰ شبکه ورزش، میثاقی را از مجری‌گری آن کنار گذاشت و حمید محمدی را به جای او انتخاب کرد. این اتفاقات دلیلی بر صحت خبر قطع رابطه عادل فردوسی‌پور و محمدحسین میثاقی بود. هرچند به نظر می‌رسد، ادامه فعالیت یک مجری و بخش‌هایی مثل خلاصه مسابقه و نقد داوری در برنامه فوتبال برتر و شباهت آن‌ها با برنامه نود به دلیل ماهیت ورزش فوتبال ناگزیر بوده است.

دیگر فعالیت‌ها

محمدحسین میثاقی استاد آمار و ریاضیات در دانشگاه پیام

نور و آزاد کرج است. او درباره تدریسش می‌گوید: «کلاس‌های

من کرکر خنده است و خیلی خوش می‌گذرد، اما نمی‌دانم

چرا آخر ترم بیشتر بچه‌ها می‌افتند!»

جوایز و افتخارات
محمدحسین میثاقی در برنامه سه ستاره سال ۹۴

با نزدیک ۵۸۰۰۰۰ رأی تندیس مردمی سه ستاره را

برای بهترین گزارشگر سال ۹۴ از دید مردم بدست آورد.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی محمدحسین میثاقی
3/5 - (5 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه