بیوگرافی آرنولد شوارزنگر

5 سال پیش
بیوگرافی آرنولد شوارزنگر
Rate this post

بیوگرافی آرنولد شوارزنگر به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

« آرنولد الویز شوارزنگر » در ۳۰ ام جولای ۱۹۴۷ در شهری کوچک از ایالت « اشتایر مارک » کشور « اتریش » بدنیا آمد. او از چهارده سالگی به سوی بدنسازی و پرورش اندام کشیده شد و از آن پس در مسابقات بزرگ و کوچک بدنسازی در سرتاسر اروپا شرکت کرد و تا سال ۱۹۷۰، ۵ بار در مسابقات پرورش اندام « مستر یونیورس » و ۷ بار « مستر المپیا » شد. او توانست با این عناوین پر افتخار نام خود را بعنوان بهترین بدنساز تاریخ در کتاب رکورد های گینس به ثبت برساند.

زندگینامه آرنولد شوارزنگر 

بیوگرافی آرنولد شوارزنگر

فعالیت هنری

شوارزنگر خود را به مسابقات پرورش اندام محدود نکرد و اولین حضور رسمی اش در فیلم های سینمایی با فیلم کم هزینه « هرکول در نیویورک » رقم خورد. مدتی بعد « باب رافلسون » او را در فیلم Stay Hungry در کنار بازیگرانی چون « جف بریجز » و « سالی فیلدز » قرار داد. این نقش باعث شد شوارزنگر گلدن گلاب هم به استعداد او پی ببرد و از طرف این موسسه موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر تازه کار شد. در سال ۱۹۷۵ او در مستند Pumping Iron حضور یافت. این مستند درباره مسابقات مستر المپیا آفریقای جنوبی بود. در ضمن این مستند در زمره یکی از بهترین مستند های قرن بیستم قرار گرفت.

۲سال ۱۹۷۹ شوارزنگر مقابل « کرک داگلاس » در کمدی Villain بازی کرد و در فیلم های تلویزیونی هم موفقیت های قابل توجهی بدست آورد ولی فیلمی که آرنولد نیاز داشت اینها نبود او به فیلم قهرمانی نیاز داشت تا هم استعداد بازیگری و هم اندام ورزیده او را نشان دهد و بالاخره این نیاز هم بر آورده شد و در نقش اصلی فیلم « کونان وحشی » ظاهر شد. این فیلم در سطح جهانی به شهرت خوبی رسید و فورا قسمت دومش هم ساخته شد و بر شهرت شوارزنگر افزود. با این همه سری کونان هنوز چیزی نبود که بتواند او را به اوج شهرت برساند و بالاخره او نقش اول فیلم « ترمیناتور » را عهده دار شد.

===

فیلم تبدیل به یکی از بهترین آثار علمی تخیلی و اکشن شد و آرنولد را هم تبدیل به اکشن کار درجه یک هالیوود کرد. از آن پس شوارزنگر در فیلم های متوسط و بزن بهادر بسیاری حاضر شد و در سایه حضور شوارزنگر این فیلمها به شهرت و موفقیت نسبتا خوبی در سطح جهان دست یافتند. مدتی کوتاه پس از اولین فیلم سری ترمیناتور، آرنولد شروع بازی در نقش های کمدی کرد و همزمان بر تعداد طرفدارانش نیز افزود. سال ۱۹۹۰ سالی بینظیر برای شوارزنگر و تهیه کنندگان فیلم هایش بود. دو فیلم « پلیس مهد کودک » و « یادآوری مطلق » به فروشی بی نظیر در باکس آفیس دست پیدا کردند. اما سال ۱۹۹۱ سال تجدید دیدار شوارزنگر با کامرون بود.

بودجه « ترمیناتور : روز داوری » به ۱۰۰ میلیون دلار رسید. هزینه تولید فیلم قبلی ترمیناتور فقط شش میلیون دلار بود. فیلم باز هم با موفقیت خوبی هم در باکس آفیس و هم در آکادمی اسکار مواجه شد. این موفقیت در شهرت شوارزنگر بی تاثیر نبود و او از طرف « اتحادیه ملی سینما داران » ستاره دهه نام گرفت.پس از فیلم نچندان جالب Last Action Hero آرنولد با دوست قدیمی خود کامرون همکاری را از سر گرفت و در فیلم « دروغ های حقیقی » به ایفای نقش پرداخت. این فیلم عامه پسند سود قابل توجهی را روانه جیب سازندگانش کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی میلوش فورمن
===

پس از اکشن ها موفق بار دیگر شوارزنگر سراغ فیلم های خانوادگی رفت و در دو فیلم « جونیور » و Jingle All The Way حضور یافت اما این پایان اکشن های نفس گیرش نبود او برای طرفداران پر پرو پا قرصش فیلم Eraser را داشت. فیلم با استقبال خوب تماشاگران مواجه شد اما سال بعد شوارزنگر در فیلم « بتمن و رابین » یکی از نقش های اصلی را بازی کرد. این فیلم هم اکنون به عنوان مزخرف ترین بتمن ساخته شده در تاریخ شناخته می شود. بتمن و رابین به زور هزینه تولید خود را جبران کرد و تبدیل به یک شکست تمام عیار شد.

در آخرین سال قرن بیستم فیلمEnd of Days از او اکران شد و در گیشه هم موفق عمل کرد ولی با شروع قرن بیست و یکم همه چیز تغییر کرد دیگر فیلم های شوارزنگر گیشه ها را تسخیر نمی کردند، « ۶ روز » در سال ۲۰۰۰ اکران شد و فروشی تقریبا معادل بودجه اش داشت و Collateral Damage هم شکست تجاری خورد. دوباره نوبت ترمیناتور شد تا به پرده سینما ها برگردد نقش طبق معمول به شوارزنگر رسید ولی کارگردان تغییر یافت و به جای کامرون « جانتان موستو » بر صندلی کارگردانی نشست. حذف بازیگران قسمت های قبلی و جایگزینی آنها هم عاملی در شکست هنری فیلم شد. هر چند فیلم با بودجه ی دوبرابر فیلم یعنی قبلی ۲۰۰ میلیون دلار ساخته شد ولی از لحاظ هنری ضعیف ترین فیلم سری نام گرفت.

===

( البته در بین ترمیناتور هایی که شوارزنگر بازی کرده ). سال های ۲۰۰۳، ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ شوارزنگر از نقش های اصلی کنار رفت و در سه فیلم « دور دنیا در ۸۰ روز »، « بچه و من » و Roundownنقش هایی جزیی بر عهده گرفت. و اما در سال ۲۰۰۳، ۳۸ امین فرماندار کالیفرنیا شد ( از حزب جهموری خواه ) و شغل بازیگری اش را به تعلیق در آورد. ولی در ۳ ژانویه ۲۰۱۱ کرسی فرمانداری را به « جری براون » واگذار کرد و شایعات از فیلم های آینده او شروع شد. و بالاخره پس از تایید خبر های پراکنده او بازیگری را دوباره آغاز کرد و این هفته در فیلم « بی مصرف ها ۲ » بعد از ده سال او را دوباره در نقشی درست و حسابی می بینیم.

نکاتی که احتمالاً درباره آرنولد شوارزنگر نمی دانید :

او در سال ۱۹۸۶ با « ماریا شریور » ازدواج کرد. شریور ژورنالیست است اما نکته جالب اینکه او خواهر زاده « جان اف کندی » رئیس جهمور آمریکاست. با این حساب آرنولد داماد خانواده کندی محسوب می شد. ولی این زوج سال ۲۰۱۱ از هم جدا شدند.

آرنولد چهار فرزند از شریور دارد.

در اکتبر سال ۱۹۹۷ از طرف مجله معتبر امپایر بیستمین بازیگر برتر کل دوران انتخاب شد.

در آوریل ۱۹۹۷ تحت عمل جراحی قلب گرفت. او دچار نوعی عارضه مادر زادی در یکی از دریچه های قلبش بود.

در کتاب رکورد های گینس صاحب رکورد « بهترین و ورزیده ترین بدن » در کل تاریخ است.

سهامدار دو رستوران به نام های « سیاره هالیوود » و « شاتزی » بود. البته سال ۲۰۰۰ سهامش را در سیاره هالیوود فروخت.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مهوش (معصومه عزیزی بروجردی)

القاب جالبی دارد. یکی از آنها « گاورنیتور » است که حاصل ادغام « ترمیناتور » ( نابودگر ) با « گاورنر » ( فرماندار ) است یعنی ترجمه فارسی این لقبش می شود: « فرمانگر »!

از القاب دیگرش می توان به « بلوط اتریشی » اشاره کرد. کلمه بلوط نام شرکتش نیز هست.

در سال ۱۹۸۳ شهروند آمریکا شد.

فارغ تحصیل یک رشته عجیب از دانشگاه ویسکونسین است. نام رشته اش این است: بازاریابی فیتنس و تجارت!

در زادگاهش یک استادیوم فوتبال به یاد او « شوارزنگر » گذاشته اند.

بعد از ترک وطنش برای کمی پول جمع کردن راهی بریتانیا شد او در ازای هفته ای سی پوند کار می کرد.

صاحب دکترای افتخاری از دانشگاه ویسکونسین و چاپمن است.

در دوران اوج سایز بدن او به این ترتیب بود: بازوها: ۵۷ سانتی متر سینه: ۱۴۶ سانتی متر کمر: ۸۵ سانتی متر رانها: ۷۴ سانتی متر ساق پا: ۵۰ سانتی متر وزن بدن: ۱۰۸ کیلوگرم قد: ۱۸۸ سانتی متر

او و کمپانی وارنر تصمیم گرفتند به علت حادثه ۱۱ سپتامبر اکران فیلم Collateral Damageرا به تعویق بندازند. چون موضوع فیلم درباره آتش نشانی است که خانواده اش را در یک بمب گذاری تروریستی از دست داده.

از دوستان دوران کودکی اش شنیده اند که در بچگی آرزو داشته به آمریکا برود، بازیگر شود و با دختر خانواده کندی ازدواج کند. جالب است که هر سه آرزو او به وقوع پیوست.

یک عمل جراحی فک هم گذرانده.۴

ساغدوشش در عروسی « فرانکو کولومبو » بوده.

در پشت صحنه « ترمیناتور ۳ » دچار حادثه شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

در دهه ۹۰ نهمین مرد گیشه نام گرفت.

کامرون می خواست نقش « کایل ریس » را در ترمیناتور به شوارزنگر بدهد ولی شوارزنگر پس از خواندن فیلمنامه نقش ترمیناتور را خواست اما کامرون موافقت نکرد ولی آرنولد اطمینان داد که از عهده نقش بر می آید و البته که همینطور هم شد.

نامزدی اش را برای فرمانداری کالیفرنیا برای اولین بار در تاک شو معروف « جی لنو » اعلام کرد. این صحنه بیاد ماندنی ترین صحنه سال ۲۰۰۳ در تلویزیون بود.

در جریان فیلمبرداری کونان وحشی بشدت از درد پشت رنج می برد.

یک برادر بزرگتر داشت که در سال ۱۹۷۱ از دنیا رفت.

نقش « مک کلین » را در سری « جان سخت » رد کرده بود.

در یکی از شو های کمدی فرانسوی یک عروس خیمه شب بازی به نام اوست.

وقتی در دوران نوجوانی بدنسازی را شروع کرده بود. متوجه شد بدنش نا متعادل شده است چون بازو ها و سینه اش خوب پرورش یافته بودند ولی پاهایش بسیار لاغر بودند.

فقط در چهار تا از فیلم هایش می میرد: در فیلم های سری ترمیناتور و فیلم پایان روز ها.

اولین صحنه رمانتیک در فیلم هایش را با « ساندل برگمن » در فیلم کونان وحشی تجربه کرد.

۵

اولین کسی است که در یک سال برای یک فیلم نامزد سه جایزه تمشک طلایی می شود: بدترین بازیگر، بدترین بازیگر نقش مکمل و بدترین جفت ( با کپی خودش در فیلم شش روز )

وقتی شوارزنگر فهمید کامرون فیلم سوم ترمیناتور را کارگردانی نخواهد کرد تصمیم گرفت کامرون را راضی کند ولی کامرون گفت: تو فیلم را بازی کن حتی بدون من و یک عالم هم از آنها پول بگیر!

وقتی شوارزنگر داشت برای نسخه ویژه دی وی دی کونان وحشی مصاحبه می کرد میکروفون به سرش اصابت کرد. جالب اینجاست که آرنولد بجای عصبانی شدن گفت: می بینید که من حتی نمی توانم بدون اسیب دیدن برای کونان وحشی مصاحبه هم بکنم.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی رابعه مدنی

در خانه ای بزرگ شده که نه تلفن داشت نه یخچال و نه دستشویی!

در جریان فیلمبرداری « شکارچی » دوست صمیمی « جسی ونتورا » شد. از قضا او هم مانند شوارزنگر فرماندار شد!

بعلت لهجه افتضاحش کمپانی اجازه نداد نریشن های فیلم کونان وحشی را بخواند.

دومین بازیگری است که بعنوان فرماندار انتخاب می شود. اولی رئیس جهمور سابق ایالات متحده « رونالد ریگان » بود.

در دسامبر ۲۰۰۱ شش دنده اش را در تصادف موتور سیکلت شکست.

در فوریه ۲۰۰۵ همراه پسرش در یک حادثه رانندگی زخمی شد.

در کل زندگی هنریش برای هشت بار نامزد تمشک طلایی شده.

شمشیری را که در فیلم کونان وحشی داشت، در دفتر فرمانداری اش نگه داری می کرد.

از طرفدارن بزرگ کشتی حرفه ای است.

در سال ۲۰۰۶ بدون سختی زیادی دوباره بعنوان فرماندار انتخاب شد.

اولین عضو خانواده کندی است که فرماندار می شود.

قرار بود نقش « جاج درد » را به او بدهند ولی نقش به « سیلوستر استالونه » رسید.

شریک استالونه در رستوران های سیاره هالیوود بود.

در کودکی بازیگر مورد علاقه اش « جان وین » بود. بعد از فرمانداری روز ۲۶ می را بعنوان روز جان وین نامگذاری کرد.

۶

در طول تعطیلات در هاوایی جان یک مرد را از غرق شدن نجات داد.

بجای « ویل اسمیت » برای فیلم « من افسانه ام » در نظر گرفته شده بود.

نقش Animal Mother را در فیلم « غلاف تمام فلزی » کوبریک را رد کرد و بجای آن در فیلم Running Man بازی کرد.

برای نقش اصلی فیلم « روز های عجیب » در نظر گرفته شده بود ولی نقش به « رالف فاینس » رسید.

انتخاب اول برای نقش « پلیس آهنی » بود.

در فیلم هایش دوبار به صلیب کشیده شده یکبار در کونان وحشی و بار دیگر در پایان روز ها.

نقش « دکتر منهتن » در فیلم Wachmen برای او در نظر گرفته شده بود.

در روز های فرمانداری او، رستوران بورگر کینگ شعار جالبی را روی پوستر هایش چاپ کرده بود: این همبرگر آنقدر بزرگ است که فقط بدرد فرماندار می خورد!

مهمترین فیلمهای آرنولد شوارزنگر :

The Expendables 2 2012

Terminator 3: Rise of the Machines 2003

Jingle All the Way 1996

Eraser 1996

Junior 1994

True Lies 1994

Terminator 2: Judgment Day 1991

Total Recall 1990

Predator 19877

Commando 1985

Conan the Barbarian 1982

برخی از دستمزد های آرنولد شوارزنگر :

Hercules in New York (1969) $12,000

Conan the Barbarian (1982) $250,000

The Terminator (1984) $75,000

Commando (1985) $2,000,000

Predator (1987) $3,500,000

Total Recall (1990) $11,000,000

Kindergarten Cop (1990) $12,000,000

Terminator 2: Judgment Day (1991) $12,000,000

True Lies (1994) $15,000,000

Eraser (1996) $20,000,000

Batman & Robin (1997) $25,000,000

Collateral Damage (2002) $25,000,000

Terminator 3: Rise of the Machines (2003) $30,000,000

The Expendables 2 (2012) $10,000,000

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی آرنولد شوارزنگر
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه