بیوگرافی نیکولاس کیج

4 سال پیش
بیوگرافی نیکولاس کیج
Rate this post

بیوگرافی نیکولاس کیج به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

در زندگی نامه نیکولاس کیج اینگونه آمده است که: نیکلاس کیم کاپولا کیج در ۷ ژانویه سال ۱۹۶۴ در لانگ بیچ کالیفرنیا متولد شد او نام خانوادگی بزرگی را به دوش می کشید چراکه آگوست پدرش، پروفسور ادبیات قیاسی در کال استیت لانگ بیچ “بعدها رییس دانشکده ی هنرهای خلاق دانشگاه ملی سان فرانسیسکو” و جوی ووگل سانگ مادرش، رقاص و رهبر گروهی مشهور بود. خانواده ی او افراد بزرگتری را نیز شامل میشد. خاله اش تالیا شایر ستاره ی فیلم های راکی و قسمت پایانی موفق استالونه یعنی “فریاد آدریان آدریان” بود و عمویش فرانسیس فورد کاپولا کارگردان مشهور پدرخوانده و مکاشفه بود.

زندگینامه نیکولاس کیج 

بیوگرافی نیکولاس کیج

فعالیت هنری

نیکولاس کیج هدفش بازیگری نبود امّا همیشه می توانست به خوبی به ایفای نقش بپردازد. یکی از صحنه های کودکیش از این قرار بود روزی یکی از هم مدرسه ای هایش در اتوبوس مدرسه قلدربازی درآورده و او خشمگین به خانه برگشته، جین و چکمه های گاوچرانی برادرش را پوشیده، موهایش را به عقب شانه کرده بود و به سوی آن هم کلاسی رفته و خود را روی ویلکینسون “پسرخاله ی واقعیش” جا زده و او را تهدید به دعوا کرده بود که اگر نیکولاس کیج کوچک را رها نکند برایش گران تمام خواهد شد او آنقدر خوب بازی کرد که کلکش گرفت!

گرچه گاهی تابستان ها را در سانفرانسیسکو در کنار عمو و عموزاده هایش سوفیا و رومان می گذراند امّا تأثیراتش تنها فیلمیک نبودند. مادر نیک افسرده بود و مدت طولانی را در بیمارستان سپری کرده بود اما دید سورئال و مزاجی او تأثیر بزرگی بر فرزندش گذاشت (او عاشق سر و کله زدن با دیگران و شلوغ بازی بود طوریکه گاهی دیگر بازیگران را آزار میداد مثلاً دیوید لینچ در موردش گفته او یک موزیسین سبک جاز است).

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ساندرا لاکی
رشته های هنری

چندی بعد در ۱۲ سالگیش پدر و مادر نیکولاس کیج طلاق گرفته و او با پدرش به سانفرانسیسکو نقل مکان کرد. در آنجا پدرش او را در مدرسه ای ثبت نام کرد که گستره ی زیادی از رشته های هنری همچون فیلم، ادبیات و موزیک کلاسیک را در بر می گرفت.

اگر اولین نقشی ها و کارهای نیکولاس کیج را در نظر بگیریم باورش سخت می باشد که ببینیم او به اینجا رسیده است. از آنجا که عضو گروه دهه ی هشتادی برت پک بود می بایست راه کسانی همچون چارلی شین، امیلیو استیونز و آندرو مک کارتی را می پیمود. امّا با این وجود او هرطور که بود یکی از مهم ترین و محبوب ترین بازیگران نسل خود شناخته شد که برنده ی جایزه ی اسکار و یکی از اصلی ترین انتخاب های باکس افیس گردید و سرانجام دوران تجلی نیکلاس فرا رسید.

نیکولاس کیج با دیدن شرق ادن، به شخصیت سرکش و عطش انگیزشی جیمز دین گرایش پیدا نمود تا بتواند نظر پدرش را جلب نماید. نیکولاس سینما را مقصد خود دید و بلافاصله در دانشکده ی هنرهای زیبای یانگ (بخشی از تئاتر هنرهای زیبای سانفرانسیسکو) ثبت نام نمود. او تنها یک تابستان در آنجا ماند امّا هیچگاه از هدفش روبرنگرداند.

برخی از افتخارات نیکولاس کیج:

برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از سوی منتقدان نیویورک
برنده جایزه بهترین بازیگر درام مرد از سوی گلدن کلوب
برنده جایزه اسکار به خاطر ترک لاس وگاس در سال ۱۹۹۵

برخی از آثار نیکولاس کیج:

بوسه به خون آشام
ترک کردن لاس وگاس
تغییر چهره
توافق
رمزگویان باد
زاندالی
ساز کاپیتان کورل
سرقت ‌در ۶۰ ثانیه
شهر فرشته‌ها
صخره
صخره قرمز غربی
قلباً وحشی
گنجینه ملی
مرد خانواده
مرد چوبکبریتی
ارباب جنگ
موجبات خروج از مرگ
هشت میلیمتری
هواپیمای محکومین
مرد حصیری
روح سوار
بعد
پیشگویی

مطلب مرتبط:  بیوگرافی تیا کریر
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی نیکولاس کیج
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه