بیوگرافی آن هاتاوی

5 سال پیش
بیوگرافی آن هاتاوی
Rate this post

بیوگرافی آن هاتاوی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

آن هاتاوی بازیگر جوان و خوش سیمای دنیای هالیوود است که در کارنامه هنری کوتاهش افتخارات بسیاری را ثبت کرده است؛ که از آن جمله می توان به دریافت جایزه اسکار، گلدن گلوب، بفتا و امی اشاره کرد. از فیلم های شاخص او می توان به کوهستان بروک بَک، شیطان پرادا می پوشد، عشق و دیگر داروها، آلیس در سرزمین عجایب، شوالیه ی تاریکی و بینوایان اشاره کرد. آخرین بازی او در فیلم هشت یار اوشِن، به سال ۲۰۱۸ باز می گردد. البته او دو فیلم جذاب هم در نوبت اکران ژانویه ۲۰۱۹ دارد.

زندگینامه آن هاتاوی 

بیوگرافی آن هاتاوی

فعالیت هنری

دوران کودکی و نوجوانی آن هاتاوی

آن هاتاوی متولد ۱۲ نوامبر ۱۹۸۲ در بروکلین نیویورک است. او فرزند کِیت هاتاوی و جرالد است. پدر و مادر او اصالتا اهل فیلادلفیا هستند و ریشه ای ایرلندی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی دارند. پدر آن هاتاوی وکیل بوده و مادرش یک هنرپیشه است. اولین آشنایی آن ها با دنیای هنرپیشگی به یک تئاتر در ده سالگی اش باز می گردد، جایی که به کمک مادرش یک نقش در تئاتر موزیکال داشته است. پدر و مادر او نامش را از روی نام همسر شکسپیر برداشته اند.

آن وقتی شش ساله بود به همراه خانواده اش به نیوجرسی مهاجرت کردند و او تحصیلات ابتدایی اش را در همان جا سپری کرد. آن هاتاوی که در خانواده ای مذهبی متولد شده بود، در دوره ای از کودکی اش قصد داشت تا یک راهب شود؛ اما حضور در هنرستان نظر او را تغییر داد و تصمیم گرفت در دنیای بازیگری که مادرش نیز الگویش بود، حضور داشته باشد.

او تقریبا پس از اتمام دوران تحصیل متوسطه، حضور پر رنگی در دنیای تئاتر داشته است. او در بین سال های ۱۹۹۸ تا ۱۹۹۹ و با حضور در یک گروه تئاتر در میان خوانندگان کُر و بازیگران قرار داشت. در همین جا بود که دقیقا سه روز بعد از اجرایش پیشنهاد حضور در سری واقعی باش را دریافت کرد. سریالی که موجب ورود هاتاوی جوان به دنیای جدی تر بازیگری شد. هاتاوی هم در دوران کودکی و هم در نوجوانی، دانش آموز فوق العاده ای بوده است و تقریبا تمامی سال های تحصیل را با بالاترین نمره پشت سر گذاشته است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی حسین استیری
آغاز فعالیت حرفه ای

اولین حضور دیده شده و موفق آن هاتاوی در دنیای بازیگری، به سریال Get Real باز می گردد. جایی که او تنها در یک فصل حضور داشت، اما توجه بسیاری را به توانایی های بازیگری اش جلب کرد. آن هاتاوی با حضور در فیلم دفتر خاطرات شاهدخت محصول سال ۲۰۰۱ کمپانی دیزنی، به یک چهره و ستاره جدید در دنیای هالیوود بدل شد.

انتخاب های بعدی او بسیار هوشمندانه و با دقت صورت گرفت و همین موضوع او را تبدیل به یکی از پولسازترین و در عین حال ثروتمندترین زنان دنیای هالیوود کرد. فیلم های هاتاوی تا امروز بیش از شش و نیم میلیارد دلار فروش داشته است. پس از گذشت چند سال از حضور آن در دنیای هالیوود، او همچون هر بازیگر شاخص دیگری شروع به انتخاب نقش هایی با چالش های بیشتر نمود و همین امر موجب شد تا صرفا از یک دختر بچه خوش چهره در فیلم های معمولی به یک بازیگر توانمند و مورد تایید منتقدین، بدل شود.

قطعا حضور در فیلم دفتر خاطرات شاهدخت یک شانس بزرگ برای آن هاتاوی بود. اما او پس از این فیلم مسیری دیگر را برای خود انتخاب کرده بود. انتخاب های ده سال بعدی هاتاوی و نقش های پر چالشی که او برای خود ایجاد کرده بود، بسیاری از کارگردانان و تهیه کنندگان مطرح سینما را مجبور کرد تا از او در کارهایشان دعوت کنند. آن در طول این ده سال در برخی از تحسین شده ترین فیلم های این دوران حضور داشته است. از فیلم کوهستان بروک بک با بازی فوق العاده ی او و داستانی پیچیده که در انتها، خود آن همه را شگفت زده می کند، تا حضور در فیلم شیطان پرادا می پوشد که در آن همبازی مریل استریپ بوده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی آلانا مسترسن
نقش های متفاوت

آن هاتاوی در طول این ده سال از نقش یک دختر عاشق و بیمار در فیلم عشق و داروهای دیگر، تا یک دختر فانتزی و عجیب در فیلم تحسین شده و پر فروش تیم بورتون با نام آلیس در سرزمین عجایب ایفای نقش کرده است. او در سال ۲۰۱۲ نیز با حضور در فیلم شوالیه تاریکی بر می خیزد، تجربه ای نو در ژانر اکشن داشت. حضور او در این فیلم کریستوفر نولان موجب شد تا این کارگردان مشهور هالیوود، دو سال دیگر به وی پیشنهاد حضور در فیلم میان ستاره ای را بدهد. آن در این فیلم در کنار متیو مک کانگی یک داستان عجیب در مورد زمان و فیزیک را برای بینندگان روایت می کند.

زندگی خصوصی آن هاتاوی

آن هاتاوی در سال ۲۰۰۴ با رافائلو فولیِری که یک میلیاردر ایتالیایی است و یک شرکت ساختمانی بزرگ دارد، آشنا می شود، که این رابطه چهار سال تداوم می یابد. اما در ژوئن ۲۰۰۸ فولیری توسط پلیس ایالتی دستگیر شده و پرده از بسیاری از مشکلات قانونی کمپانی او برداشته می شود. همین موضوع نیز باعث پایان رابطه آن هاتاوی با وی شد.

تا این که چهار سال بعد، در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۲ او با اَدم شالمن که یک بازیگر و تاجر موفق است، ازدواج کرد. آن ها در سال ۲۰۱۶ صاحب فرزندی پسر به نام جاناتان شدند. هاتاوی یک رژیم معمولا گیاهی داشته و زندگی تقریبا سالمی دارد. او تنها در دوران کوتاهی از زندگی اش سیگار می کشیده است. وی در امور خیریه بسیاری نیز فعالیت دارد که تنها در یکی از آن ها چیزی نزدیک به نیم میلیون دلار کمک جمع شد.

نکات جالبی که شاید در مورد آن هاتاوی ندانید

او جوانترین عضو پذیرفته شده ی گروه تئاتر معتبر بارو است. جایی که آغازگر دنیای حرفه ای بازیگری برای او بود.
در هنگام تست بازیگری فیلم دفتر خاطرات شاهدخت، او به طور اتفاقی از روی صندلی به زمین افتاد و همین نکته یکی از دلایل انتخاب او برای این نقش بود. به خاطر این که شاهدخت اصلی این فیلم هم کمی دست و پا چلفتی است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی سلمان فرخنده

لیست فیلم ها و آثار هنری آن هاتاوی

بازیگری – سینما :
۲۰۰۱ – دفتر خاطرات شاهدخت

۲۰۰۴ – طلسم الا

۲۰۰۴ – دفتر خاطرات شاهدخت ۲: نامزدی سلطنتی

۲۰۰۵ – خرابی

۲۰۰۵ – کوهستان بروکبک

۲۰۰۶ – شیطان پرادا می‌پوشد

۲۰۰۷ – جین شدن

۲۰۰۸ – مسافران

۲۰۰۸ – ریچل ازدواج می‌کند

۲۰۰۸ – اسمارت را بگیر

۲۰۰۹ – جنگ عروس‌ها

۲۰۱۰ – روز والنتاین

۲۰۱۰ – آلیس در سرزمین عجایب

۲۰۱۰ – عشق و داروهای دیگر

۲۰۱۱ – یک روز

۲۰۱۲ – شوالیه تاریکی برمی‌خیزد

۲۰۱۲ – بینوایان

۲۰۱۴ – بین ستاره‌ای

۲۰۱۵ – کارآموز

۲۰۱۶ – آلیس آنسوی آینه

۲۰۱۸ – هشت یار اوشن

لیست جوایز و افتخارات آن هاتاوی

آن مجموعا بیش از شصت بار کاندید جوایز معتبری از دنیای سینما و بازیگری شده است. که از میان آن ها بیش از پنجاه جایزه معتبر را کسب کرده است. آن هاتاوی یکی از رکورد داران جوان دریافت جوایز معتبر دنیای سینما است. در ادامه به برخی از آن ها نگاهی خواهیم داشت:

اسکار :

برنده نقش مکمل زن برای فیلم بینوایان محصول سال ۲۰۱۲ همچنین نامزدی برای فیلم ریچل ازدواج می کند؛ محصول سال ۲۰۰۸

بفتا :

برنده بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم بینوایان محصول سال ۲۰۱۲

گلدن گلوب :

نامزدی برای فیلم های ریچل ازدواج می کند محصول سال ۲۰۰۸ و عشق و دیگر داروها محصول سال ۲۰۱۰ و نهایتا بردن جایزه نقش مکمل زن برای فیلم بینوایان محصول سال ۲۰۱۲

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی آن هاتاوی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه