بیوگرافی جاستین تیمبرلیک

5 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی جاستین تیمبرلیک به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

جاستین تیمبرلیک، خواننده، آهنگساز و صداپیشه ی معروف آمریکایی می باشد که به سبب درخشش خود در مسابقه ی به دنبال ستاره توانست به شهرت بسیار عظیمی دست پیدا کند. این خواننده و بازیگر معروف که در میان طرفداران خود با نام پادشاه پاپ شناخته می شود، به جهت بازی در فیلم هایی چون شبکه اجتماعی و آلفا داگ، توانسته خودش را علاوه بر عرصه ی خوانندگی در بازیگری نیز ثابت نماید.

زندگینامه جاستین تیمبرلیک 

بیوگرافی جاستین تیمبرلیک

فعالیت هنری

از طرفی با توجه به صدای خوبی که تیمبرلیک دارد در بسیاری از انیمیشن های کمپانی هایی چون پیکسار و والت دیزنی به عنوان صداپیشه فعالیت می کند. انیمیشن هایی مانند شرک ۳ و ترول ها را می توان از مهم ترین کارهای وی نام برد. از دیگر فعالیت های مهم جاستین تیمبرلیک می توان به ورزش حرفه ای او پرداخت. او در رشته های اسنوبرد و اسکیت مهارت خاصی دارد. جاستین می گوید تا زمانی که نتواند بخوابد برای خودش آهنگ می خواند.

دوران کودکی و نوجوانی جاستین تیمبرلیک

جاستین تیمبرلیک در تاریخ ۳۱ ژانویه سال ۱۹۸۱ در ممفیس، نخستین شهر بزرگ ایالت تنسی آمریکا، به دنیا آمد. چارلز تیمبرلیک پدر او و لین هارلز مادر وی می باشند. جاستین دو برادر ناتنی با نام های جاناتان و استفان دارد که هر دوی آن ها کوچکتر از جاستین هستنند. جاستین هم مانند بسیاری از ستاره های امروزی هالیوود علاقه داشت تا از راه اصولی به سینما راه پیدا کند، اما شرایط زندگی و خانوادگی او و هم چنین مخالفت اعضای خانواده باعث شد تا وی نتواند به دبیرستان هنرهای نمایشی نیویورک راه پیدا کند.

اما وی به هر طریقی که بود در مسابقه ی به دنبال ستاره، که به کشف ستاره های ناشناس در رده خوانندگی می پردازد، توانست خودی نشان دهد و با اجرای ترانه هایی معروف خود را به شهرت خاصی در میان رفقایش برساند. او خیلی زود و در سال ۱۹۹۳ به کلاب میکی ماوس رفت و با بریتنی اسپیرز، کرستینا آگیلرا و جی سی چیسز آشنا شد و این آشنایی توانست هر سه آن ها را به مقامی فوق العاده برساند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی نورمن فل
آغاز فعالیت حرفه ای

جاستین تیمبرلیک فعالیت حرفه ای خود را با موسیقی شروع کرد. یعنی چیزی که از کودکی برای آن رویا بافی کرده بود بالاخره به سراغش آمد و با پیوستن به بند انسینک به شهرت بسیار زیادی دست پیدا کرد. اولین آلبوم این بند به قدری موفق بود که توانست به فروش بی نظیر ۱۱ میلیون دلاری دست پیدا کند.

این را در نظر بگیرید که بیش از ۹۰ درصد از فروش این آلبوم در آمریکا رخ داد و با یک مقایسه ی ساده با خوانندگان مختلف می توان به این نتیجه دست پیدا کرد که وی یکی از پرفروش ترین آلبوم های پاپ انگلیسی را تولید کرده است. ضمن آن که فروش این آلبوم در هفته ی اول ۲.۴ میلیون نسخه بود که توانست رکورد پرفروش ترین آلبوم موسیقی در یک هفته را بشکاند و جاستین و همکارانش را به یک موفقیت غیر قابل پیش بینی برساند.

بند انسینک که البته در نهایت در سال ۲۰۰۲ و به دلیل کنار نیامدن اعضای آن با یکدیگر از هم پاشید، تاکنون موفق شده بیش از ۵۰ میلیون نسخه از آلبوم های خود را در سرتاسر جهان به فروش برساند. آلبوم های «سلبریتی» و «بدون رشته های پیوسته» او را می توان از دیگر کارهای باکیفیت جاستین معرفی کرد که از نظر رکورد فروش بعد از ۱۸ سال هم چنان در بین برترین های ژانر پاپ قرار دارند.

===

جدایی از انسینک برای هیچ یک از اعضای بند راحت نبود اما به هر شکل اعضای گروه باید کار خود را دنبال می کردند. در این بین جاستین تیمبرلیک آلبوم «تعدیل» را در سال ۲۰۰۲ منتشر کرد. آلبومی که در نهایت به فروش موفق ۷ میلیون نسخه ای در سراسر جهان رسید و گرچه از نظر فروش با نخستین آلبوم او فاصله ای بسیار داشت، اما حداقل به وی ثابت کرد که مردم هنوز هم نسبت به وی اعتماد دارند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی عباس قادری

این آلبوم موفقیت های بسیاری را برای جاستین تیمبرلیک رقم زد که از این میان برخی ترک های آن حتی در لیست ۲۰۰ آهنگ برتر سال قرار گرفتند. هم چنین در هفته ی اول آلبوم «تعدیل» به فروش ۴۳۹ هزار نسخه ای رسید و در سال عرضه به یکی از پر فروش ترین آلبوم های پاپ تبدیل شد.

همکاری با خواننده های بزرگ

جاستین تیمبرلیک در طول فعالیت هنری خود با خواننده های بسیار بزرگی همکاری داشته است. در این بین همکاری وی با مدونا و تیمبالند در ترک «۴ دقیقه» با موفقیت بسیاری برای او همراه بود. این قطعه در بیشتر از ۲۰ کشور جهان به عنوان محبوب ترین آهنگ شناخته شد و حتی رکورد دانلودهای غیر قانونی را نیز شکست. در سال ۲۰۱۳ نیز در قطعه «عشق تا حالا حس خوبی نداشته» مایکل جکسون را همراهی کرد.

حضور در عرصه سینما

حضور جاستین تیمبرلیک در سینما برای وی چندان موفقیت آمیز نبوده است و صرفا فقط جنبه ی حضور داشته است. با نگاهی کوتاه به سابقه ی بازیگری او در هالیوود می توانیم به فیلم هایی نه چندان با کیفیت برسیم که از نظر فروش نیز به موفقیت چندانی دست پیدا نکرده اند. با این وجود صداپیشگی او در برخی از انیمیشن های کمپانی والت دیزنی را می توانیم از جمله مهم ترین فعالیت های وی در عرصه ی هالیوود بدانیم.

همچنین او در فیلم های ادیسون با مورگان فریمن، آلفا داگ در کنار امیل هرش، شبکه اجتماعی با جسی آیزنبرگ و معلم بد با کامرون دیاز همکار بود. میلا کونیس، کلینت ایستوود و کیت وینسلت از دیگر بازیگران بزرگی بوده اند که جاستین تیمبرلیک تاکنون در کنار آن ها به ایفای نقش پرداخته است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی آنتونی مینگلا
زندگی خصوصی جاستین تیمبرلیک

جاستین تیمبرلیک ابتدا در سال ۲۰۰۲ شریک زندگی بریتنی اسپیرز بود، اما رابطه ی آن ها چندان دوام نداشت و پس از مدتی از یکدیگر جدا شدند. پس از آن در سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ با کامرون دیاز، بازیگر مشهور هالیوود رابطه داشت که البته رابطه ی این دو نیز با هم سرانجام خوشی نداشت و در نهایت به جدایی شان منجر شد. پس از آن و در سال ۲۰۰۷ با جسیکا بیل، بازیگر آمریکایی آشنا شد و در سال ۲۰۱۲ با وی ازدواج کرد که رابطه ی آن ها تا زمان نوشتن این مقاله دوام داشته است!

حضور در فیلم های سینمایی به عنوان بازیگر

۱ – ناله مار سیاه

۲ – معلم بد

۳ – یوگی خرسه

۴ – شبکه اجتماعی

۵ – ترول ها

۶ – مشکلی با منحنی

۷ – کم احتمال

۸ – آلفا داگ

۹ – شرک ۳

۱۰ – دوستی با مزایا

۱۱ – در زمان

۱۲ – رانر رانر

۱۳ – درون لوین دیویس

۱۴ – چرخ شگفت انگیز

لیست آلبوم های جاستین تیمبرلیک

Justified (2002)

FutureSex/LoveSounds (2006)

The 20/20 Experience (2013)

The 20/20 Experience – ۲ of 2 (2013)

Man of the Woods (2018)

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی جاستین تیمبرلیک
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه