بیوگرافی اما واتسون

5 سال پیش
بیوگرافی اما واتسون
2.3/5 - (3 امتیاز)

بیوگرافی اما واتسون به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

در شرح زندگینامه ی اما واتسون این گونه آمده است که: اما شارلوت دوئر واتسون در ۱۵ آوریل ۱۹۹۰ در شهر پاریس، پایتخت فرانسه متولد شد. پدرش «کریس واتسون»، و مادرش «جاکولین لوسبی» نام داشت و هردوی آن ها اهل انگلستان و شغل وکالت داشتند. او یک برادر کوچک تر به نام «الکس» دارد.

زندگینامه اما واتسون 

بیوگرافی اما واتسون

فعالیت هنری

یکی از مادربزرگان اما اهل فرانسه بود، به همین خاطر بود که او تا سن ۵ سالگی در فرانسه بزرگ شد. پس از مدتی والدینش از یکدیگر طلاق گرفتند. و بعد از آن، اما به همراه مادر و برادرش، به شهر آکسفوردشیر واقع در انگلستان مهاجرت کرد.

علاقه ی اما به بازیگری به زمانی برمی گردد که تنها ۶ سال داشت، به همین منظور به مدت چندین سال در شعبه تئاتر هنر استیج‏کوچ واقع در شهر آکسفورد مورد آموزش قرار گرفت. سپس در تئاتر مدرسه ای که در آن درس می خواند، به صورت پاره وقت به رقص، بازیگری و خوانندگی پرداخت. او در ۷ سالگی موفق شد در مسابقات دیسی پرت پوئتری کمپتیشن، نفر اول در رده ی سنی خودش شود.

اما واتسون تا ۱۰ سالگی، فقط در نقش اول تئاتر مدرسه اش همچون سال های جوانی، آرتور و شاهزاده ی خوشحال بازی کرده بود، و هرگز به صورت حرفه ای تجربه ی بازیگری نداشت.

واتسون پس از اتمام تحصیلات دبیرستان یک استراحت تحصیلی گرفت تا در یکی از مجموعه های هری پاتر در سال ۲۰۰۹ بازی کند و سپس ادامه تحصیل دهد. وی در رشته ی ادبیات انگلیسی در دانشگاه برون پذیرفته شد؛ ولی به خاطر مشغله های متعدد و بازیگری مجبور شد ۲ ترم از دانشگاه مرخصی بگیرد. سرانجام پس از ۵ سال موفق شد از دانشگاه فارغ التحصیل شود.

آغاز فعالیت حرفه ای

اما واتسون در سال ۱۹۹۹ تنها ۹ سال داشت که برای ایفای نقش هرمیون گرنجر انتخاب شد، و در اولین فیلم هری پاتر و سنگ جادو بازی کرد. سپس تا سال ۲۰۱۱ در کنار دنیل ردکلیف (بازیگر نقش هری پاتر) و روپرت گرینت (بازیگر نقش رون ویزلی) در ۸ فیلم هری پاتر حضور داشت. که از جمله آن ها می توان به فیلم های هری پاتر و تالار اسرار، هری پاتر و زندانی آزکابان، هری پاتر و جام آتش و محفل ققنوس اشاره کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی تام آرنولد

طرفداران هری پاتر درباره ی نحوه ی بازیگری اما واتسون در نقش هرمیون گرنجر نظرات متفاوتی داشتند. عده ای عقیده داشتند که او برای بازی در این نقش گزینه ای بسیار مناسب است، اما عده ای دیگر اعتقاد داشتند که اما نمی تواند سستی ها و عیب های گرنجر را به خوبی نشان دهد. و نظر عده ای دیگر به خاطر زیبایی او بود، به این دلیل که جی کی رولینگ نویسنده داستان، چهره ی هرمیون را کاملا ساده، نه زشت و نه زیبا توصیف کرده بود.

اما واتسون با بازی در مجموعه های هری پاتر موفق شد، برنده ی چندین جایزه شود و بالغ بر ۱۰ میلیون پوند درآمد داشته باشد.

کفش های باله

واتسون از سال ۲۰۰۷ در فیلم های دیگر نیز به ایفای نقش پرداخت. یکی از آن ها فیلم تلویزیونی «کفش های باله» بود که در نقش «پائولین فوسیل» بازی کرد و در ۲۶ دسامبر ۲۰۰۷ برای حدود ۵ میلیون مخاطب پخش شد. پس از گذشت یک سال در انیمیشن «افسانه ی دسپرو» حضور پیدا کرد و به دوبله نقش «شاهزاده پی» پرداخت. سپس در فیلم «هفته ای که با مریلین گذراندم» در نقش «لوسی» بازی کرد. و در فیلم «مزایای سر به زیر بودن» نیز به ایفای نقش پرداخت.

در ماه ژوئن ۲۰۱۲ اعلام شد که اما واتسون برای ایفای نقش «ایلا» در فیلم «نوح» به کارگردانی دارن آرونوفسکی انتخاب شده است. چند ماه پس از انتخاب او، فیلم برداری از این اثر کلید خورد و در ماه مارس ۲۰۱۴ به اکران عمومی رسید.

حلقه بلینگ

اما واتسون در سال ۲۰۱۳ در فیلم «حلقه بلینگ» که فیلمی جنایی و درام بود، در نقش «نیکی» بازی کرد. این فیلم برگرفته از حوادث واقعی گروه سارقین حلقه ی بلینگ ساخته شده است. پس از آن فیلم «این پایان است» با نقش آفرینی اما واتسون در قالب یک نقش مکمل روی پرده ی سینما رفت. این فیلم یک کمدی آخرالزمانی بود که در آن بازیگرانی همچون جیمز فرانکو و ست روگن نیز حضور داشتند و یک نقش اغراق آمیز از خود به نمایش گذاشتند. خود اما واتسون اعلام کرده که به خاطر تجربه ی حضور در یک فیلم کمدی در کنار بهترین کمدین های سینما بسیار خوشحال و خرسند است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مارک رافلو

«بازگشت» نام یکی دیگر از فیلم های اوست که در سال ۲۰۱۵ اکران شد، اما در این فیلم در نقش مقابل «اتان هاوک» بازی کرد. یکی دیگر از فیلم هایی که اما واتسون در آن حضور داشت، «کلینا» بود که این فیلم نیز در سال ۲۰۱۵ به اکران عمومی در آمد. او در نقش «بل» در فیلم «دیو و دلبر» نیز حضور داشت.

اما واتسون در فیلم دایره (Circle) در کنار تام هنکس به ایفای نقش پرداخت. این فیلم در سال ۲۰۱۷ پخش شد.

ورود به دنیای مدلینگ

اما واتسون در سال ۲۰۰۵ کار مدلینگ خود را نخستین بار با گرفتن یک عکس برای مجله ی تین ویگ آغاز کرد. او جوان ترین ستاره ای بود که تصویرش روی جلد این مجله قرار گرفت.

پس از گذشت مدت زمان طولانی، اما واتسون در ژوئن سال ۲۰۰۹ اعلام کرد که با «شرکت بربری»، شرکت کالای لوکس و خانه ی مد بریتانیایی، برای مد پاییز و زمستانه همکاری خواهد داشت. او برای ۶ حالت مختلف مبلغی بالغ بر ۸ میلیون پوند از این شرکت دریافت کرد. در سال ۲۰۱۰ نیز در کنار برادرش الکس واتسون، مت گیلمور و مکس هورد در مد بهاره و تابستانه بربری ظاهر شد.

اما واتسون در فوریه ۲۰۱۱ موفق به دریافت عنوان «استایل آیکون» توسط دیم ویویان وستوود از طرف بریتیش اله شد، و فعالیت اما در زمینه فشن و مدلینگ با انتخاب او به عنوان چهره لنکوم در مارس ۲۰۱۱ ادامه پیدا کرد.

زندگی شخصی

اما واتسون مجرد است. او علاقه فراوانی به ورزش و رقص دارد، بازی های تنیس و راکی را دوست دارد و از ماهی گیری لذت می برد. وی غالبا اوقات فراغت خود را با تنیس روی میز و بازی های رایانه ای سپری می کند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی کاترینا لاو

اما فعالیت های زیادی با هدف ارتقای سطح تحصیلات دختران انجام داده است و به همین دلیل در ماه جولای ۲۰۱۴ به عنوان سفیر حسن نیت زنان سازمان ملل انتخاب شد. او همچنین در سال ۲۰۱۸ حدود ۱ میلیون پوند برای جلوگیری از آزار و اذیت جنسی پرداخت کرده است.

جولیا رابرتز و جانی دپ بازیگران موردعلاقه ی او هستند.

برخی از فیلم های اما واتسون

هری پاتر و سنگ جادو

هری پاتر و تالار اسرار

هری پاتر و زندانی آزکابان

هری پاتر و جام آتش

هری پاتر و محفل ققنوس

کفش های باله

افسانه دسپراکس

هری پاتر و شاهزاده دورگه

هری پاتر و یادگاران مرگ ۱

هری پاتر و یادگاران مرگ ۲

هفته من با مریلین

پاداش شب بوی زرد

حلقه بلینگ

این پایان است

نوح

کلونیا

بازگشت

دیو و دلبر

دایره

برخی از جوایز و افتخارات اما واتسون

کسب عنوان بهترین بازیگر جوان زن برای فیلم هری پاتر و سنگ جادو در سال ۲۰۰۲

برنده جایزه اتو بهترین ستاره زن در فیلم هری پاتر و تالار اسرار در سال ۲۰۰۳

برنده جایزه اتو بهترین ستاره زن در فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان در سال ۲۰۰۴

برنده ی جایزه فیلم ملی بهترین بازیگر زن ازنظر کارایی برای فیلم هری پاتر و محفل ققنوس در سال ۲۰۰۷

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی اما واتسون
2.3/5 - (3 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه