بیوگرافی پوریا تابان

2 سال پیش
بیوگرافی پوریا تابان

بیوگرافی پوریا تابان به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

پوریا تابان، از مجریان برنامه‌های ورزشی در شبکه دو است که در ۲۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شده و سابقه روزنامه‌نگاری، خبرنگاری و گویندگی رادیو را نیز در کارنامه خود دارد.

زندگینامه پوریا تابان 

بیوگرافی پوریا تابان

زندگی شخصی

خانواده

پوریا تابان فرزند طلاق بوده و بعد از جدایی پدر و مادر، با نامادری زندگی کرده است. او در یکی از گفتگو هایش گفته است: نامادری ام، من و پسرش از ازدواج قبلی را وادار به دستفروشی می‌کرد. در سال ۷۲ وقتی ۱۶ ساله بودم به گرگان رفتم تا با مادرم زندگی کنم اما او قبولم نکرد. ۹ ماه در خانه پدر بزرگ و مادر بزرگ بودم تا اینکه آن‌ها هم گفتند نمی‌توانند تحملم کنند. بعد از پس زدن مادرم و خانواده ام وقتی ۱۷ سالم بود با کاری که در یک مغازه ساندویچ فروشی پیدا کرده بودم در یک اتاق ۵ متری با یک موکت و یک دست رختخواب قرضی زندگی مستقل خود را شروع کردم.

تابان معتقد است که این داستان‌ها را باید بگوید تا بچه‌های کار و طلاق بدانند که می‌شود در شرایط سخت هم به موفقیت رسید. او معتقد است هیچ کسی نباید رویاهایش را رها کند حتی اگر آن فرد کارتن‌خواب باشد یا پدر و مادرش جدا شده باشند. او برای حرف خود استدلال‌هایی از زندگی خودش می‌آورد. تابان معتقد است که در شرایط سخت زندگی این امکان وجود داشت که به یک جانی یا قاتل و یا قاچاقچی تبدیل شود اما اینگونه نشده و او به مجری‌گری تلویزیون و روزنامه نگاری رسیده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی آزاده آل ایوب

او البته از سرطان تنهایی اش هم گله‌مند است و می‌گوید: “از زندگی راضی ام، اما سرطان تنهایی دارم. سرطان تنهایی از سرطان خون و سرطان‌هایی که شیمی درمانی دارد، لاعلاج‌تر است. سخت است که میان جمع باشی و تنها. سخت است که بین این همه آدم تنها بمانی. من تنها هستم و این سرطان تنهایی آخر من را می‌کشد. آمار کسانی که سرطان تنهایی دارند، خیلی بالاست و این از آن مرگ‌های خاموش جامعه است. به قول شاعر، قتل یک شاعر افسرده به دست گل یخ “

ازدواج

پوریا تابان در سال ۱۳۸۱ با همسرش ازدواج کرد و در سال ۱۳۸۹ از هم جدا شدند. او می‌گوید: من ۸ سال با همسرم زندگی کردم، زندگی خیلی خوبی هم داشتم، اما ظرف سه ساعت به این نتیجه رسیدیم که جدا شویم، چون من بچه می‌خواستم و همسر سابقم نمی‌خواست. البته او احتمال ازدواج مجددش را رد نمی‌کند و می‌گوید فعلا گزینه مناسب را پیدا نکرده است.

تحصیلات

پوریا تابان در سال ۱۳۷۵ در رشته جغرافیای کارتوگرافی در دانشگاه آزاد شهر ری قبول شد اما بعد از ۴ ترم تحصیل، به دلیل شهریه‌های گران از دانشگاه انصراف داد و در شهریور ماه ۱۳۷۶ به عرصه خبرنگاری وارد شد.
سربازی
پوریا تابان علاوه بر انصراف از دانشگاه بعد از مدت‌ها فعالیت در ورزش بدلیل هزینه‌های بالا، ورزش را کنار گذاشت و در سال ۷۸ به سربازی اعزام شد. او دوران سربازی خود را در سازمان زندان‌های کشور در گذراند.

زندگی شغلی

فعالیت‌های ورزشی

پوریا تابان در سال ۷۶ در مسابقات دوچرخه سواری گرگان قهرمان و در سال ۷۸ نایب قهرمان استان شد و یک دوچرخه سواری ۶۰ روزه به مسافت ۵۰۸۷ کیلومتر به دور ایران را آغاز کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی فرشید فهیم

روزنامه نگاری و خبرنگاری

پوریا تابان فعالیت خود را با خبرنگاری و روزنامه‌

نگاری بصورت مقطعی در ایرنا، عصر آزادگان،

گنبد کبود، خبر ورزشی و … از سال ۷۶ آغاز

کرد و بعد از مدتی وقفه و سربازی دوباره ادامه داد.

فعالیت در تلویزیون
پوریا تابان، مجری قدیمی‌ترین برنامه‌ی تاریخ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با نام ورزش از نگاه دو از شبکه ۲ بود. او از سال ۸۶ از برنامه دورخیز شبکه دو وارد اجرای تلویزیونی شد و با برنامه ورزش از نگاه دو از شبکه ۲ با نیما نهاوندیان به شهرت رسید.

جدایی از تلویزیون

بعد از تغییرات چندباره در ریاست سازمان صدا و سیما و عوض شدن مدیران، او دیگر جایی در اجرا‌های تلویزیونی نداشت. روایت تلخ او از زندگی شخصی اش باعث حمایت گسترده مردم و بخصوص پرویز پرستویی شد. پرویز پرستویی در واکنش به کنار گذاشته شدن پوریا تابان از تلویزیون گفت: “تا وقتی که تو را به تلویزیون نیاورند، من هم پایم را به صدا و سیما نمی‌گذارم و حتی خبر مرگ مرا هم اجازه نمی‌دهم در تلویزیون پخش کنند”. بالاخره پس از مدتها پوریا تابان با برنامه محبوبش یعنی ورزش از نگاه دو به تلویزیون بازگشت.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی پوریا تابان
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه