بیوگرافی نسیم ادبی

2 سال پیش
بیوگرافی نسیم ادبی

بیوگرافی نسیم ادبی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

نسیم ادبی متولد ۱۶ شهریورماه سال ۱۳۵۵ در تهران، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. از کار‌های او می‌توان به بازی در فیلم سینمایی “خوب، بد، جلف” و سریال “شهرزاد” اشاره کرد.

زندگینامه نسیم ادبی 

بیوگرافی نسیم ادبی

فعالیت هنری

نسیم ادبی در ۱۶ شهریور ۱۳۵۵ در شهر تهران به دنیا آمد. او فعالیتش در تئاتر را از سال ۷۲ آغاز کرد و سپس در سال ۷۵ با بازی در سریال “دوقلوها” وارد تلویزیون شد. تنها یکسال پس از حضورش در تلویزیون، اولین تجربه سینمایی خود را با بازی در فیلم “زندگی” کسب کرد.

وی فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه تئاتر از سال ۸۰ و با بازی در نمایش “رند خلوت نشین” آغاز و به‌صورت جدی کار در عرصه تئاتر را ادامه داد.

بازی در سریال “حلقه سبز” را می‌توان نقطه عطفی در دوران بازیگری وی در تلویزیون دانست که باعث شد او پس از بازی در این سریال، روی هنر خود برای حضورش در تلویزیون حساب ویژه‌ای باز کند.

نسیم ادبی همچنین در مجموعه “شهرزاد” ایفای نقش کرده است.

تحصیلات نسیم ادبی

نسیم ادبی در سال ۷۸ وارد دانشگاه شد و مدرک لیسانس خود را در رشته نمایش با گرایش بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد.

همسر نسیم ادبی

ابراهیم اثباتی، شوهر نسیم ادبی است. ابراهیم اثباتی آهنگساز و نوازنده بوده و آشنایی نسیم ادبی و همسرش در سال ۸۳ صورت گرفت؛ زمانی‌که نسیم ادبی در نمایش “شمس پرنده” به کارگردانی پری صابری در تالار وحدت ایفای نقش می‌کرد و همسر او آهنگساز آن مجموعه بود. نسیم ادبی و همسرش پس از گذشت ۵ سال از آشنایی و در سال ۸۸ با یکدیگر ازدواج کردند.

مطلب مرتبط:  بيوگرافی دیبا زاهدی
گفتگو با نسیم ادبی

نسیم ادبی عاشق تئاتر است و به گفته خودش تجربیات فراوانی را روی صحنه تئاتر بدست آورده است. او درباره زندگی شخصی خود می‌گوید که خانه‌مان همیشه پر از آهنگ است. او که به واسطه شغل همسرش به این توفیق اجباری رسیده در این باره می‌گوید که عاشق موسیقی و ساز است و همسرش مدام در حال زدن ساز است.

نسیم ادبی گوشی نگه دار خوبی نیست! او در این باره گفته است که بیشترین هدیه‌ای که تا به حال گرفته گوشی تلفن همراه بوده ولی هرکدام به دلایلی نابود شده‌اند. وی در این بین به گم شدن، دزدیده شدن و رها شدن گوشی از دستش اشاره کرده است!

نسیم ادبی همچنین درباره صفات ابراهیم اثباتی، همسر خود نیز گفته که وی بسیار معاشرتی و خونگرم است. این زوج هنری علاقه زیادی نیز به رستوران رفتن دارند و اگر فرصت رفتن به رستوران را نداشته باشند به نوشیدن قهوه‌ای در کافی شاپ بسنده می‌کنند؛ درست به سان روزهای اول آشنایی و حس و حال ناب آن دوران!

یکی از علائق نسیم ادبی خوانندگی است. وی در مصاحبه خود عنوان کرده است که دوره آواز را زیر نظر حوروش خلیلی، خواننده زن موسیقی سنتی کشور، گذرانده و سپس مدتی را در گروه “وصل یار” همخوانی کرده است.

نسیم ادبی در کارگاه‌های مختلف بازیگری نیز به تدریس مشغول است.

فیلم های سینمایی نسیم ادبی
زندگی (۱۳۷۶)
مانا (۱۳۸۷)
حراج (۱۳۹۲)
خانه دختر (۱۳۹۳)
دوران عاشقی (۱۳۹۳)
ارغوان (۱۳۹۳)
ذوب شدن پادشاه (۱۳۹۴)
چهارشنبه (۱۳۹۵)
لرد (۱۳۹۵)
خوب، بد، جلف (۱۳۹۵)
آشفته‌گی (۱۳۹۷)
فیلم های تلویزیونی نسیم ادبی
دوقلوها (۱۳۷۵)
برگ سبز (۱۳۷۵)
شب چراغ (۱۳۷۸)
استنطاق (۱۳۷۹)
حلقه سبز (۱۳۸۶)
شهرزاد (۱۳۹۳ – شبکه نمایش خانگی)
معمای شاه (۱۳۹۴)
در قصه‌ها زندگی می‌کنند (۱۳۹۵)
عقیق (۱۳۹۶)
گلشیفته (۱۳۹۶ – شبکه نمایش خانگی)

مطلب مرتبط:  بیوگرافی دین دی هان
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی نسیم ادبی
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه