بیوگرافی ریدلی اسکات

4 سال پیش
بیوگرافی ریدلی اسکات
Rate this post

بیوگرافی ریدلی اسکات به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

« ریدلی اسکات » تحصیلات هنری خود را از « کالج سلطنتی هنر » آغاز کرد. قبل از فارغ التحصیلی مشغول ساخت فیلم های کوتاهی نظیر « پسری و دوچرخه » شد. او این فیلم را کارگردانی و برادرش « تونی اسکات » نیز در این فیلم بازی کرد.

زندگینامه ریدلی اسکات 

بیوگرافی ریدلی اسکات

فعالیت هنری

بعد از اتمام تحصیلات آکادمیک در اوایل دهه ۶۰ میلادی مشغول کار در بخش طراحی صحنه کانال بی بی سی شد. پس از مدت کوتاهی کار در رشته های جانبی بالاخره توانست کارگردانی سریال محبوب بی بی سی « Z Cars » را به عهده بگیرد.۲

در اوایل دهه ۷۰ همزمان با تاسیس شرکت خود مشغول ساخت تبلیغات بازرگانی برای شرکت ها و تلویزیون های اروپایی شد. او در عرض ده سال بیش از ۲۷۰۰ تبلیغ تلوزیونی برای ده ها شرکت معتبر ساخت.

بعد از کسب نفوذ و تجربه در زمینه ساخت سریال و پیام بازرگانی، خود را برای پرده نقره ای آماده کرد. تا اینکه در سال ۱۹۷۷ فیلم « دوئلیست ها » را ساخت. این فیلم در جشنواره کن با استقبال خوبی مواجه شد و توانست جایزه هیات داوران را کسب کند. سپس سراغ فیلم « بیگانه » رفت. این فیلمی بود که جای پای بیشتری برای او در هالیوود باز کرد.

===

در سال ۱۹۸۲ اسکات در آشفته بازاری از مسائل تهیه و اکران و تدوین فیلم « بلید رانر » گیر افتاد. جریان از این قرار بود که کمپانی به او اجازه نمی داد در تدوین فیلم دخالت کند و همچنین کمپانی پایان فیلم به شکلی که خودش می خواست تغییر داد تا اینکه در سال ۱۹۹۱ کمپانی از اسکات در خواست کرد که فیلم را اصلاح کند. اسکات مشغول ساخت فیلم « تلما لوئیس » بود و وقت کافی برای این پروژه نداشت اما با مشورت خود اسکات کمپانی کارگردان دیگری را برای تهیه نسخه جدید فیلم به کار گرفت. همین تدوین بود که « بلید رانر » را به آنچه که امروز است تبدیل کرد و اینگونه بود که « بلید رانر » تبدیل به یک شاهکار علمی تخیلی شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی پل شیورینگ

در بین سال های ۱۹۸۵ و ۱۹۸۹ ریدلی اسکات سبک فانتزی را در پیش گرفت و فیلم « افسانه » را با حضور « تام کروز » جوان ساخت. سپس تریلر « باران سیاه » را با حضور « مایکل داگلاس » و « اندی گارسیا » ساخت. فیلم توانست ۲ نامزدی اسکار را به دست بیاورد.

سر انجام در سال ۱۹۹۱ فیلم « تلما و لوئیس » را به پرده برد. فیلم در جوایز آکادمی موفقیت چشمگیری بدست آورد و توسط این فیلم برای اولین بار توانست نامزد بهترین کارگردانی شود. البته فیلم اسکار بهترین فیلم نامه اورجینال را نیز کسب کرد.۳

بعد از کارگردانی فیلم « ۱۴۹۲:

تسخیر بهشت » در سال ۱۹۹۲،اسکات چند سالی کارگردانی را رها کرد اما بالاخره در سال ۱۹۹۶ دوباره بر صندلی کارگردانی نشست و با ساخت چند فیلم اکشن موفقیت جهانی تجاری بزرگی در سطح بین المللی بدست آورد.

و اما در سال ۲۰۰۰ پرافتخارترین فیلم خود را کارگردانی کرد یعنی « گلادیاتور »! گلادیاتور در ۱۲ رشته نامزد اسکار شد از جمله بهترین کارگردانی. در نهایت فیلم گلادیاتور با کسب ۵ اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای « راسل کرو » با دستی پر اسکار را ترک کرد.

سال بعد اسکات سراغ دو فیلم متفاوت رفت اولی فیلم روانشناسانه « هانیبال » بود و دومی هم فیلم جنگی « سقوط بلک هاوک ». بلک هاوک به موفقیت چشم گیر تجاری دست یافت و باکس آفیس را ترکاند!

بعد از ساخت چند فیلم در موضوعات گوناگون از جمله: « پادشاهی بهشت »، « گانگستر آمریکایی » و « یک مشت دروغ » دوباره در سال ۲۰۱۰ راسل کرو همکاری جدید را آغاز کرد و فیلم « رابین هود » را کارگردانی کرد. رابین هود فیلم افتتاحیه جشنواره کن شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی حسن ناهید
نکاتی که احتمالاً درباره ریدلی اسکات نمی دانید :

در مدرسه فیلم سازی لندن هم تحصیل کرده.

خانواده هنری دارد. برادر « تونی اسکات » و پدر کارگردان موزیک ویدیو « جیک اسکات » و بازیگر « جوردن اسکات » است. و مادرش هم در کار های سینمایی فعالیت می کرده.

دورانی که وظیفه طراحی صحنه در کانال بی بی سی را داشت قرار بود شخصیت « دالک » روبات معروف سریال « دکتر هو » را طراحی کند ولی کار را به دوستش محول کرد.

کمپانی ساخت جلوه های ویژه ای به نام Mill ( آسیاب ) را در لندن تاسیس کرده که وظیفه ساخت اکثر جلوه های ویژه فیلم گلادیاتور را بر عهده داشت.

در رده بندی های قدرتمند ترین مردان جهان همیشه دارای رتبه های بالایی است.

در رده بندی های معتبر دائما در بین بهترین کارگردان های کل تاریخ قرار می گیرد.

قرار بود فیلم « من افسانه ام » را بر اساس رمانی از « ریچارد ماتنسون » بسازد ولی این پروژه نیمه تمام باقی ماند.

۵

فیلم سقوط شاهین سیاه را به مادرش تقدیم کرد. مادرش در همان سال از دنیا رفت.

در پشت صحنه ساخت یکی از پیام های بازرگانی ریدلی اسکات که مربوط به یک کارخانه قهوه بود، « مایکل کین » ( بازیگر نقش آلفرد در بتمن ) با همسرش « شکیرا کین » آشنا شد.

از سال ۲۰۰۰ در همه فیلمهایش به همسرش « جیانیا فاسیو » نقش کوچکی داده.

بعد از « جرج لوکاس » تنها کارگردانی است که « ایوان مک گریگور » و « هریسون فورد » را در یک فیلم داشته.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی فرهاد مشکات

از سال ۲۰۰۵ موفق ترین کارگردان بریتانیایی در باکس آفیس است.

در طی سال های تحصیل در کالج در مجله کالج فعال می کرد همچنین در بوجود آمدن استودیو فیلم سازی کالج نقش بسزایی داشت.

کلائستروفوبیا دارد. افراد دچار این بیماری از فضا های تنگ و بسته وحشت دارند بنابراین در ساخت سکانس هایی از فیلم بلید رانر دچار مشکلشده بود.

ثروتش را ۱۷۲ میلیون دلار تخمین زده اند.

کلا از تلویزیون کنار نکشیده هنوز هم بعضی سریال ها مانند « ستون زمین » را تهیه کنندگی می کند.

معمولا فیلم هایش صحنه های جنسی ندارد.

از طرف حکومت انگلستان به مقام شوالیه رسیده.

در بین سه شهر لندن، پاریس و لس آنجلس مدام در رفت و آمد است.

مثل برادرش تونی اسکات بشدت به سیگار اعتیاد دارد.

کمپانی مشترک با برادرش در سال ۲۰۰۱ قرار داد بزرگی با شرکت بزرگ « فاکس » امضا کرد.

در سال ۲۰۱۱ صاحب ستاره در پیاده روی شهرت هالیوود شد.

مهمترین فیلمهای ریدلی اسکات:

Prometheus 2012

Robin Hood 2010

Body of Lies 2008

American Gangester 2007

A Good Year 2006

Balck Hawk Down 2001

Hannibal 2011

Galdiator 2000

Thelema & Louise 1991

Blade Runner 1982

Alien 1979

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی ریدلی اسکات
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه